Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Servo pumpa

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Focusirana_bg
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 12:30h

Servo pumpa

Poruka od Focusirana_bg » ponedeljak, 13. jul 2009. u 14:20h

Ja imam problem da mi curi ulje na servo pumpi i pumpa pravi buku...
Da li nivo buke koji pumpa pravi ima ikakve veze sa brzinom kretanja automobila ili brojem obrtaja motora?
Primetila sam da mi je auto jako bucan, narocito pri vecim brzinama cak i kada drzim obrtaje na 2000.

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Servo pumpa

Poruka od Mickey038 » ponedeljak, 13. jul 2009. u 15:29h

Pumpa pravi buku zato sto nema dovoljno ulja. Potrudi se da to popravis sto pre jer pumpa bez dovoljne kolicine ulja nece dugo raditi.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Servo pumpa

Poruka od Dragomir » ponedeljak, 13. jul 2009. u 16:24h

Pumpa servo moze da pravi buku i kada ima ulja ali kod tebe je najverovatnije ostala bez dovoljne kolicine ulja pa se zato cuje.Pumpa moze da otkaze kao posledica male kolicine ulja
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Focusirana_bg
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 12:30h

Re: Servo pumpa

Poruka od Focusirana_bg » ponedeljak, 13. jul 2009. u 18:14h

Hvala vam na odgovorima.
Pumpa nije bez ulja, ulje curi al' ja redovno dodajem da ne padne ispod minimuma. Kakogod, ona se cuje tiho kao "iu-iu-iu" kad startujem kola, al' sam isla na put i cini mi se da mi je auto bio bucniji nego inace pri velikim brzinama, na primer na autoputu iako sam obrtaji nisu prelazili 2500.. Svih tecnosti ima dovoljno, i nema nikakvog indikatora na tabli da nesto nije u redu... mozda sam umislila, al' cicni mi se da je dosta bucan. Ja se sad pitam da li ta buka moze biti od servo pumpe ili je mozda nesto drugo... Kad bi vam auto postao bucan na sta bi ste vi posumnjali?
Inace auto je Focus 2000 god.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Servo pumpa

Poruka od Dragomir » ponedeljak, 13. jul 2009. u 22:58h

Pa servo pumpu mislim da nebi trebala da cujes na tom broju obrtaja sem ako nije skroz otkazala mozda je pre neki lezaj tocka ;)Servo pumpa se moze i remontovati tako da se nemora kupovati druga
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Servo pumpa

Poruka od Mickey038 » utorak, 14. jul 2009. u 09:24h

Buka je verovatno zbog lagera. A pumpu sredjuj sto pre jer mala je vajda dolivati ulje.
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Focusirana_bg
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 12:30h

Re: Servo pumpa

Poruka od Focusirana_bg » utorak, 14. jul 2009. u 12:38h

rsdforddragomir piše:Pa servo pumpu mislim da nebi trebala da cujes na tom broju obrtaja sem ako nije skroz otkazala mozda je pre neki lezaj tocka ;)Servo pumpa se moze i remontovati tako da se nemora kupovati druga
Izgleda da je polovna pumpa jeftinija nego remont postojece... U GAGA Fordu su mi rekli da je remont pumpe do 200 eur plus 3000 skidanje i ugradnja. Polovna je oko 100 eur... Uglavnom ja sam ovu svoju servo pumpu vec remontovala pre mesec-dva i bacila pare jer je ulje i dalje curelo vec za par dana, a volan je bio tvrdji nego pre. Ja imam kao neku garanciju al' ne mogu stalno da placam skidanje i stavljanje pumpe - to ce vise da me skupa kosta nego da kupim polovnu ispravnu i ugradim. Ljudi koji se inace bave remontom pumpi su veliki pokvarenjaci, ne mogi ni da pricam normalno sa njima a kamoli da ulazim u bilo kakav posao. Taj kod koga sam na kraju odnela pumpu je kao dao najpovoljniju cenu i bio vrlo samouveren (samo se time bavi), al' na kraju se ispostavilo da je mislio da sam starija pa hteo da upozna "zensku" i kad sam se pojavila on razocaran kaze - pa ti si dete, ja mislio neka gospodja. I naravno pumpa je izgleda samo prenocila kod njega, jer je od pocetka curela. I ne mogu zaista da idem da se nadgovaram sa njim i opet placam skidanje i ugradnju, jer tako moze biti do beskonacnosti - da on "popravlja" a ja da se cimam, skidam i ugradjujem... a ne mogu ni da podnesem da imam posla sa takvim ljudima.
Sada kad hocu da kupim polovnu pumpu opet sam se iznervirala, jer ljudi kad cuju da zensko osobu da se raspituje o autodelovima postanu vrlo bezobrazni - cene polovnu 25 000 din a nova je mozda 300-400 EUR i na kraju kad su videli da znam kako se krecu cene spustili na 10 000 sa ugradnjom, ali ja iz principa necu da je kupim od takvih ljudi.
Mickey038 piše:Buka je verovatno zbog lagera. A pumpu sredjuj sto pre jer mala je vajda dolivati ulje.
Da, mislim da je lager. Opet sam danas vozila po autoputu i osluskivala - mislim da nije servo pumpa jer ona pravi zavijajuci zvuk, a i cicni mi se da buka dolazi odpozadi... verovatno lager jednog od zadnjih tockova.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Servo pumpa

