Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

mondeo mk4 1.8tdci 125ks 2009 - dizne ili sta ?

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
denixns
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

mondeo mk4 1.8tdci 125ks 2009 - dizne ili sta ?

Poruka od denixns » utorak, 16. apr. 2024. u 21:47h

Na autu je radjena generalka,kacio sam temu ringispil sa mondeom, posle toga redovni servisi,diskovi plocice,solje amortizera, spone,sve sto ide uz auto koji je presao mnogo. Naravno da posle 3000e ulaganja necete da se desi veci problemi ili bilo sta drugo dok je kod vas. Znaci nakon svih tih stvari generalne i tako toga, vozio sam godinu dana i primetio da ispusta kod prelivnih creva, tu su mi moji mehanicari u maksimu u novom sadu gde idem rekli da je sto posto tu,oko prelivnih creva gumica,ne zele oni to da menjaju ili gledaju da idem kod bosiste(gde sam remontovao dizne,proveravao bosch pumpu itd tokom generalke).To je bilo u januaru kada sam prvi put primetio i kad sam isao da mali servis i diskove da menjam,uspanicio sam se pitao sam to sto malo pusta hoce li to biti veliki problem da li odmah moram da resavam rekli su ne moras odmah,neko tako vozi ne obazire se,ako hoces da resis sigurno je to problem.Oterao sam auto u cetvrtak 11.4 kod njih , zvali su me u petak 12.4 da su zamenjene gumice,crevca ta da je sve ok, i nisam ih razumeo kazu da nesto sa osiguracima nije bilo u redu, da neko to nije lepo stavio (niko znaci to nije pipao osim mojih mehanicara tokom generalke ) i auto je isao bez greske vukao u mestu sve okej. Auto kad sam uzeo od njih , sve ok lepo radi pokazali mi da je sve cisto sad , kad sam seo u njega,kao da je falilo mozda nekih 10ks ,i dalje vuce ide,ali nekako mi nesto fali cudan mi osecaj malko,ide ali kao da mi ne ide pre toga,nikakva greska ne iskace.Medjutim u sub i ned sam auto upalio samo na nekih 10km do stanice kad sam isao,isto nema gresaka ali nije mi to taj osecaj zakucavanja kad se potopi gas. Pon 15.4 nisam palio auto,Uto 16.4 kako sam krenuo iz prve u drugu,odmah iskoci engine malfunction, lampica za esp se isto upalila i stoji i ne da mi da idem brzo ,trza auto, kao traktor radi stanem odmah sa strane, da ugasim upalim opet isto,engine malfunction,znaci u leru kao da lupa nesto,okacicu video snimke.Znaci realnom logikom mi sve smrdi da tu nesto u bosch servisu nije dobro odradjeno,ili da je propust negde napravljen, ja sam napravio ukupno otkad sam preuzeo auto od njih do mene i ta dva paljenja za vikend, ne vise od 25 do 30km. Sta moze biti problem? Svakako gledam da se ovo sto pre resi,pogotovu sto sam castio i dao vise novca majstoru a nastao mi problem posle. Izvinite na dugackom tekstu.

Video 1 - realno stanje zvuka se najbolje cuje kod prednjeg legog tockahttps://streamable.com/41ivhc
Video 2 - kod motora,dizni https://streamable.com/6zmvao
Video 3 - unutar vozila(dashboard),greske i slicno https://streamable.com/iwe2qs

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: mondeo mk4 1.8tdci 125ks 2009 - dizne ili sta ?

Poruka od denixns » četvrtak, 18. apr. 2024. u 13:32h

Dobio sam odgovor od mehaničara iz Ford Maksima, kako mi kažu dve gumice na dovodu su pukle i tu je vazduh ulazio ili kako vec da se izrazim i na dijagnostici im je prijavljeno da je 4ta dizna imala problem, obrisalu su grešku nista im ne izbacuje, ali zadržaće auto da isprate do sutra da li ce opet greska pojaviti na dizni, ako se pojavi skida se dizna i nosim da se radi kod bosiste. E sad ja nisam strucnjak nikakav da li je moguce kad sam dao bosisti njegov radnik mi je menjao filter goriva, posto sam ih zamolio da zamene i castio da li su tad mozda te 2 gumice napukle iili gde se vec nalazi to "na dovodu goriva"

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: mondeo mk4 1.8tdci 125ks 2009 - dizne ili sta ?

Poruka od mbole » četvrtak, 18. apr. 2024. u 13:55h

Posle 15 godina.. nije neko cudo da gumice odrade svoje.
A prilicno je nezgodno proceniti njihovo stanje posto su unutar konektora, na crevu koje je kruto...
Tako da.. najverovatnije i jesu pukle prilikom zamene filtera, al to je jedna od onih stvari koje idu s godinama auta
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: mondeo mk4 1.8tdci 125ks 2009 - dizne ili sta ?

Poruka od denixns » četvrtak, 18. apr. 2024. u 15:08h

Samo ne znam da li je to propust sto se ne menjaju sve gumice i sva creva na generalnoj ili idu osnovne stvari koje podrazumevaju proces generalne.
Zvuk auta onakav kakav sam postavio na snimku je verovatno zbog dizne te sto je izbacila gresku, jel moguce da se tako promeni

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14460
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: mondeo mk4 1.8tdci 125ks 2009 - dizne ili sta ?

