Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo MK3 problem sa klapnama grijanja

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
seha117
Poruka: 15
Član foruma od: četvrtak, 12. jan. 2017. u 20:40h
Lokacija: Banovići

Ford Mondeo MK3 problem sa klapnama grijanja

Poruka od seha117 » četvrtak, 12. jan. 2017. u 20:53h

Pozdrav svima.
Novi sam na forumu, vidio sam bilo je slicnih tema oko problema sa grijanjem kod Mondeo modela.
Ja naime imam Mondeo MK3 2004. godina limuzina, dizel 2.0 TDCI 96 kw 130 ks i sto se motora tice prezadovoljan sam.
Ranije sam vozao Forda Focusa 2001. godina karavana 1.8 dizel, isto nikada problema sa motorima, to im je za svaku pohvalu.
Elem, malo je kod ovih mondea izgleda elektronika opipljiva.
Od nedavno sam primijetio da mi grijanje uopste ne duva u noge i naprijed vec samo gore u sajbu puse. Dole kod nogu ona resetka gdje izlazi zrak je vruca ali nece da duva kao prije i noge mi otpadaju od zime a gore toplo.
Digitalna klima/grijanje je u pitanju, prekidaci kada se pritisnu svijetle ali izgleda da nesto nije uredu sa klapnama koje prebacuju tamo poziciju duvanja.
Mislim da oni imaju motoric neki koji to prebacuje (tako sam citao), nisam strucnjak i ne znam do cega je pa sam se ovdje vama obratio mozda je neko imao slican problem.
Otvarao sam tamo kutiju sa osiguracima kod motora i nisam uspio naci nijedan da je pregorio a i ne znam da li ima osigurac za taj motoric.
Mislim da bi trebalo biti jos osiguraca unutra, nisam trazio, mozda tu imaju, mozda neko zna ?
Kontaktirao sam par majstora koji rade oko elektronike pa imaju dosta posla ne mogu doci na red a i kad cuju koje auto je u pitanju hoce nesto da im bude, izgleda da im je to sve tesko dostupno zbog ogromnog motora pod haubom pa zeznuto doci do odredjenog dijela.
Sve u svemu mislim da sam detaljno pojasnio problem pa da cujem vas sta vi mislite sta je za ciniti, postoji li osigurac za to i gdje se nalaze...

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“