Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

problem pri paljenju sierre 2.0

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » subota, 4. jul 2009. u 19:03h

Prijatelji, kupio sam pre dva meseca sierru 2.0 u Bgd, izvanredno ocuvanu u svakom pogledu kojom sam skoro potpuno zadovoljan. Medjutim, kad se auto doooobro nagreje (stoji 7-8 h na suncu ili pri dugotrajnijoj voznji po gradu), ukoliko ga ugasim nece da upali. Prilikom davanja kontakta, popale se sva kontrolna svetla na tabli-kao sto treba ali ne odradjuje ni automat ni anlaser. Napominjem da je u tom trenutku, naizgled, sa strujom sve u redu jer sve radi sem "kresanja motora". U cemu je problem posto dobijam oprecna misljenja od raznih 'majstora'.....unapred hvala

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od Dusan64 » subota, 4. jul 2009. u 19:07h

U alnaseru...

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od goja » nedelja, 5. jul 2009. u 23:32h

ja bi rekao da ti zastekava automat...anlaser ne vrti dok automat ne odradi svoje...kakav ti je akumulator i regler,jel puni?.vidi kakve su ti i kleme,ocisti ih i bar naprsci vd40... maseni vod kakav je, jel dobro stoji na sasiji,cvrst spoj...palenje je najveci potrosac i ako nema dobar spoj,vozdra...mada,ako zeza samo vruc,najprije vidi automat...

Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » utorak, 14. jul 2009. u 08:53h

Anlaser sam skidao, rasturio skroz, stavio nove cetkice, ocistio kolektor, ocistio bendix, probao 20-30 puta na ispitnom stolu i nista. Nista, mislim radi-uklapa kao nov. Sve kontakte sam pregledao, procistio, (auto je u izvanrednom stanju bio kad sam ga uzeo, odrzavan maximalno..) i opet, pre 5 dana, posle stajanja 4-5 sati na suncu - prc - nece ni da pisne...cackao, kuckao, bajao, psovao,...tek posle 20-tak pokusaja, skljocnu i upali normalno...j...m li ga, 'kind of magic'...

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od goja » sreda, 15. jul 2009. u 01:16h

ja sam imao jedno vrijeme situaciju da nece ponekad da zavergla radi toga sto je rupa na zvonu bila sira i vremenom se anlaser odmakne od zamajca i,nemam pojma,valjda udari zub na zub,nece da zavergla..napatio sam se do zalosti dok nisam slucajno provalio.A sto kaze sibi,mozda ti zastekava i brava.

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1277
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od Scorpio 696 » sreda, 15. jul 2009. u 02:02h

Da nemas prekid mozda u zicama od senzora radilice.
Slika

Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » sreda, 15. jul 2009. u 17:34h

Ovako,... na anlaseru imam stalni plus (sa akumulatora), minus na bendixu dolazi sa male Motorcraftove ploce pricvrscene na levom koshu. Zadnji put kada nije hteo da kresne, otkacio sam konektor sa te ploce, konektovao ponovo i , gle cuda, upali...Predpostavljam da je to neka elektronika paljenja i da ona uglavnom zeza, sta mislite?

Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » sreda, 15. jul 2009. u 17:36h

...a inace, interesuje me gde bih mogao da nadjem zadnji spojler, po mogucstvu onaj dvodelni / cosworth za zadnja 5. vrata?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od Markedjani » sreda, 15. jul 2009. u 19:35h

I ako nadješ... nemoj nikako da stavljaš... izgleda smešno na Sierri sa 5 vrata.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » subota, 25. jul 2009. u 12:33h

objasnite mi kakav je to senzor na radilici, cemu sluzi i da li je moguce da postoji i na mojoj sierri '84...unapred veoma zahvalan

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od Markedjani » subota, 25. jul 2009. u 12:40h

Jel imaš karburator ili EFI ubrizgavanje ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » subota, 25. jul 2009. u 17:14h

Karburator...

Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » subota, 25. jul 2009. u 17:25h

...i jos jedno pitanje (i necu vise danas, majke mi)...znate li gde mogu naci one plasticne vetrobrane na staklima prednjih vrata, skoro sam viseo na jednoj komsinici, tj. njenoj Sierri ...

Avatar korisnika
Goran Mond
Poruka: 287
Član foruma od: nedelja, 21. dec. 2008. u 13:30h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od Goran Mond » subota, 25. jul 2009. u 17:43h


Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od Dragomir » subota, 25. jul 2009. u 20:36h

Na bendiks dolazi plus a ne minus i ta elektronika najverovatnije je relej za palenje
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od kresa capri » nedelja, 26. jul 2009. u 12:37h

tvoj model nema senzor na radilici, imas klasican motor nasledjen od taunusa.

Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » četvrtak, 30. jul 2009. u 07:33h

Molio bih, ako neko ima ili zna link gde ima, da mi posalje shemu elektricne instalacije za sierru 2.0 '84...hvala

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od van » četvrtak, 30. jul 2009. u 08:35h

Evo ovako , posto ti imas OHC pinto motor ( a ako i imas DOHC isto je ) , na anlaser ti dolaze stalni plus sa akomulatora ( kabl debeo kao mali prst ) i dve zice . Jedna je sa obicnom buksnom a druga je konektor izolovan gumam koji se navlaci preko necega sto izgleda kao sraf . Ta zica ti je pobuda bendiksa ili ti + sa kontakt brave kada je brava u III polozaju , tj. verglanje . Lampicom ili unumerom treba proveriti da li tu naponae kada se kljuc postavi u polozaj za verglanje .
Ako nema ,problem je u instalaciji ( ulozak kontakt brave , losi kontakti ....) . Ako ima napona onda je moze da bude bendiks ( otvori se pa se vidi sta mu je ) ili ako anlaser odradi jedno CAK , a ne zavrti se , onda je do cetkica , kolektora , rotora , statora ( ova dva poslednja tesko da mogu da odu ) ...
Ako ti je ispravan anlaser , mozes auto da palis i duzim srafcigerom :D

Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » četvrtak, 30. jul 2009. u 10:14h

Bata Vane, ti si prvi koji je dao tacan opis kako izgledaju i odakle idu konektori tj. zice na bendixu (vidis da neki tvrde da je minus stalan a ne plus). Sinoc me je iskidao, bas kad sam zurio on nije hteo da upali, sve isto, dam kontakt, popale se sva svetla koja treba na tabli ali prc! Napominjem da ga nisam palio 24h i da je ceo dan bio na suncu. Kad sam jutros u 7h stigao s posla , kresnem, upali iz prve?!? Kad dam kontakt, na zici sa gumenom kapicom nemam napona. Cak sam je malo zarezao pre kontakta da vidim sta se desava, kad ono, i bez kljuca u bravi, proverim glinericom za 12V i vidim da izmedju nje i plusa na akumulatoru imam 12v??? i jos nesto, pre mesec dana, kad pe je opet zajebo, probao sam na nizbrdici da ga upalim nekoliko puta...NECE!!!! Pa zato sumnjam i na neki elektronski deo paljenja (valjda bi na nizbrdici upalio...vrti, muci se - ko daje bez goriva i naista). Stanem, prebajem, izpsujem sve koji se zateknu oko mene i ON UPALI posle dva tri pokusaja...Ajd sad!!!!!

Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » četvrtak, 30. jul 2009. u 12:52h

Hvala Sibi, objasnjenje ne moze biti jasnije. Kad nece da kresne, u polozaju kljuca za kontakt, na tanjoj zici NEMAM plus i to me od pocetka najvise buni. Evo ostavicu ga do 5-6 sati popodne i najverovatnije nece kresnuti. Jutros je upalio iz prve i bilo je plusa - proverio sam pre paljenja (naravno, uvek mi neko pomaze). A sto se tice svetla, zanemarljivo malo se "utule" pri pokusaju startovanja. Auto je, iako starije godiste, u izvanrednom stanju (na 20 siera tog godista, jedna je ovako dobro ocuvana-nije da se hvalim ali tako je), motor i svi kontakti na njemu i oko njega su suvi i cisti...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od van » četvrtak, 30. jul 2009. u 13:50h

Da ja malo preciziram i nadovezem se na Sibijevu prici .
Anlaser , da bi radio , dobija + preko debelog kabl i minus preko motora koji je spojen kablom na -.
Da bi se startovao anlaser treba ti startujes bendiks . Iz nekog razloga anlaseri na fordu zahtevaju i + i - zicu na automatu bendiksa ( logicno bi bilo da je - preko mase ali nije ) . Minus zica radi , to si proverio , i ona je konstantno pod minusom kako i cela karoserija automobila . Treba da proveres tu drugu zicu koji koja se navlaci preko nekog srafa ... Tu treba da se pojavi + kada je brava kada je brava u poziciji START .
Ako nece da upali na gurku , postavi kljucn u polozaj kontakta , i priveri da li na bobini imas + ...
Jel to kabrurator ili EFI ...
Za karburator ti treba tri zice i jedana lampica da bi motor mogao da se pali i vozi ...

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od Dragomir » petak, 31. jul 2009. u 19:45h

Koliko zica imas na automatu alansera pored debele crvene jednu ili dve posto me to malo buni ili ti nesto neradis kako treba.Pokusaj da malo dotegnes dve matice mislim da je kljuc 13 ali pre dotezanja skini klemu.A i nebi bilo lose da malo slikas alanser i tu crnu kutiju moze i u njoj da bude problem ;)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
sasconis
Poruka: 15
Član foruma od: petak, 8. maj 2009. u 14:38h

Re: problem pri paljenju sierre 2.0

Poruka od sasconis » ponedeljak, 31. avg. 2009. u 19:58h

Bracoooo, ...resio sam problem, ispostavilo se da na pobudi automata, posle 10-tak kresanja u toku dana, napon padne na 6-7V. Tako da bendix ne moze da se aktivira. Problem sam resio ugradnjom 40 amperskog relea ispred bendixa tako da sad pali na prvu pomisao....

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“