Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Struganje u predelu desnog tocka

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Odgovori
Avatar korisnika
Zoka22
Poruka: 113
Član foruma od: sreda, 2. mar. 2016. u 14:32h
Lokacija: Rakovica, Beograd.

Struganje u predelu desnog tocka

Poruka od Zoka22 » ponedeljak, 20. mar. 2017. u 12:48h

Pozdrav ljudi, od pre neki dan sam primetio to da nazovem "struganje". Desava se kada jace udjem u krivinu, i to samo sa desne strane, znaci kada udjem u levu krivinu malo ostrije cuje se to struganje, i cim se smanji opterecenje to struganje prestane.
S' drugom stranom se to ne desava. Ne znam sta bi moglo da bude, ali lici mi kao da nesto struze disk. Da napomenem, diskovi i plocice su novi, nisu ni 3000 km presli. Ford Focus MK2 2.0 TDCI.
Verovatno je neka glupost, ali ne bi mi bilo prijatno da mi strada novi disk zbog toga, pa sam u potrazi za resenjem sto pre. I da, kada auto normalno vozim, i normalno skrecem, nista se ne cuje, cudno.. Ako neko zna, ili je imao slican problem, neka pomogne. Hvala :)

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Struganje u predelu desnog tocka

Poruka od acadimke » ponedeljak, 20. mar. 2017. u 14:34h

Brat je imao slican problem, disk je strugao plocice jer se olabavio centralni sraf.
Resio je problem dotezanjem al samo privremeno jer se problem ponovo pojavio, kada je zamenio lezaj problem je bio resen.
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
Zoka22
Poruka: 113
Član foruma od: sreda, 2. mar. 2016. u 14:32h
Lokacija: Rakovica, Beograd.

Re: Struganje u predelu desnog tocka

Poruka od Zoka22 » ponedeljak, 20. mar. 2017. u 14:38h

Oba prednja lezaja su menjana kada i diskovi :/

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1634
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Struganje u predelu desnog tocka

Poruka od acadimke » ponedeljak, 20. mar. 2017. u 18:20h

Jel se problem javio posle zamene ili je bio pre?
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Struganje u predelu desnog tocka

Poruka od van » utorak, 21. mar. 2017. u 08:31h

Да пробамо дедукцијом да дођемо до узрока проблема .
1. Констатација је да при бочном оптерећењу струже диск . Одатле следи закључак да диск или део са кљештима не прати носач точка . Како је носач кљешта фиксан , одатле следи да није неки проблем са клизачем кљешта и то треба проверити .
2. Ако диск не иде паралелно са носачем точка или није спојен лепо са рукавцем ( читај зашрафљен точак) , или цео носач са све диском се мрда на рукавцу а одатле следи да или носач није стегнут са хомокинетички зглоб , па ту има луфта , или лагер има луфта па све плива у рукавцу .

Ухвати точак са горње стране и треси ауто , треба да осетиш луфт

Avatar korisnika
Zoka22
Poruka: 113
Član foruma od: sreda, 2. mar. 2016. u 14:32h
Lokacija: Rakovica, Beograd.

Re: Struganje u predelu desnog tocka

Poruka od Zoka22 » utorak, 21. mar. 2017. u 11:48h

Hvala na savetima, problem je resen :)
Veooooma glupa stvar je pravila problem, to je mali plehic koji stiti kuglu tocka, nije bio lepo vracen od zamene diskova i kugli i lezajeva sto je bilo pre 3-4 hiljade km, ili ti 3-4 meseca, a od zamene auto nisam poterao tako ostro po krivinama pa i nisam imao priliku da cujem struganje, jer se struganje javilo samo pri ostrom skretanju u levu stranu. Tako da je problem resen za 30 sekundi vracanjem tog plehica srafcigerom, i to je to, struganje se vise ne cuje, problem resen :)

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“