Poruka od van » utorak, 14. jul 2009. u 14:40h

Jel ti je elektricna ili mehanicka pumpa ?
Ja ima servo pumpu skinutu sa eskorta RS -a , mogu da je slikam pa da vidis da li je slucajno isti tip , ili da li moze da se montira . Voljan sam da joj promenim vlasnika za znatno manju cifru, reda velicine 30e

Focusirana_bg
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 12:30h

Re: Servo pumpa

Poruka od Focusirana_bg » utorak, 14. jul 2009. u 16:08h

van piše:Jel ti je elektricna ili mehanicka pumpa ?
Ja ima servo pumpu skinutu sa eskorta RS -a , mogu da je slikam pa da vidis da li je slucajno isti tip , ili da li moze da se montira . Voljan sam da joj promenim vlasnika za znatno manju cifru, reda velicine 30e
Ehh, nije to bas tako jednostavno... ne mozes da ugradis bilo koju i "aj' vozi". Verujem da ti to bolje znas od mene, nego me i ti zavitlavas. :S
U svakom slucaju, hvala puno na ponudi. :)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Servo pumpa

Poruka od van » utorak, 14. jul 2009. u 16:43h

Pumpa ne zna sa kojih je kola dosla , zna samo da se vrti i pravi pritisak ulja . E sada kako proizvodjaci automobila su iznikli u sistemu zvanom kapitalizam a da je zacetnik plavog ovala sa natpisom ford jedan od pionira masovne proizvodnje , i ugradnje istih stvari u razlicite modele u cilju smanjenja troskova i povecanja zarade , tako sam se ja poveo logikom da su mozda pumpe iste .
I ranije sam dokazivao mnogo iskusnijim clanovima foruma da se i vece stvari od servo pumpe mogu staviti sa jednog modela na drugi i ako ih fabrika nikada tak nije ni zamislila .
Nisam imao nameru nikoga da zavitlavam , samo sam hteo da pomognem , ali je izgleda bilo bolje da sam gledao " svoja posla " .

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Servo pumpa

Poruka od Mickey038 » utorak, 14. jul 2009. u 17:22h

Nisam siguran da focus ima elektricnu pumpu za servo. Bice da je mehanicka ali sumnjam da je ista kao kod tvog RS-a. Elem, moguce je da moze da se namesti ali ti savetujem da se obratis Gagiju (RSDforddragomir) i porazgovaras na tu temu. Siguran sam da ti moze pomoci bez obzira koliko mlada bila :)
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Avatar korisnika
kresa capri
Poruka: 350
Član foruma od: subota, 11. okt. 2008. u 13:51h
Lokacija: kladovo

Re: Servo pumpa

Poruka od kresa capri » utorak, 14. jul 2009. u 19:20h

prvi put cujem da servo ima elektricnu pumpu, kao sto stevan kaze sve moze da se preradi uz malo truda i vremena. pumpe za servo volan su uljane i usustini pase svaka pumpa uz prepravke nosaca i remenice.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Servo pumpa

