Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od Miner99 » nedelja, 31. jul 2016. u 22:03h

Pozdrav ljudi ! Citam ovde svasta nesto, pa vise ne mogu da trazim...I tako resih da pitam, ko zna ko ce sve nesto pametno da napise... Elem, kod mene na mondeu mk3 hedzbek, javljaju se sledeci problemi 9 bar ono sto mene nervira ) :

prvo, kad motam "pun" na bilo koju stranu, u nekom trenutku se cuje neki zvuk kao kad se opruga oslobodi, znate vec kakav je to zvuk, jer je vrlo karakteristican...Jedan mehanicar mi rece da su mi solje zardjale odozdo, pa opruga amortizera struze o tu rdju i nekako " preskace" u tom svom okretanju..koliko je to tacno i kako da to saniram, ne znam..

druga stvar je neko lupkanje koje se cuje, cini mi se od levog prednjeg tocka, kad se prelazi preko neravnina - ne cuje se preko lezecih policajaca i preko ivicnjaka, samo u voznji preko neravnina. Sumnjam na te stabiliatore, pa me zanima da li je pametnije da se menjaju u prau - i levi i desni odjednom?

i treca stvar je da se na desnom zadnjem tocku cuje neko lupkanje, neki metalno/plasticni zvuk preko svake neravnine...Ima li tu neki stabilizator, neka caura, nesto sto treba menjati?

Napominjem da sam uzeo auto iz uvoza i koliko sam bar ja skontao, negde je stajao prilicno dugo, jer je presao samo 150 kkm, a bio je zapusten uzasno...

Eto, ko zna nesto o bilo kom od ovih mojih "zapazanja", neka kucne koju, svki savet je dobro dosao...
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
Reppa
Poruka: 978
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 20:03h
Lokacija: Temerin
Kontakt:

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od Reppa » nedelja, 31. jul 2016. u 22:56h

Ne postoji mondeo dizel sa 150000km,i nikako ne iz uvoza...
Taj ko je rekao da zardjala šolja i struže ga opruga nije mehaničar,najverovatnije mesar,cipelar,ali nije mehaničar sigurno,jer ne zna ni kako izgleda i funkcioniše jedna šolja amortizera kakav na 95% auta postoji.
Donji deo šolje se okreće sa oprugom,najverovatnije pukla opruga ,otp 3/4 kruga sa gornje strane,dovoljno da širi deo negde češe u šolju.
Stabilizatore menjaj u paru,jer ako jedan otišao ni drugi nije mnogo bolji,mada prvo proveri,moze to biti i kugla na viljušci
Da, i nazad ima stabilizatore,ali često pravi problem gumica balans stangle,isto treba proveriti
http://www.polovniautomobili.com/reppa

Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od Miner99 » utorak, 2. avg. 2016. u 06:54h

Druze, hvala. Ja taman mislio da budem malo"gospodin covek" , pa da se ne prljam , nego lepo kod majstora "na glasu' i plati. Izgleda da cu morati sam da zasucem rukave i krenem opet da se bavim mehanikom. Od kad je jedan takav "na glasu "majstor hteo da zavari zubcanik da bi ga svukao sa osovine, ja auto nisam dvao nikome da ga popravlja, nego sam bio sam svoj majsor.
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od Miner99 » nedelja, 7. avg. 2016. u 18:49h

Reppa piše:Ne postoji mondeo dizel sa 150000km,i nikako ne iz uvoza...
Taj ko je rekao da zardjala šolja i struže ga opruga nije mehaničar,najverovatnije mesar,cipelar,ali nije mehaničar sigurno,jer ne zna ni kako izgleda i funkcioniše jedna šolja amortizera kakav na 95% auta postoji.
Donji deo šolje se okreće sa oprugom,najverovatnije pukla opruga ,otp 3/4 kruga sa gornje strane,dovoljno da širi deo negde češe u šolju.
Stabilizatore menjaj u paru,jer ako jedan otišao ni drugi nije mnogo bolji,mada prvo proveri,moze to biti i kugla na viljušci
Da, i nazad ima stabilizatore,ali često pravi problem gumica balans stangle,isto treba proveriti

Danas sam nesto gledao, izgleda da su pozadi u pitanju ipak gumice balans stabgle, tako da cu prvo to da menjam...a napred nije pukla opruga, ai dalje povremeno ima onaj zvuk oslobadjanja opruge kad se smota pun...Cak su i stabilizatori napred ok, pozadi takodje...Videcemo, ka stignem odoh kod druga na dizalicu , pa cemo da gledamo...
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od novi81 » nedelja, 7. avg. 2016. u 22:10h

Taj zvuk opruge ti je vjerojatno zakretač tj njegov ležaj. Isti simptomi su bili kod mene. Čak se i nije uvijek čulo. A ležaj se bio sasuo skroz. Čim smo ga skinuli rasuše se kuglice na sve strane :-)


Talk softly, tread carefully and carry a big gun.

