Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » nedelja, 9. avg. 2009. u 23:39h

Focus je 2002. a ja ga imam 2 godine. Tokom prve godine i predjenih 8k km nije potrosio ni kap ulja ali nakon "malog servisa" i zamene ulja desava se nesto jako cudno pa vas molim za pomoc.

500 predjenih km nakon zamene ulja (majstor kod plavog mosta Nesa) nestalo je 3l. To smo ustanovili tako sto su u cudu dolivali 3 litre dok nije doslo do max nivoa. Inace auto je radio sasvim normalno.
Motor je potpuno suv, nigde ne curi, iz auspuha ne izlazi nikakav dim, i auto se ponasa sasvim normalno, medjutim i nakon tog dolivanja ulja sada nakon cc 800 km, ulje je na minimumu.

Ulje koje je majstor sipao je "Fordovo". Na istom mestu sam servisirao i tokom prve godine kada nije potrosio ni kap.

Majstor kaze da ne zna sta je i preporucuje da opet dolijem i nastavim sa posmatranjem. Ima li neko drugi savet ili resnje?

Pomagajte

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Neša » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 09:36h

Neverovatno! Nisam cuo do sad tako nesto za Focus pogotovo sto do sad nije trosio ulje ni kap...Ti motori 1.6(zetec SE) su odlicni
Da nije stavljeno neko slj "ulje" koje nema veze sa Fordom?
Ulje za njega je ford formula E 5w/30,alternativno ide 10w/40
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 09:46h

Da bukvalno odjednom je krenulo, inace majstor sve vreme hvali motor kako je suv i kako lepo radi itd. Gledam danima, nigde ne curi, dima nema ni za leka....
On je sipao Fordovo, mada on to ima u nekom buretu. Raymisljao sam da probam sa drugim uljem ali ne znam da li je pametnije da odem u Grand i kupim ono njihovo 5w30 ili neko dugo.
u Grandu kazu da je vavoline alternativa za to fordovo, a na forumima kazu da su odlicna iskustva sa Motul uljem ili tako nesto.
Ja nesto moram da dolijem koliko danas, a ne znam ni sta ni gde kupiti.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 09:56h

Sipaj Fordovo ulje... kao što si i dosad sipao.

A za moguću dijagnozu problema sačekaj da se javi Dragomir ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Neša » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 10:48h

Meni je to nesto sumnjivo iz bureta
Ja ne bih dolivao nego promenio ulje i filter ali samo iz originalne ambalaze
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 10:54h

To sam i mislio, da odem u Grand i kupim 5l i zamenim. e sada obzirom da je filter ulja zamenjen pre 2 meseca odnosno 1500km, ne znam da li je neophodno menjati ga opet.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Neša » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 11:01h

Zameni i filter(motorcraft). I obavezno provera na ravnom tlu i ujutru pre prvog paljenja kad se slegne ulje
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 11:29h

Ok uradicu tako, samo me interesuje, ako pretpostavimo da je ulje koje sada imam krs, da li onda cela gore opisana situacija ima smisla?

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Neša » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 11:53h

Ja bih promenio i filter da budem miran jer se i u filteru zadrzava staro ulje... Najbolje sacekaj Dragomira on je kompetentan i sigurno ima iskustva sa slicnim problemima i kod njega u servisu mozes da zamenis ulje i da budes miran,a i tamo u Grandu su neljubazni i deru kozu s ledja... ;)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 14:16h

Uparvao zamenih. Kupio sam filter i 5 l ulja u Grandu. Zamenio sam, a prethodno sam isprao sa onom tecnoscu.
Valjda sada ostaje da opec cekam i strepim dok vidim sta ce sledecih 1000km da pokazu.

tamo u Grandu mi rekose da postoji neki ventil povertnih gasova ili tako nesto, kosta nepunih 1000 din. i on navodno moze da uzrokuje ovakve probleme.

I oni su mi rekli da isperem motor i zamenim ulje i filter i vidim da li ce se problem resiti.

bojanv
Poruka: 37
Član foruma od: nedelja, 17. maj 2009. u 21:05h

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od bojanv » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 18:53h

ja sam jednom ispirao motor i radio generalnu posle toga.Mislim da to nije pametno,kada onaj dzem od garezi pocne da se sliva kroz kanale i zapusi ih.

Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 19:38h

e bas me utesi :) znas sta od kada se patim sa ovim mislim da bi mi lakse paa generalna nego ova zona sumraka...

bojanv
Poruka: 37
Član foruma od: nedelja, 17. maj 2009. u 21:05h

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od bojanv » ponedeljak, 10. avg. 2009. u 20:22h

meni su prodali neki preparat,kao ocistice se motor od tada je vise trosio ulja nego benzina.Radilo se o eskortu 91. to je bilo pre 10god ali i dalje mislim da to ne radis.Remont motora je skup da bi to isprobavao ili ubrzao generalnu.Prodaj ga za 500e manje i kupi drugi , bice ti jeftinije

sasa lbg
Poruka: 20
Član foruma od: petak, 20. mar. 2009. u 22:33h

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od sasa lbg » utorak, 11. avg. 2009. u 13:57h

pitanje je dali ti je uopste sipao dovoljno ulja! nije ni to iskljuceno i sam kazes da je bilo iz bureta!
U z-tek iskljucivo 5w30 pusti alternative,dok sam vozio z-tek valvolin se uoste nije pokazao ,trosio ga je .Fordova ulja ni serviseri ne cene! Meni se pokazala dobra Selenia Multipower 5w30 u metalnim kanticama,motor dogurao do 300 000km.
Ispiranje motora greska! to se radi cescom zamenom ulja i to je to.

Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » utorak, 11. avg. 2009. u 15:34h

Markedjani piše:Sipaj Fordovo ulje... kao što si i dosad sipao.

A za moguću dijagnozu problema sačekaj da se javi Dragomir ;)

Uradih ko sto kolega rece, a sto se tice ispiranja to je savet iz Grand motorsa....ostalo je da cujemo i gosn. Dragomira

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Neša » utorak, 11. avg. 2009. u 15:37h

I ja sam protiv ispiranja motora. Ford ulje je po meni odlicno. Proizvodi ga BP koje proizvodi i Castrol. Dok je Grand drzao Valvoline i novi Fordovi su ga trosili pomalo. Vracanjem na Fordovo,taj problem je nestao.
Valvoline i Esso spadaju u redja ulja,tako bar kaze nasa laboratorijska analiza
Svako ulje je dobro samo da je original,to je najvaznije
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » utorak, 11. avg. 2009. u 16:06h

Nisam upucecen, kao sto rekoh ispiranje je bilo po preporuci iz Granda. U pitanju je neka belgijska marka, i odprilike 3-4 dl tecnosti koja se sipa u motor sa starim uljem i ostavi da se krcka 15 min u leru.
Nije mi jasno zasto je to opasno ukoliko motor nije produvao i uslovno nema toliko nagomilane cadji koja bi stvorila cep. Zar nije cilj imati "cist" motor, naravno ukoliko nema tih zapusenja koje su nus pojava i pretpostavljam da zavise od prethodnog odrzavanja/starosti motora.

Marketnig na stranu, ali ako je to toliko opasno kako uopste mogu da preporuce u ovlascenom servisu, a sa druge strane na bocici preparata stoji da je predvidjeno pred svaku zamenu ulja.

Sta je uradjeno uradjeno je, samo me zanima koliko realno koristi moze imati tako nesto a koliko stete?

Avatar korisnika
miki023
Poruka: 1161
Član foruma od: petak, 12. dec. 2008. u 15:47h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od miki023 » utorak, 11. avg. 2009. u 16:40h

Moj auto je pre ispiranja trosio mnogo vise ulja nego sad (sad je normalno) a ako se u njemu nije sakupilo cadji i ostalog nije ni tebi. Po meni je normalno i treba isprati motor prilikom stavljanja novog ulja pod uslovom da niste sigurni koje je ulje bilo prethodno u motoru.
Slika

Avatar korisnika
zx3
Poruka: 308
Član foruma od: nedelja, 12. okt. 2008. u 21:02h
Lokacija: Požarevac

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od zx3 » utorak, 11. avg. 2009. u 21:02h

Ja imam Focusa 1.4 zetec se i meni je potrošio litar i to iznenada, skoro. Isto motor suv ne dimi sve ok. Primetio sam da kad kupim kod nas, a sipam Castrol 10W40, on hoće da potroši ulje a ako mi donese buraz iz inostranstva on ne troši. Jednom sam sipao 0W30 i to je trošio kao lud. I hoće da troši kad je pred menjanje, a ja menjam na 8000km. Takođe piše ti u knjižici da je normalno da troši ulje ako radi pod opterećenjem, i to sam primetio ako ga gazim ili vozim kamara društvo on troši, ovako ne.
Ma samo da je turbo pa nek je i dizel.

Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » utorak, 11. avg. 2009. u 21:28h

ok samo sto ja predjem 4k obrtaja svaki put kad zvezda pobedi :( vozio sam 2 godine i potrosio mi je 2-3 dl na odprilike 10k kilometara, ovo je ipak nesto drugo.....nadam se amo lose ulje jer je upravo posle zamene ulja dakle sa novim poceo da guta.....staro je bilo sasvim ok

Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » ponedeljak, 31. avg. 2009. u 13:18h

Agonija se nastavlja, sa novim uljem i filerom potrosio je 0.7l za 1300km voznja do Grcke, polu opterecen.... To je znatno manje nego ono na pocetku ali opet nije normalno koliko razumem. I dalje nigde ne curi i od dima nigde ni traga. Da li je mozda do tog ventila gasova koji su pomenuli u Grandu??
Help please

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od kubura16v » sreda, 16. sep. 2009. u 12:53h

Mozda lupam,ali meni ovo sve smrdi na aditiv u tom prvom ulju,kad si tek kupio auto.

Pedjav
Poruka: 14
Član foruma od: nedelja, 9. avg. 2009. u 23:01h
Lokacija: Beograd- Zemun

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od Pedjav » petak, 18. sep. 2009. u 13:17h

pomislio sam i ja na to, medjutim akda sam kupio, prvo sto sam uradio je bio "veliki" servis koji je ukljucivao i zamenu ulja. Sada sam zamenio i onaj ventil uljnih para, i presao oko 400km, i na kontrolnom pregledu nije potrosio nista. Po staroj potrosnji trebalo vi da fali oko 2dl. Videcemo dalje...

Avatar korisnika
milosninkovic
Poruka: 150
Član foruma od: nedelja, 20. sep. 2009. u 23:08h
Kontakt:

Re: Ford Focus 1.6 zetec benzin - pije ulje

Poruka od milosninkovic » ponedeljak, 21. sep. 2009. u 17:58h

ja sam sipao 5-30 i nista nije trosio na 10.000(mozda deci.dva ali nisam dosipao nista),hoces da se menjas moj fokus 18tdci...ne trosi ulje ali nkao da radi na 2 klipa nemoze da se sastavi,sve je u fulu i kompresija i komp nista ne registruje ide 180 bez problema,ali nije mu nesto dobro...dragomir mi rece oko 1000e da proradi,ali mi nerece gde se skupljaju visnje da zaradim te pare mrgreen sada kada skupim kes ide kod njega....da malo i njega boli glava

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“