Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

ford granada

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
pepinjo
Poruka: 6
Član foruma od: ponedeljak, 13. feb. 2017. u 11:44h

ford granada

Poruka od pepinjo » utorak, 14. feb. 2017. u 08:15h

imao sam ranije ford sijeru,eskorta,focusa i uvek mi je bila odlicna cvrstina i karakter fordovih vozila.

Trenutno sam u dilemi,imam priliku da uzmem Ford granadu karavan 1985 godiste, 2.0 66kW.Covek je prvi vlasnik,nikada farbana,sve je fabricko,garazirana ceo zivot,nije vozena 3 zadnje godine,motor pali iz prve,na njoj je 2 cm prasine,ima sitnica tipa zadnji rubovi,dubinsko pranje,jedan prag vrlo mali deo,i naprsao prednji far.Alu fabricke felne,servo i siber.
Ne znam ni vrednost,a i nije ni covek naivan bas.
Ima sredjivanja,auto je ogroman.
Potrosnja?
Gde naci delove,od cega pasu,gde je isao jos taj motor.

Slikawindows 7 screen shot

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1292
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: ford granada

Poruka od zeteks » utorak, 14. feb. 2017. u 10:21h

Ako si ljubitelj tog auta uzmi ga. Ako ne, onda svakako nesto mladje. Taj auto se blizi da postane oldtajmer. Onda ti ostaje samo da ides na skupove odtajmera.

pepinjo
Poruka: 6
Član foruma od: ponedeljak, 13. feb. 2017. u 11:44h

Re: ford granada

Poruka od pepinjo » sreda, 15. feb. 2017. u 20:59h

imam ja dva auta mladja 20 godina od njega za privatne potreba,ne radi se o potrebi za svakodnevnom voznjom.

nisam ljubitelj tog auta,tacnije nisam ga nikad ni imao ni seo u njega,zato sam i pitao vas koji ga imate ili ste imali,kao pomoc nesto o njemu,tehnicke karakteristike znam,ali taj motor ne poznajem,delova gde ima,motor je ispravan,pali odlicno i radi tiho.
Meni je zao da to ode na otpad ili nekom za rasturanje,jer je potpuno 98% zdrav i nikad nije radjeno nista,prav ko strela.unutra ima samo jednu naprslinu od 1cm na tabli. servo,5 brzina,siber,centralno zakljucavanje,alu felne fabricke+celicne komplet,tri kljuca i papire od kupovine u nemackoj 1985 godine,sve prospekte iz fabrike.
Imao sam ranije dva VW T2 kombija,69 i 76 godiste,mini moris dva komada,za uzivanje,a fordova vozila za putovanja itd.
nece on jos dugo biti oldtajmer,vec youngtimer trenutno.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: ford granada

Poruka od BojanM » sreda, 15. feb. 2017. u 21:46h

Ako pričamo o 2.0 V6 motoru...

https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Colo ... engine#2.0

Štedljiv nije, benzinac starog kova i relativno velike zapremine... nemoj da te začudi potrošnja od 10+ litara na otvorenom, čak i kad je potpuno ispravan.

Bez obzira što mi je omiljenija prva generacija Granade (ima mi bolji šmek) i ovako nešto bih jako rado posedovao. :)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

pepinjo
Poruka: 6
Član foruma od: ponedeljak, 13. feb. 2017. u 11:44h

Re: ford granada

Poruka od pepinjo » četvrtak, 16. feb. 2017. u 16:15h

ok,wikipedija,to znam...

prilikom pretrazivanja delova pojavljuju mi se isti kod peugeot 504,404 i jos neki
zato pitam strucnjake,ne treba mi o stedljivosti itd,promenio sam 20 automobila,znam sta se moze ocekivati sa karburatorom i zapreminom 2.0.Mada i tu ima resenja... :)
Nego konkretni primeri,takodje zna li neko da se na nekom otpadu nalazi neka granada,
far prednji ima naprslinu.ne znam da li je kod taunusa isti.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: ford granada

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 16. feb. 2017. u 19:17h

Delovi za Granade se kod nas mogu naći isto onoliko koliko se i Granade mogu videti na ulici i u saobraćaju.
Kao i kod svakog starog auta, na pogled deluje ovako ili onako, ali tek kad kupiš i počneš da koristiš i održavaš onda vidiš šta si kupio. Ja to iz iskustva i zato što sam se skoro svaki put zeznuo kad sam mislio da će sve biti OK :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

pepinjo
Poruka: 6
Član foruma od: ponedeljak, 13. feb. 2017. u 11:44h

Re: ford granada

Poruka od pepinjo » četvrtak, 16. feb. 2017. u 20:01h

hvala na "pomoci"

Odradio sam MIni morisa kad nije bilo ni interneta ni delova,i jos 4 oldtajmera.Tako da mi nije strano sta radim u u sta se upustam.
ja pitam poznavaoce modela, a ne trebaju mi komentari tipa - video sam ga na slici, sign0023

