Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od novi81 » sreda, 8. jun 2016. u 09:53h

Evo i mene opet.
Dobio sam novi LM aditiv da probam. U pitanju je Speed Tec Diesel.

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... ontentArea

Vozim već drugi rezervoar i to čudo super radi. Prvo auto je primjetno tiše na leru. Takođe definitivno bolje vuče na nižim obrtajima. Oni tvrde da nije samo klasični cetanski booster već da čisti, podmazuje.


Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od bojcistv » sreda, 8. jun 2016. u 12:36h

Ja vec isprobao ima dugo vremena, ali ipak mi je bolji Systempflege :).
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od novi81 » četvrtak, 9. jun 2016. u 00:03h

Ovo ide kao booster na svaki rezervoar. To je razlika

Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od bojcistv » četvrtak, 9. jun 2016. u 13:30h

Ja sipam Systempflege skoro na svaki rezervoar....ima razlike :)
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od novi81 » četvrtak, 9. jun 2016. u 14:08h

Pa ti si gori od mene :-D

Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od bojcistv » četvrtak, 9. jun 2016. u 19:49h

Znam. Od mene nema goreg po tom pitanju. Ako nema aditiva onda cvajtaktol u velikim kolicinama :)
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od Djole » petak, 10. jun 2016. u 02:35h

polaris piše:Sta sipas?
sipam skoro uvek dizel lub,a LM Systempflege jednom u 2-3 hiljade km zavisi kako mi naleti...evo sad poslednja 2 rezervoara sam sipao cist ED...imao aditiv u rezervoaru ili ne uvek cadi na slicnim situacijama,tipa kilanje po gradu i da ga ocepis dok ne istera i dok je hladan hoce malo da puskara...
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od polaris » utorak, 6. sep. 2016. u 12:37h

Focus Mk1 karavan TDDI

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od shakalkv » nedelja, 18. sep. 2016. u 20:25h

Malo da osvezim temu. Prosle godine sam mozda i bez potrebe sredio dizne, prelivi su tada bili 1. -0.60 2. 0.1 3. +0.84 i 4. +0.20... Svakako zamenjeni prelivni ventili i ulosci, uradjeno kodiranje na Hatrige masini, uneti kodovi preko original dijagnostike. Od tada sve 4 dizne u liniji, spala potrosnja, nema kliktanja itd... E sad od tada sam prosao oko 8.000 km, ED Avio dizel. Da li preventivno da sipam nesto, LUB ili neki aditiv?

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od Djole » utorak, 20. sep. 2016. u 12:06h

mozes da sipas LM Systempflege lupam svakih 2-3000km...ja sam sipao skoro uvek dizel lub al jedno mesec dana ga vozim na suv ED...
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od Almighty.shO » utorak, 20. sep. 2016. u 12:52h

Ok znam da je vecina ovde protiv aditiviranog goriva, ali mi nije jedno jasno pa moram da pitam. Svi ti dodatci LM koje koristite na svako malo su aditivi (razne vrste) i to vam je ok, ali vam vec aditivrano gorivo nije... Zar nije jednostavnije jednom u dva meseca nasuti pun rezervoar aditiviranog goriva i to je to nego svaki put kupoovati ove bocice?

Ja sam do nedavno (15k km) koristio UltraD, sad sam opet presao na EuroDiesel (bez ikakvog razloga) i jesam jedne prilike koristio LM Systempflege (1 bocicu) ali bas neke razlike nisam primetio. Posledica nemam (ili bar ne znam za njih) tako da ono, voleo bih da cujem vase misljenje.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od polaris » utorak, 20. sep. 2016. u 13:47h

Zato sto je na pumpama mizerna kolicina tog aditiva,dok ti na 50 litara u zavisnosti koji aditiv sipas od 250-500ml .
Focus Mk1 karavan TDDI

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2008
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od M.M.L. » utorak, 20. sep. 2016. u 14:38h

A kako znas da taj aditiv koji sipas u toj kolicini nije razblazen, odnosno slabo koncentrisan?

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4873
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od Djole » utorak, 20. sep. 2016. u 14:52h

Ja sipam 95 % aditiviran ed na petrol pumpi... Nemaju drugi a na drugoj pumpi sipam običan...

Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od polaris » utorak, 20. sep. 2016. u 15:05h

To ne mozes nikako da znas,ali je fabricko pakovanje,pa je predpostavka da nije i da u sebi ima sve potrebne komponente za to za sta je namenjen.
Ja licno ne koristim to,a sad sam prvi put sipao u TDDI-a Nis 2T Ekonomik,ali citajuci po netu i pricajuci sa ljudima retko ko se hvali i sipa vec aditivirana goriva.
Ja sam u Stila jedan jedini put sipao UltraD i nikad vise jer je trosio dosta vise nego da obicnim ED.
Focus Mk1 karavan TDDI

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od Almighty.shO » utorak, 20. sep. 2016. u 15:11h

polaris piše:Zato sto je na pumpama mizerna kolicina tog aditiva,dok ti na 50 litara u zavisnosti koji aditiv sipas od 250-500ml .
OK, znaci "opasnije" je taj aditiv u bocicama nego na pumpi...samim tim zasto se ljudi "izbegavaju" da sipaju npr UltraD i kazu da je to stetno po motor a ove bocice ultra mega giga stvar?! Nema logike, zar ne?
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od bojcistv » utorak, 20. sep. 2016. u 15:17h

