Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Par pitanja u vezi mondea I

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Dzonifajt
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 4. sep. 2009. u 23:20h
Lokacija: Arandjelovac

Par pitanja u vezi mondea I

Poruka od Dzonifajt » subota, 5. sep. 2009. u 23:05h

Posto sam na pravom mestu postavio bih par pitanja u vezi mondea 95. 1.8 16v sa secvent plinskim uredjajem
1.interesuje me da li motoru smeta postavljanje filtera pecurke ili se preporucuje standardan filter
2.posto kod prethodnog vlasnika nije radilo pranje farova (neko je raskacio creva i zalio ih silikonom) vratio sam ih na mesto i jos samo da postavim racvu koja je naravno bila polomljena interesuje me gde se pranje pali
3.posto mi je rucna kocnica malo popustila trazio sam ali nisam nasao gde se spanuje (nije ispod zastite srednjeg lonca)
4.ponekad kad je upaljena klima desi se kao da se rastereti motor pa opet optereti
5.proletos sam zamenio ampulu za pokazivanje temperarure jedino tad sam ispustao rashladnu tecnost i skoro kad sam palio grejanje duva nesto mlako a zimus je "ubijalo" kako greje da li se sistem vakumira ili se pojavio neki vazd. cep
hvala unapred!!!

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Par pitanja u vezi mondea I

Poruka od Dragomir » nedelja, 6. sep. 2009. u 22:42h

Dzonifajt piše:1.interesuje me da li motoru smeta postavljanje filtera pecurke ili se preporucuje standardan filter
moze i jedan i drugi
Dzonifajt piše:2.posto kod prethodnog vlasnika nije radilo pranje farova (neko je raskacio creva i zalio ih silikonom) vratio sam ih na mesto i jos samo da postavim racvu koja je naravno bila polomljena interesuje me gde se pranje pali

Upalis svetla pa onda palis prskalicu za sajbu .Mislim da svaki treci-cetvrti put ce se upaliti i prskalica za farove
Dzonifajt piše:3.posto mi je rucna kocnica malo popustila trazio sam ali nisam nasao gde se spanuje (nije ispod zastite srednjeg lonca)
Rucna je samostelujuca.Problem trazi negde drugo(pakne.samostelujuci mehanizmi pakni,sajle ili sama rucica rucne)
Dzonifajt piše:4.ponekad kad je upaljena klima desi se kao da se rastereti motor pa opet optereti
Moze biti problem sama klima (fali freona ili je nesto zaprljano u sistemu) pali se i gasi pa izaziva takav efekat
Dzonifajt piše:5.proletos sam zamenio ampulu za pokazivanje temperarure jedino tad sam ispustao rashladnu tecnost i skoro kad sam palio grejanje duva nesto mlako a zimus je "ubijalo" kako greje da li se sistem vakumira ili se pojavio neki vazd. cep
Proveri termostat i kolicinu rashladne tecnosti a sistem bi se trebao sam izfiltrirati
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Dzonifajt
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 4. sep. 2009. u 23:20h
Lokacija: Arandjelovac

Re: Par pitanja u vezi mondea I

Poruka od Dzonifajt » nedelja, 6. sep. 2009. u 23:59h

Hvala Dragomire !!!

Avatar korisnika
Dzonifajt
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 4. sep. 2009. u 23:20h
Lokacija: Arandjelovac

Par pitanja u vezi mondea I

Poruka od Dzonifajt » sreda, 9. sep. 2009. u 15:35h

Sociva srednjeg svetla u faru na mondeu potamne da li postoji ono kao rezervni deo ili moze da se ispolira kao na nekim kolima ili je jedino resenje zamena fara?

zoran78
Poruka: 7
Član foruma od: četvrtak, 15. okt. 2009. u 13:36h

Re: Par pitanja u vezi mondea I

Poruka od zoran78 » petak, 16. okt. 2009. u 19:47h

mondeo 1.8 16v zetec.imam isti problem sa klimom ako si uspeo da resis javi sta je bilo,sto se tice farova za m1 pojavili su se neki indijski cena je oko 50e po komadu,takodjer imam isti problem sa rucnom kocnicom a moram u februaru na tehnicki st god da uradis javi obavezno

Avatar korisnika
Dzonifajt
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 4. sep. 2009. u 23:20h
Lokacija: Arandjelovac

Re: Par pitanja u vezi mondea I

Poruka od Dzonifajt » ponedeljak, 23. nov. 2009. u 23:30h

Da li u cantri rashladne tecnosti prilikom rada motora na radnoj temperaturi u leru treba da ima pritisak ili ne i ako ikad ima pritisak kad je to?

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Par pitanja u vezi mondea I

Poruka od Dragomir » utorak, 24. nov. 2009. u 08:16h

Taj mondeo ima visoku radnu temperaturu negde oko 103C pa samim tim mora da ima antifriz a mora da stvara neki pritisak oko 0.5-0.8 bara ako se dobro secam
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Dzonifajt
Poruka: 12
Član foruma od: petak, 4. sep. 2009. u 23:20h
Lokacija: Arandjelovac

Re: Par pitanja u vezi mondea I

Poruka od Dzonifajt » nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h

Posto je grejanje bilo nikakvo poslusao sam Dragomira zakacio mali radijator na crevo gradske vode,prvo je voda samo kapala da bi posle par sekundi procurela i krenula u mlazu ali ne kao na ulazu.Tako sam ispirao 15-ak min,sve sam sklopio provozao auto ali opet nema dovoljan protok jer dobro greje samo na obrtajima vecim od 2500.Postoji li jos neka vrsta ispiranja nekim tecnostima malog hladnjaka ili je stigalo vreme za zamenu (radijatora)?

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Par pitanja u vezi mondea I

Poruka od Dragomir » nedelja, 6. dec. 2009. u 22:03h

Jedino da probas sa nekim sredstvima za razbijanje kamenca(domestos ili neki drugi)
Ali moje msljenje je da je jedino resenje zamena
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“