Poruka od mbole » četvrtak, 18. apr. 2024. u 20:36h

Generalna ne podrazumeva zamenu 'sporednih' stvari, tipa crevca, senzori...
Ono sto naravno niko ne radi, je da postoji rok kada se menjaju sva creva.
Razumljivo, posto nisu bas jeftina.
Da li je moguce da vazduh u gorivu pravi takav problem? Jeste.
Zamisli da tebi u vazduh koji dises ubacuju po malo vode :)
Secas se kad si ko klinac ronio sa 'cevkom' pa kad udje malo vode u nju i udahnes je...
Isto je i motoru kad mu u gorivo ubacis vazduh.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: mondeo mk4 1.8tdci 125ks 2009 - dizne ili sta ?

Poruka od denixns » petak, 19. apr. 2024. u 00:13h

mbole piše:
četvrtak, 18. apr. 2024. u 20:36h
Generalna ne podrazumeva zamenu 'sporednih' stvari, tipa crevca, senzori...
Ono sto naravno niko ne radi, je da postoji rok kada se menjaju sva creva.
Razumljivo, posto nisu bas jeftina.
Da li je moguce da vazduh u gorivu pravi takav problem? Jeste.
Zamisli da tebi u vazduh koji dises ubacuju po malo vode :)
Secas se kad si ko klinac ronio sa 'cevkom' pa kad udje malo vode u nju i udahnes je...
Isto je i motoru kad mu u gorivo ubacis vazduh.
Hvala na pojasnjenju mbole, citao sam dosta tvojih odgovora na teme kad pretrazujem forum, kao i od ostalih stalnih clanova, mnogo toga se nauci ovde, hvala vam sto ste aktivni.

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 28
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: mondeo mk4 1.8tdci 125ks 2009 - dizne ili sta ?

Poruka od denixns » sreda, 1. maj 2024. u 18:21h

Samo da javim da nije rešen problem i da su glavobolje samo vece, nisam presao otkad sam preuzeo auto ni 30km,u subotu se opet javio problem 27og na dan moje slave kad sam trebao po goste da idem na stanicu. Zovem u ponedeljak majsfore 29 aprila majstore dok jos rade da li da teram opet kod njih ili sta, nije do nas kod bosiste ides nek ti provere dizne.Zovem kod ovoga gde sam isao nije se javio, za 10min sam zvao druge ljude dogovorili se da me prime isti dan pred kraj smene maksimalno korektni ispali i objasnili da mogu samo platiti proveru a nista necemo positici tim aki nije do dizna i jos ruke koliko se naplacuju, posle je zvao ovaj prvi bosista nisam se javljao. Odem kod njih dijagnostika bas profi vidi se, pokaze cilindar 4 injektor kratak spoj, sutra bi se dizne proveravale jedan od vlasnika maksimalno je izasoa u susret ostao van radnog vremena video da je dzek tj instalacija sto ide u diznu nagorela, zamenio, svakako sma hteo da proverim opet i dizne dodjem ujutru sve fino nije to neka km do njih 9km, pokazu 2 dizne da su dobre, 2 moraju ds se dosteluje nije bas sve najbolje, zavrse mi i to posle prodju i one test znaci to je vec 30ti,uzmem auto reko super sad necs biti problema, bukvalno dodjem do kuce opet tandrkanje kao sa snimaka na 3 cilindra poce da radi auto u safe mode ne mogu 15 na sat da predjem u 1oj samo, parkiram se zovem ih, kaze dodji nazad, maksimalno su ljudi ostali tu 3h duze, zovem sleo sluzbu dolazi slep sluzba auto radi nema tandrkanja kaze sta ce ti slep lepo zvuci radi reko brate sad sam 300m presao probao opet kad je nstala greska ali opet mi izbacilo necu da rizikujem, a i 29og sam slepku uzimao.. sidjemo sa kamiona kid njih auto radi normalno, opet na dijagnostiku ista greska cilindar 4 injektor kratak spoj, ali ne tandrce sedne sa mnom majstor krenemo da se vozimo ide da ulvoi gresku znaci coveku skidam kapu koliko su me ispostovali na autoput idemo 180 ne pojavljuje se nista, posle 30km ksd smo isli na okretnicu nazad upeca gresku, da napomenem pre ovoga namerno je zamenjeno mesti dizni 4oj i 1oj ono iako je provereno sve na stolu i na ozbiljnoj opremi da su dizne dobre ako sad pikaze cilindar 1 to je to onda je dizna i super.. Kad ono vracamo se do servisa nsvijamo da pokaze sad cilindar 1 on opet cilindar 4 prekid kratak spoj, znaci poludeli smo niko ne radi od autoelektricara sad za praznike da vidimo nova instalacija da se izvuce do 4 dizne, i da se uzme za svaki slucaj i drugi komp da li on brljavi ne znam, uglavnom ljudi su ostali svi duze van radnog vremena da mi pomognu na sta sam zahvalan bas i imaju respekt, da li moze biti stvarno da mi komp ecu brljavi negde, imao sam naprimer otksd sam uzeo auto i otkad je radjeno sve na njemu do sad problem sa tempomatom znao je da se iskkjuci tako nasumicno sam kd sebe mogu proci od ns do obrenovca nema problema radi tempomat posle zabode pa ga jedva upalim i onda opet radi super, takodje da napomenem na instrument tabli kad je skala na pola za gorivo znala je da igra nekad ne puno ali da se ljulja malko, takodje dubinsko kad je radjeno isto na pocerku pa posle kod prvih majstora ostecen je onaj deo za pojas da li su se tu zice dodirivale tipa ako sedi neko pisti iako se vezes ako se ne dodiruju onda ne pisti, pa su izolovane posle, jel moglo nesto da sprzi na kompu nesto toliko

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“