Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

ZICA NA PREDNJIM CELJUSTIMA

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
pankuz
Poruka: 3
Član foruma od: petak, 30. sep. 2016. u 08:29h
Lokacija: Vukosavlje, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina

ZICA NA PREDNJIM CELJUSTIMA

Poruka od pankuz » petak, 14. okt. 2016. u 13:40h

Pozdrav narode.. Ja se unapred izvinjavam ako sam ucinio neki prekrsaj, npr kao otvorio novu temu, a vec postoji takva, ali nemojte da zamerite novi sam na forumu, a nisam uspio da nadjem nista slicno.. Dakle vozim Fiestu "04 1.3i i imam mali problemcic (Istina nisam siguran koliko je mali ili veliki)..
Pa da pocnem.. Kako se priblizava zima odlucim ti ja da sredim vozilo, oteram kod kuma na tehnicki, ljudi pregledali, i napisali uzmi to i to i donesi to treba da se zamjeni i uradi. Ja tako i napravim.. Posto sam bio na poslu, zena otisla po vozilo, doterala kuci.. Stvar hoda ko roda.. Promenjene su opruge, da napomenem, mozda bude imalo veze.. Plocice i diskovi su menjani ranije.. E ovako, dosao sam vam ja sa posla i pravac u garazu, opis posla, zimska obuca.. Menjao tocak po tocak, i dodjem na prednji levi, krenem sve da cistim i da brisem kad hop, zapadne mi za oko ona celicna Žica na prednjim celjustima na kocnicama..(mislim da je celicna).. Ne razumijem se bas najbolje u njemu funkciju ali mislim da pridrzava plocice na mestu.. Pogledam ja zica ne lezi kako treba, namestim ja nju, i sad neda mi djavo mira, daj da pogledam i na drugu stranu, kad tamo je nema uopste.. E sad da li je majstor skidao sada kad je menjao opruge, iako ne vidim razlog.. ili je to skidano zadnji put kada su menjane plocice.. Ili je mozda zaboravio i da stavi, ili cak postoji najveca sansa da nije dobro nastimao i da je zica spala ili ispala.. Ali ako je tako, onda ja vec neko duze vreme vozim bez nje..
E sad: Moze li mi neko reci cemu tacno sluzi ta zica? Da li je pametno vozati se bez nje? I koje su moguce posledice? Eto toliko od mene nebi hteo vise da smaram.

Evo jedna proizvoljna slika sa Googla da cisto znate na sta mislim.. Slika

P.S. Ja se izvinjavam sto jos nisam stavio slike vozila, ali kad stignem bice, jer se pretezno logujem na forum s posla.
Jos jednom veliki pozdrav i unapred hvala..
Guster na sajtu.. :ford: :bravo:

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 3007
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: ZICA NA PREDNJIM CELJUSTIMA

Poruka od Aca06 » petak, 14. okt. 2016. u 15:08h

Odmah kod majstor koji ti je radio auto.
Ta celicna zica sluzi da drzi klesta u pravilnom polozaju sa te spoljasnje strane u odnosu na sam drzac kocionih klesta.
Ako tu zicu skines moguce je da se iskrive klesta i da onda dodje do neravnomernog trosenja plocica.
Ta zica se kaci na dve rupice koje se nalaze na samim klestima a gore i dole se naslanjeju na sam drzac kocionih klesta.

Pogledaj ovas snimak i sve ce ti biti jasno. Jes da je na Fokusu ali to je sve isto i kod tebe na Fiesti.
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
pankuz
Poruka: 3
Član foruma od: petak, 30. sep. 2016. u 08:29h
Lokacija: Vukosavlje, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina

Re: ZICA NA PREDNJIM CELJUSTIMA

Poruka od pankuz » nedelja, 16. okt. 2016. u 11:35h

Puno hvala na pomoci, cuo sam se sa majstorom iz servisa i rekao je da dodjem ujutro da postavi drugu..
Jos jednom puno hvala...
Guster na sajtu.. :ford: :bravo:

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8995
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: ZICA NA PREDNJIM CELJUSTIMA

Poruka od van » ponedeljak, 17. okt. 2016. u 11:05h

Жица држи плочице у месту да не тандрчу преко рупа када кочница није притиснута . Кочиона кљеша имају толику силу да криве диск ако треба , отпор тих жица које могу прстима да се покриви и не осећају .

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“