Poruka od Dragomir » utorak, 14. jul 2009. u 19:36h

Fokus ima elektruicnu servo pumpu ali od 2005.Na ovome fokusu je mehanicka i nije isto kacenje kao na pumpi od RS.Vidim da nemas poverenja ali mislim da su za to krivi drugi majstori nisam od onih koji se namecu ali voleo bi da pogledam taj auto.Ako nije ti tesko dovezi auto da ga pregledam i da pokusam da ti dam savet kako da ides u pravom pravcu sa resavanjem toga problema.Samo da ti kazem da bi ja trebalo da imam novu servo pumpu koja kosta sa ugradnjom 120 e.na tebi je da odlucis
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Focusirana_bg
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 12:30h

Re: Servo pumpa

Poruka od Focusirana_bg » utorak, 14. jul 2009. u 20:19h

van piše:Pumpa ne zna sa kojih je kola dosla , zna samo da se vrti i pravi pritisak ulja . E sada kako proizvodjaci automobila su iznikli u sistemu zvanom kapitalizam a da je zacetnik plavog ovala sa natpisom ford jedan od pionira masovne proizvodnje , i ugradnje istih stvari u razlicite modele u cilju smanjenja troskova i povecanja zarade , tako sam se ja poveo logikom da su mozda pumpe iste .
I ranije sam dokazivao mnogo iskusnijim clanovima foruma da se i vece stvari od servo pumpe mogu staviti sa jednog modela na drugi i ako ih fabrika nikada tak nije ni zamislila .
Nisam imao nameru nikoga da zavitlavam , samo sam hteo da pomognem , ali je izgleda bilo bolje da sam gledao " svoja posla " .
Van molim te nemoj da se ljutis, to je bilo receno polusaljivim tonom... Trazim servo pumpu ceo dan, i ne odgovara pumpa od bilo kog focusa tog godista, niti od bilo kog fokusa benzinca, cak ima veze je li auto sa klimom ili ne. Iz tih razloga mi je delovalo da su jako male sanse da odgovara ta tvoja sa eskorta.
Mickey038 piše:Nisam siguran da focus ima elektricnu pumpu za servo. Bice da je mehanicka ali sumnjam da je ista kao kod tvog RS-a. Elem, moguce je da moze da se namesti ali ti savetujem da se obratis Gagiju (RSDforddragomir) i porazgovaras na tu temu. Siguran sam da ti moze pomoci bez obzira koliko mlada bila :)
Mickey, nisam strucnjak iz te oblasti al' sam prilicno sigurna da je mehanicka. Izgleda slicno ovoj:
Power-Steering-Pump-PSP-10-.jpg
Sto se pola i godina tice,daleko je bitnije koliko godina ima moj auto nego ja, i to da li sam musko ili zensko majstore ne bi trebalo uopste da interesuje. Mozda vecina zena ovakve poslove prepusti muskarcima, i ja sam to radila ranije al' mi to mozda i nije bilo tako pametno. Nisam nesposobna i servo pumpa nije svemirski brod. :P

Focusirana_bg
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 12:30h

Re: Servo pumpa

Poruka od Focusirana_bg » utorak, 14. jul 2009. u 21:00h

rsdforddragomir piše:Fokus ima elektruicnu servo pumpu ali od 2005.Na ovome fokusu je mehanicka i nije isto kacenje kao na pumpi od RS.Vidim da nemas poverenja ali mislim da su za to krivi drugi majstori nisam od onih koji se namecu ali voleo bi da pogledam taj auto.Ako nije ti tesko dovezi auto da ga pregledam i da pokusam da ti dam savet kako da ides u pravom pravcu sa resavanjem toga problema.
Hvala Dragomire, vec sam zakazala za sutra da mi pogledaju ovaj lager tocka, nadam se da je to a ne neki veci kvar. Kad to sredim onda cu opet da se posvetim pumpi, jer bi bio red da je sredim. :)
rsdforddragomir piše:Samo da ti kazem da bi ja trebalo da imam novu servo pumpu koja kosta sa ugradnjom 120 e.na tebi je da odlucis
Da li mozete da mi kazete broj te pumpe koju imate? Cena je ok... na par mesta nude slicnu cenu, al' je problem sto mi ne deluje da iko ima pravu pumpu. Svi kazu dovezi auto pa cemo naci koja odgovara, ali koliko ja razumem jako je bitno da pumpa bude odgovarajuca i odgovarajucih dimenzija. Ipak se ta pumpa obrce na velikom broju obrtaja i sve mora da bude knap. Ne sumnjam da moze da se ugradi i pumpa drugacijih dimenzija, al' to moze da donese vise stete nego koristi.
To je cista mehanika, kao kad bi ste nosili jednu cipelu sa malom potpeticom a drugu ravnu - i jedna i druga su vam taman i mozete da hodate i nista ne primecujete, al' na duze staze mozete da poremetite kukove, iskrivite kicmu, a u najboljem slucaju slomite potpeticu ili nogu. :-|
Dobila sam inspiracuju pa sam se raspisala, sve ovo vi verovatno bolje znate od mene. :P
P.S. Da li je servo pumpa zaista nova i da li dajete neku garanciju na nju?

