Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

protok vode na 2.9

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
aleksandro
Poruka: 33
Član foruma od: sreda, 2. okt. 2013. u 19:30h

protok vode na 2.9

Poruka od aleksandro » utorak, 15. okt. 2013. u 17:51h

Zdravo fordasi, da li je neko od vas radio konverziju 2.9 sa efi na karburator i kako da resim protok vode ? U dilemi sam oko termostata, hladnjaka za ulje i kucista na usisu. Ako neko zna i hoce, platio bih da to uradi. Pozdrav

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8998
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: protok vode na 2.9

Poruka od van » utorak, 15. okt. 2013. u 18:16h

Зашрафиш усис од 2.3 мотора или 2.6 мотора , на њему је и излаз за воду до хладњака . Црева која воде воду у уљни хладњак не дираш . Мене би више бринуло како ћеш да решиш питање разводника , јер тај на мотору ради преко рачунара , па ако све то скинеш ни паљење неће да ради како треба .
Иначе зашто би прешао са коња ( ефи) на магарца ( карбуратор ) ?

aleksandro
Poruka: 33
Član foruma od: sreda, 2. okt. 2013. u 19:30h

Re: protok vode na 2.9

Poruka od aleksandro » utorak, 15. okt. 2013. u 21:37h

Usis je od 2.6. Na njega sam stavio ono kuciste za vodu u koje ide gornje crevo hladnjaka i iz kojeg sa uze cevi ide voda u cok sauha pa dalje u radijator kabine na gornju cev. Sa donje cevi radijatora crevo sam vratio u otvor na pumpi za vodu. Izlaz sa pumpe prema hladnjaku ulja sam zacepio. Hladnjak nema prelivnu posudu. Da li je taj redosled dobar i gde na svemu tome da stavim termostat ?
Sto se razvodnika tice, ubacio sam elektronski sa komutatorom na njemu, stavio elektr. bobinu i sa dzeka komutatora vezao crnu na +, pa na bobinu, jednu zelenu na drugi pol bobine i jos jednu na obrtomer. Lepo radi u leru al kilavo vuce. Verovatno mu predpaljenje ide iz ECU !? Od Plehanog tj. Limenog nisam nasledio EFI vec neke cevke mesto usisa i 2 karburatora od linijskog motora. Danas sam opravio, tj. okrenuo jedan razvodnik na platine pa cu probati i njega.
Vane, mozemo li se negde videti ili cuti, vidim da ovu materiju imas u malom prstu !

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8998
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: protok vode na 2.9

Poruka od van » utorak, 15. okt. 2013. u 22:31h

На 2.0 , 2.3 ,2.6 и 2.8 моторима термостат се налази иза малог кућишта изнад споја доњег цева за воду са блоком . Не знам како је то на 2.4 и 2.9 моторима , требало би да је исто . Црева око уљног хладњака можеш да избациш , нема тај мотор 300 кс па да мора и уље да хлади .
Јел ти је разводник фиксан , тј. када скинеш капу , јел можеш да мрдаш 15ак степени разводну руку у једну страну ? Тј , разводник је од карбураторског модела , није ефи ? Ако је тако тај разводник је буџевина нека , јер 2.9 мотори имају разводник који се врти на контра страну , од тих са 2.3 или 2.8 мотор , и самим тим регулација угла паљења теговима не ради . Вероватно је зато и килав , јер има фиксно претпаљење .
Ја сам у гужви са послом ...Можда будем имао времена за викенд

aleksandro
Poruka: 33
Član foruma od: sreda, 2. okt. 2013. u 19:30h

Re: protok vode na 2.9

Poruka od aleksandro » utorak, 15. okt. 2013. u 23:34h

Termostat na 2.9 i 2.4 stoji na celu usisne grane tako da na ovom usisu od 2.6 nemoze da se montira a i pumpa za vodu je drugacija na 2.9. Razmisljam da negde zbutam onaj od lade sa 3 rupe ili od renoa 5 koji se stavlja u crevo. Razvodnik je sa EFI ja i razvodna ruka je fiksna, nema tegove vec neki kao citac obrtaja. Verovatno mu ECU daje predpaljenje a ja nisam strucan da to skontam niti je iko od elektricara koje znam volljan da se sa tim zajebava. Evo ti moj broj pa me cimni sutra da se dogovorimo za vikend. 063 83 48 360 Aca Djogo

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8998
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: protok vode na 2.9

Poruka od van » sreda, 16. okt. 2013. u 00:10h

Без рачунара да контролише претпаљење , тај ТФИ модул на разводнику даје фиксних 10 степени предпаљења . То иде као мртав коњ , а троши као ђаво .
За све има солуција, само што нису у том случају просте , а самим тим и јефтине .
Термостат накачи негде на црево од хладњака . Треба да увек посотји циркулација воде кроз грејач кабине

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“