Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zupcasta letva pusta ulje

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
MRDeny
Poruka: 49
Član foruma od: četvrtak, 29. jan. 2009. u 15:13h

Zupcasta letva pusta ulje

Poruka od MRDeny » sreda, 3. jun 2009. u 20:12h

Kao prvo,pozdrav svima kao sto u naslovu temi kazem,potrebna mi je pomoc oko pronalaska kvara,naime imam Scorpia i od nedavno primetio sam da mi na levoj strani zupcaste letve (mazetni ) curi ulje verovatno od servo uredjaja koje dolazi do zupcaste letve.Ali neznam sta je uzrok tome,pa vas molim da mi ukazete sta bih trebao da zamenim da otklonim curenje ulja.Nisam dosada imao prilike da radim zupcastu letvu koja se pokrece preko servo uredjaja,predpostavljam da je mozda neki semering ako uopste postoji na tom delu?

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Zupcasta letva pusta ulje

Poruka od ace1 » sreda, 3. jun 2009. u 20:18h

na levoj strani imas i semeringe i manzetnu,pa vodi auto na kanal ,pa zakljuci odozdo
nemozemo ovako nista
pa da vidimo dalje
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1273
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: Zupcasta letva pusta ulje

Poruka od Scorpio 696 » sreda, 3. jun 2009. u 23:02h

Dali curi ulje ili je samo taj deo umascen?
Evo kako je kod mene a treba zameniti gumice na krajevima cevi.
Slika
Proveri da li se cevke klimaju, kod mene su se dve ceshale dok jedna nije probila i svo ulje iscurelo.

Evo exploded view al na ruskom
Slika
Slika

Avatar korisnika
SASA77
Poruka: 161
Član foruma od: nedelja, 19. okt. 2008. u 02:43h
Lokacija: Sabac

Re: Zupcasta letva pusta ulje

Poruka od SASA77 » sreda, 3. jun 2009. u 23:43h

ako curi na manzetnama znaci da je propisala ulje. manzetne joj sluze samo da je stite od prasine a ona nema semenige vec gumice koje se jako teso nalaze za kupiti. ja sam na granadi ( ista je kao na scorpiu ) menjao 5-6 komada, jer ne znas da li curi ili ne dok je ne namestis, pricam za polovne letve kupljene na auto otpadu. probao sam da od dve letve koje cure na razlicitim stranama da sastavim jednu ali nije islo cak je ispadalo i gore jer cim pomeris gumicu ona pocinje da pusta. ako curi malo najbolje da je ostavis tako kako jeste i da se bacis na trazenje druge polovne.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zupcasta letva pusta ulje

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 7. jun 2009. u 09:25h

Usput, kolike su cene remonta servo letve?

(Izvinjavam se što ovako upadam ko tele u šes' 'ektara deteline :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
boljidani
Poruka: 85
Član foruma od: petak, 27. feb. 2009. u 17:36h
Lokacija: Smederevska Palanka

Re: Zupcasta letva pusta ulje

Poruka od boljidani » subota, 13. jun 2009. u 13:11h

911s [SK] piše:Usput, kolike su cene remonta servo letve?

(Izvinjavam se što ovako upadam ko tele u šes' 'ektara deteline :)
Ja sam za tri i po godine promenio 3 polovne letve na mojoj Sierri. Prva je trajala 2 godine, procurela na jednoj strani, dobila luft na volanu, pa zamenjena. Druga je trajala 3 meseca, propišala na obe strane, dolivanje svaki dan od min do max, bez lufta na volanu, zamenjena. Treća zamenjena pre 20 dana i, hvala bogu, za sada je u redu. Ako i ova rikne, onu prethodnu, bez lufta, remontujem. Pitao sam telefonom jednog majstora iz Mladenovca koji remontuje letve i za mene je to 120 evra. Kada je kupuješ na otpadu, to ti je lutrija. Može da bude suva koliko hoćeš ali ako je stajala dugo na otpadu, osuše se gumice na krajevima i brzo propiša.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“