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od Miner99 » četvrtak, 6. okt. 2016. u 22:04h

Napred jeste bio lezaj u pitanju, levi se bukvalno dezintegrisao...:(....A pozadi imam drugi problem. Desni amortizer riknuo, izaslo ulje skroz...Zamenili smo ga, ali ostala je sumnjiva opruga na tom tocku. Da li postoje leva i desna zadnja opruga? Jel moguce da je neko pre mene stavio dve desne ili dve leve opruge? Jednostavno ne stoje obe isto, jedna je malo bliza karoseriji prema prednjem delu , a druga 9 leva) stoji sasvim normalno. Raspon osovina je ok, auto nije lupan, raspon toskova je ok......sumnjam samo na to , da ta opruga na desnoj strani nije odgovarajuca za tu stranu...Da li je to moguce??
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od mbole » petak, 7. okt. 2016. u 08:40h

Iste su leva i desna, ali postoje razlicite garniture opruga. Mozda je neko menjao pa stavio razlicite.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od Miner99 » četvrtak, 30. mar. 2017. u 23:35h

Brt, ako se resim da kupim nove zadnje opruge, kako da znam da ce da pashu? Imam u ponudi kaybu za po 3000 RSD/kom, ali ne znam kako da izaberem i koji model, ili kako se vec oznacavaju? Amorti su mi standardni, nista budzeno, a ne bih ni da spustam auto...Samo bih da stavim nove opruge...
Poslednja izmena: FM III, na dan četvrtak, 30. mar. 2017. u 23:47h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne citiraj prethodni post jer se smatra da odgovaraš na njega, koristi dugme Odgovori a ne Citiraj
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1347
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od skolioza » petak, 31. mar. 2017. u 00:53h

tu moze Sale da ti pomogne samo mu daj br sasije
ima tema za prodaju auto delova
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14446
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od mbole » petak, 31. mar. 2017. u 04:00h

Recimo:
http://www.kyb-europe.com/catalogue.asp
popuni model godiste, ... dalje ce ti se kasti samo
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Miner99
Poruka: 310
Član foruma od: subota, 23. jan. 2016. u 17:43h
Lokacija: Lapovo

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od Miner99 » ponedeljak, 10. apr. 2017. u 23:26h

Hvala ljudi...danas imam drugi problem. Elem, juce sam ostavio auto kod majstora da zameni zadnje amortizere i opruge, i on sve to lepo odradio. Uzeo sam auto danas, 'lezi' mnogo bolje nego juce. Dosao kuci i resim da konacno zamenim zimske gume letnjim. Skidao tocak po tocak i menjao, kad na zadnjem desnom nema stabilizatora. Majmun je ladno pokusao da otsrafi stabilizator, pa kad nije mogao gornju navrtku( na amortu ) odsekao, lepo se vidi rad bruslice, a na donjem kraju otkinuo sponu od jabucice stabilizatora i ostavio jabucicu tako.
Koliko dugo ja smem sad tako da vozim, jer sam sa vremenom uzasno kratak, a moracu sam da menjam sabilizator??? Naravno, posto prvo "namazem' majstora kako mu dolikuje... :diablo:
Ako nece, uzmi veci cekic... :ford: :lele:

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8142
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od FM III » utorak, 11. apr. 2017. u 02:22h

Pa trebao bi što pre, pogledaj malo ovu temu: http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 37&t=18107 i videćeš objašnjenje čemu služe ;)
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Lupkanje, motanje i jos ponesto...

Poruka od Cedo » utorak, 11. apr. 2017. u 11:11h

:lele: и левом и десном, зато своје фордаљке лично одржавам, мало по мало ко је заинтересован може да савлада градиво и разуме се боље у свој ауто него 95% тих сваштара, на форуму је практично све ко је вешт са претрагом а ту је и talkford.



Лумија 930
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“