Izvinjavam se sto sam ovako sumnjicava, al' koga su zmije ujedale i gustera se boji. ;)

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Servo pumpa

Poruka od Dusan64 » utorak, 14. jul 2009. u 21:23h

Imaj poverenja u Dragomira... ;) :D

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Servo pumpa

Poruka od Dragomir » utorak, 14. jul 2009. u 21:27h

Focusirana_bg piše:Da li je servo pumpa zaista nova i da li dajete neku garanciju na nju?
nova orginal fordova a garanciju vi izaberite ja pristajem na sve vrste garancijaq jer stojim iza svoga rada
Focusirana_bg piše:Izvinjavam se sto sam ovako sumnjicava, al' koga su zmije ujedale i gustera se boji.
Nema sta da se izvinjavas svestan sam sta sve rade majstori i neugodno mi je kada slusam sve sta rade.Ja pokusavam da budem korektan sa radom a ko mi se odrazava posle kroz posao.Pozivam vas da dodjete i vidite kako se radi
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Focusirana_bg
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 12:30h

Re: Servo pumpa

Poruka od Focusirana_bg » sreda, 15. jul 2009. u 11:41h

Jedan problem resen - buka je bila od lezaja zadnjeg desnog tocka (svaka cast clanovima koji su odmah pogodili sta je u pitanju), to sam sad zamenila i u autu je tiho kao u crkvi - prava milina. Sad vidim da je lezaj bio bucniji nego sto sam mislila, jer sad focus zvuci kao nov. Krivo mi je samo sto ranije nisam provalila, a nije ni niko drugi... mislim da se ovaj lezaj malo cuo i tek kad sam kupila auto, zato sto se ne secam da je ikada bio tisi, bez obzira na servo pumpu koja sad krci samo kad se smota volan do kraja.

Ja sam se opet raspisala, al' imajte razumevanja jer sam odusevljena zvukom svojih kola!! :P Ako ovako nastavim postacu jedan od vas. :D

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1273
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: Servo pumpa

Poruka od Scorpio 696 » sreda, 15. jul 2009. u 16:21h

To je normalno da pump. menja zvuk kad se smota do kraja.
Nabaci neku muziku nemoj da je tako tiho u autu :D .
Slika

Avatar korisnika
Mickey038
VIP
Poruka: 1133
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 16:33h
Lokacija: Italy

Re: Servo pumpa

Poruka od Mickey038 » četvrtak, 16. jul 2009. u 09:11h

Nemoj da motas volan do samog kraja. Nije dobro niti za pumpu niti za letvu volana.

Sto se tice ovoga:
Ako ovako nastavim postacu jedan od vas. :D

Cim si na forumu, vec si jedan/jedna od nas :)
Oni koji mnogo znaju - malo govore. I obrnuto - najviše govore oni koji ništa ne znaju.

Focusirana_bg
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 12:30h

Re: Servo pumpa

Poruka od Focusirana_bg » četvrtak, 16. jul 2009. u 15:34h

Mickey038 piše:Nemoj da motas volan do samog kraja. Nije dobro niti za pumpu niti za letvu volana.
Znam, al' je pumpa je pocinjala da krci i pre karja...
Mickey038 piše: Cim si na forumu, vec si jedan/jedna od nas :)
Teorijski jesam al' prakticno nisam jer pojma nemam. :D Tu sam da postavim po koje pitanjce, i to je to. Mada danas sam malo krala zanat od majstora, i ako nekome treba pomoc da sastavi jednu pumpu od dve tu mogu da pomognem. :D