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: ford granada

Poruka od Markedjani » četvrtak, 16. feb. 2017. u 20:20h

Pa dobio si odgovor od čoveka koji ih ima tri komada i mislim da dosta bolje od tebe poznaje problematiku održavanja i sređivanja takvih kola.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: ford granada

Poruka od 911s [SK] » petak, 17. feb. 2017. u 01:08h

Nisi ništa konkretno pitao, ni odredjeni deo niti gde se odredjeno može naći, stoga nisam ni dao konkretan odgovor, složićeš se da bi odgovor "delova ima u radnjama i po majstorima" bio prilično beskoristan. :)
Za svaku pohvalu je to što si sredjivao T2 i Minije, jedina mala razlika je što su ta vozila prilično zastupljenija i popularnija kod nas od Granade, i nekad i sad, pa se to održava i na zastupljenost delova za sva ta vozila.
Mnogo toga što znam o Granadama sam naučio od jednog čoveka koji ih je vozio decenijama, imao desetak, rasturio desetine, i danas i dalje vozi jednu i opet kuburi sa delovima. Oni koji i imaju delove - imaju ih zato što i sami voze takav auto pa im treba. Da tog čoveka nisam upoznao ne bih nikad kupio drugu Granadu, posle svoje prve sa kojom sam se napatio. Iako sam na sve to rasturio dve koje su neposredno pre rasturanja bile vožene i mimo njih mi je kroz ruke prošlo još mnogo delova, i dalje tražim diskove, amortizere, silent blokove (ima ih 26 na prednjem trapu i svi stradaju podjednako), sočiva farova, delove za remont karburatora, neke eto stvari koje su potrošne i stradaju na apsolutno svakom autu. V6 motor sa raštelovanim starim nikad remontovanim karburatorom koji je na sve to još godinama stajao suv - radi lepo, ide dobro, ali prouzrokuje bankrot pri svakom stajanju na pumpu.
Ono što ja na ovoj slici vidim jeste da je udarena od napred, ne mnogo ali dovoljno da je branik kriv, da fali ćošak istog i da je vezni lim takodje iskrivljen.
Na otpadima ih više nigde nema, far nije isti kao od Taunusa.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: ford granada

Poruka od van » petak, 17. feb. 2017. u 10:45h

Мотор је ишао у Сијеру , мада је престао да се прави те 1985. Делове за мотор можеш да нађеш , али не све . Тај ауто има 90 кс , мотор вуче каросерију али ништа нарочито . Карбуратор се штелује црном магијом , јер има гомилу подешавања , па пута 2 јер има два независна синхрона грла .
Потрошња . Па 12 литара по граду ако је све како треба . Може да му се лако стави мотор од неког другог форда , од већих шестака (2.8 или 2.9 ) , до 2.0 4 цил. мотора који је и ишао фабрички у ту гранаду , мотора 2.0 са две брегасте из сијере и шкорпиона , па да 16вентилскох варијанти мотора уз мало више посла .
Мењач је исти као у сијери у шкорпиону , делови кадрана исто могу да се купе ...
Премери компресију и види у коме је стању мотор . Ја лично не бих дао више од 300 евра за тај ауто , можда 500 ако је све око , па до 1000 евра да је све ванредно добро . Није то неки тражени ауто , а мотор је са дна понуде . Ауто је удобан и пријатан за вожњу али сем тога ништа више .

pepinjo
Poruka: 6
Član foruma od: ponedeljak, 13. feb. 2017. u 11:44h

Re: ford granada

Poruka od pepinjo » sreda, 22. feb. 2017. u 16:06h

Markedjani piše:Pa dobio si odgovor od čoveka koji ih ima tri komada i mislim da dosta bolje od tebe poznaje problematiku održavanja i sređivanja takvih kola.
Pa Nisam dobio odgovor tada kad ste napisali ovu poruku.lepo sam pitao, za onog ko ume da cita sta sam napisao. thumbsuph

Tek posle sam dobio prave odgovore od 911 i "VAN" clanova. thumbsuph
Zakacen je prednji branik,nista specijalno,plastiku ima,skinuta je i kupljen je u nemackoj nov branik od strane vlasnika.

Zahvaljujem za konkretne odgovore,
sve te gumice prednjeg vesanja,zar je moguce da ne mogu od drugih auta ovde.
Ja u principu narucim iz inostranstva sta mi treba i donesu mi prijatelji.

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1292
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: ford granada

Poruka od zeteks » sreda, 22. feb. 2017. u 18:12h

Moze dosta toga da se nabavi iz innostranstva. Ebay i slicno ili pak ovako nesto https://www.motomobil.com/ford-special,210.html
Ne bacaju tamo tako lako stare delove. Samo im cena vremenom raste.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: ford granada

Poruka od van » četvrtak, 23. feb. 2017. u 09:21h

Све на овом свету се да модификовати набуџити , али није то тема овде . Прво провери шта је неисправно , па после јури део .
Увек можеш да узмеш каталог делова па тражиш слични део .На каприју сам монтирао силент блокове на раменима од шевролет авеа . Мало их скратио и монтирао. Они су били најприближнији по димензији и коштали су 220 дин комад .

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“