I ja imam slicno iskustvo sa UltraD gorivom. Jednostavno ga trosi vise. Ja nemam board comp tako da racunam na pun rezervoar i predjenu kilometrazu. Za sada sipam kod Djukica na Super Petrolu / unazad jedno 9 mjeseci i jednostavno vise prelazi nego na NIS-ovo gorivo. Naravno zbog svojih vec nacetih dizni sipam LM Systempflege svakih par hiljada i za sada to sve radi kako treba. Zadnjih 6 godina :)...
LM ima samo jednu fabriku u gradu Ulmu u Njemackoj i sve sto sam od njih pazario radi ono za sta je deklarisano. Sto se mene tice mene je taj aditiv spasio promjene dizni i pumpe odmah nakon kupovine mog Mondeo-a tamo 2010 kada je poceo da klikti kao traktor. Tako da ima efekta. Vjerovatno vise preventivnog, jer postoji granica do koje te stvari rade. Svjestan sam da vjerovatno samo odlazem neizbjezno odnosno ne gine mi remont svega toga, jer je ipak lakse davati 8 do 16 KM mjesecno nego odjednom izvaliti 700 Eur.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od Almighty.shO » utorak, 20. sep. 2016. u 15:22h

Iskren da budem, na mom auto bio UltraD ili EuroDizel trosi isto (mozda ne identicno ali isto +-10%). Nisam primetio drasticne razlike. Ono sto mene i dalje interesuje jeste zasto je bezbednije koristiti LM proizvode koji imaju xy puta jacu koncetraciju aditiva nego samo aditivirano gorivo koje svi kunu i beze od njega i ne preporucuju nikome :D
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od nikola_focus » utorak, 20. sep. 2016. u 16:29h

Ja koliko mogu da vidim, dosad se niko nije pozalio na LM proizvode, ali se na aditivirano gorivo zale :D Sto se mene tice, koristio sam aditiv Sistempflege, i to 4 puta. Prva 2 puta je bilo osetne razlike posle potrosenih rezervoara, treci put onako, a posle cetvrtog sam morao da skidam pumpu mrgreen To se desilo na putu, poceo da pali lampicu kada pustim gas posle duze voznje na odredjenim obrtajima. Pricao sa majstorom i sa bosistom i kazu da kvar koji je kod mene bio nema veze sa aditivom vec sa habanjem odredjenih delova pumpe i da aditiv nikako nije mogao da ga uzrokuje. Otad ga nisam sipao, ali isto tako nemam nikakvih problema sa kolima, trosim samo EKO Avio dizel thumbsuph
popovicvl piše:"ultra" aditiv koji ide u euro dizel na NISu-u, dodaje se sa gumenim rukavicama do lakata. Think about that...kako to slatko nagriza semeringe.
shakalkv piše: Drug radi na jednoj poznatoj pumpi, kaze kada istacu gorivo iz cisterne dodaju aditiv, 2.4 l na 5 tona benzina, a za dizel duplo veca kolicina drugog aditiva. Aditiv se transporuje u posebnim metalnim kantama, vrlo je jak i prilikom sipanja radnici nose posebna odela jer izaziva opasne opekotine.
Poslednja izmena: nikola_focus, na dan utorak, 20. sep. 2016. u 16:41h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1084
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od polaris » utorak, 20. sep. 2016. u 16:35h

Almighty.shO niko nije rekao da je bezbednije vec efikasnije jer koliko toliko znas sta sipas.
Focus Mk1 karavan TDDI

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od Almighty.shO » utorak, 20. sep. 2016. u 17:27h

@polaris hm, ne znam da li mozemo reci da se zna sta se sipa jer nemamo pojma ni kakvi aditivi se dodaju u gorivo (na bilo kojoj pumpi) a ne sta ima u toj maloj limenci. Opet ta kolicina na pumpama je zanemariva u odnosu na bocicu. No dobro.. Eto i ja cu probati da vidim da li ima neke "promene" sa ED i tim aditivima...
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od bojcistv » sreda, 21. sep. 2016. u 08:14h

Sinoc bio na dijagnostici kod Vlade (mada po nekom drugom problemu) i pogledamo prelive i uopste te stvari oko dizni i sve je u granicama normale. Prije 6 godina kada je auto poceo da klikti parametri preliva su bili povecan povrat na dve dizne. I danas je to tako samo se taj povrat smanjio malo, ali je i dalje u granicama. Jos tada su mi majstori rekli da cu uskoro morati remontovati te dvije dizne, ali evo to traje do danas. Ovo govorim iz razloga što evo već više od 6 godina sipam taj aditiv u gorivo, a kada nema da ga se kupi onda 2T ili ATF šta mi već padne pod ruku, ali najviše aditiv. Da nešto to ne valja, za ove godine bi se pokazalo. Tako, slobodno sipaj LM.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od dados » petak, 14. okt. 2016. u 10:57h

a sta mislite o ovome.. speed tec diesel http://darkshop.rs/index.php?main_page= ... ts_id=1908 jel to nesto slicno kao Systempflege .. probao bi nesto od ova dva

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od shakalkv » petak, 14. okt. 2016. u 12:21h

Ja sam pre 10 dana potrosio rezervoar sa systemfledge i nikakvu razliku nisam primetio u vuci niti u potrosnji. Jedino gde sam osetio poboljsanje vuce bilo je sa LM super aditivom koji povecava cetanski broj i smanjuje kliktanje dizni. Opet se danas vracam diesel lubu kao preventivi obzirom da sam dizne radio pre dve godine. E sad i taj lub pitanje je koliko pomaze...

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2104
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: D2/Evrodizel i dvotaktol/aditivi - misljenja

Poruka od montoya » petak, 14. okt. 2016. u 22:29h

Da ne bude da odmaze heheh, rece mi djole iz Valjeva na skupu da je uredno sipao nisov lub dok mu dizne nisu zveknule. Ne mora da ima veze ali eto... :)
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“