Dakle i drugi problem = servo pumpa je resen uz pomoc clana rsdforddragomira. Vi predloziste servis, Dragomir javi da ima pumpu, ja se malo raspitah - ljudi kazu ima neki majstor u Pinosavi, ispostavi se da je to zaista nas drug clan - zakljucaimo da je bezbedno ici u Pinosavu... al' samo kad bi znali gde je Pinosava!! :P
Na svu srecu putari postavili tablu.. Guzva u Pinosavi, traktori preticu, lol al' ja nekako nadjoh servis.
Demonstrirah krcanje servo pumpe (malo se izblamirah pred ostalim musterijama vlasnicima tihih krotkih automobila), al' to je bilo dovoljno da majstori odmah stave kolica na operacioni sto. Tuzan je to bio prizor kad su poceli da vade razne delove iz autica, i da mu prilaze sve sa nekim kao-burgijama za odvijanje srafova (kao cika zuba kad vam pridje sa busilicom). Teska srca sam sve to posmatrala, al' je na kraju zamena pumpe bila uspesna. Pod mojim "strucnim" nadzorom smo od dve pumpe napravili jednu, cak sa jednim srafom vise. :D
Kao rezultat volan se lakse mota, nema krcanja kao pre... cak sam dobila i gratis remont registarske tablice. ;)
Treba vremena da se potvrdi da to sve lepo radi, al' se cini da je sada ok. Jedino sto me malo brine je sto mi se cini da sada ponekad kao cujem neko lupkanje, kao da nesto iskoci iz nekog zgloba pa udari u neki metal, ili kao da se zakotrlja i udari u nesto. :S To me palsi, al' retko se cuje i ne bas tako jako... i jos ne mogu da povezem kad se to tacno desava, al' cicni mi se da ga uglavnom cujem pri kretanju i zaustavljanju.
Praticu to, al' se nadam dragi moji clanovi da vise nece biti potrebe da piskaram po ovom forumu. Jos samo da sredim retrovizor i jos jednu sitnicu i to je to...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Servo pumpa

Poruka od dule0911 » četvrtak, 16. jul 2009. u 16:41h

Resen problem, odlicno! :)
Focusirana_bg piše: Praticu to, al' se nadam dragi moji clanovi da vise nece biti potrebe da piskaram po ovom forumu. Jos samo da sredim retrovizor i jos jednu sitnicu i to je to...
Pa nemoj da se ustrucavas sa piskaranjem, nije ovo samo mesto za resavanje problema, vec i za druzenje ;)
Fiesta!!

Focusirana_bg
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 12:30h

Re: Servo pumpa

Poruka od Focusirana_bg » četvrtak, 16. jul 2009. u 19:29h

:D Naravno, nego sam se ja ovde pojavila bas zbog kvarova pa mi se taj deo cini kao glavni. Sigurno ima drugih zanimljivih tema, u protivnom o kvarovima i popravkama ne bih mogla mnogo pametnog reci - otkud znam zasto nekome zubori auto ili luduju obrtaji!? :)

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Servo pumpa

Poruka od Dragomir » četvrtak, 16. jul 2009. u 20:12h

Focusirana_bg piše:Teorijski jesam al' prakticno nisam jer pojma nemam
Pa nisam stekao taj utisak danas.
Nas clan lepseg pola Focusirana danas je pokazala izvrsno znanje jos malo pa ce poceti da deli i savete. :)
Focusirana_bg piše:Vi predloziste servis, Dragomir javi da ima pumpu, ja se malo raspitah - ljudi kazu ima neki majstor u Pinosavi, ispostavi se da je to zaista nas drug clan - zakljucaimo da je bezbedno ici u Pinosavu... al' samo kad bi znali gde je Pinosava!!
Pinosava nije tako daleka nego smo mi naucili da je sve ispred nosa ;)
Evo broj telefona od Sime pa ga pozovi za retrovizore 063/7044617
Mislim da je problem resen i opet glavni uzrok kvara majstor :-(
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Focusirana_bg
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 12:30h

Re: Servo pumpa

Poruka od Focusirana_bg » četvrtak, 16. jul 2009. u 20:46h

Dragomire, hvala puno za broj, bas sam ih potrazila na forumu al' izgleda nisam bila dovoljno strpljiva. :)

Nije Pinosava daleko samo sto ja nisam znala gde je tacno, pa je delovalo kao da je na kraj sveta... na putu nema guzve tako da je mnogo "blize" nego sto se cini.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“