Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zamajac ili nesto drugo?

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
sasajo
Poruka: 9
Član foruma od: utorak, 8. sep. 2009. u 22:27h
Lokacija: Beograd

Zamajac ili nesto drugo?

Poruka od sasajo » subota, 12. sep. 2009. u 15:04h

Imam problem sa Focusom 1.8 TDCi,2001.godiste.Majstor u Grandu mi je rekao da je u pitanju "cuveni" zamajac i preporucio zamenu u kompletu sa korpom lamelom i lezajem.Citajuci postove po raznim forumima nasao sam mnogo simptoma propalog zamajca,neki od njih se poklapaju sa mojim a neki ne,pa da proverim.
Auto "vuce" bez ikakvih problema,lamela ne proklizava,papucica kvacila je mekana i lepo hvata.Nema nikakvih zvukova ni cimanja pri naglom ubrzanju ili menjanju brzina.E,sad ono sto ne valja.
1. Na papucici kvacila se osecaju lagane vibracije,konstantno,kad god je pritisnuta
2.Najveci problem-paljenje.Naime,auto pali tako sto se prvo cuju dva,tri takta nekog metalnog zvuka i onda upali i sve je normalno.Ponekad mu se desi da upali i konstantno se cuje taj nenormalni metalni zvuk iz motora,kao da se u njemu nesto lomi.Ne reaguje na gas.Ugasim ga,upalim i on radi normalno.
Da li je to zamajac ?
Drugi problem.
Ponekad se desi da prvih par minuta voznje cujem neki zvuk prilikom odpustanja papucice gasa,ali samo ukoliko je motor na preko 2000 obrtaja.Cini mi se da zvuk dolazi iza mene,recimo-auspuh.Zvuk je nesto kao sistanje.Posle par minuta taj zvuk se vise ne cuje.
Sta to moze da bude?
Hvala.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Zamajac ili nesto drugo?

Poruka od Dragomir » subota, 12. sep. 2009. u 19:45h

Po svim ovim simptomima je zamajac.

ovo drugo bas nisam siguran ali moze da bude problem sa auspuhom ili katalizatorom

I da te upitam sta ti servisiras ?
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

sasajo
Poruka: 9
Član foruma od: utorak, 8. sep. 2009. u 22:27h
Lokacija: Beograd

Re: Zamajac ili nesto drugo?

Poruka od sasajo » subota, 12. sep. 2009. u 20:06h

Prvo,hvala na odgovoru.Predpostavljao sam da je to u pitanju,al kad vec moram da dam tolike pare,bolje da proverim.
Inace,ja jesam serviser,ali za masine za digitalnu stampu,stampace...

kovsr
Poruka: 23
Član foruma od: ponedeljak, 3. avg. 2009. u 10:41h

Re: Zamajac ili nesto drugo?

Poruka od kovsr » ponedeljak, 14. sep. 2009. u 12:02h

Kad je meni crkao zamajac na Focusu 1.8 tdci, prvi simptom je bilo zveckanje prilikom gašenja automobila. Onda su odjednom počele da se osečaju snažne vibracije na papučici kvačila i čulo se lupanje na nižem broju obrtaja.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“