Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem sa grijanjem

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Problem sa grijanjem

Poruka od riddick » subota, 19. okt. 2013. u 00:19h

Prije 2 dana zamijenim vodenu pumpu (stara mi procurila nakon sto sam nasuo antifriz),nakon mijenjanja naspemo,ozracimo,pustimo da malo odradi,digne temperaturu na pola skale,upali se ventilator,grijanje odlicno. vec sutradan (tj juce) nece grijanje nikako,poslije 10 predjenih km samo mlakasto,i sa povecavanjem kilometraze ne pojacava grijanje,samo malo mlakasto. provjerim vodu na maksimumu. danas vozio i stisnem ga malo drugom u vise obrtaja,on pocne grijati,kad obrtaji padnu on smanji jacinu grijanja,opet samo mlako. Sta mi je ciniti? termostat je promjenjen prije mjesec dana,a kazaljka od temperature na pocetku skale,ne moze doci ni na N od NORMAL. nema klimu. Nemojte mi samo reci da ne valja pumpa,odmah cu se :suicide: :D .pozdravljam
Endura DE

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od mbole » subota, 19. okt. 2013. u 07:25h

Ili je ponovo termostat, ili je ipak negde ostalo vazduha, pa se nakon stajanja preko noci napravio vazdusni cep.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Mosha
Poruka: 272
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 21:39h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od Mosha » subota, 19. okt. 2013. u 11:04h

Da ti ne valja pumpa pregrejao bi se ocas posla, sto kaze Bole ili termostat ili vazduh.

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od riddick » subota, 19. okt. 2013. u 12:03h

kako da rijesim taj vazduh,a termostat i nije skup pronijenicu ga opet,mada mi je temperatura uvijek bila na samom pocetku skale od kad sam kupio auto?
Endura DE

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od mbole » subota, 19. okt. 2013. u 12:07h

Jel si termostat uzimao prema starom, ili prema broju sasije?

Cesto ljudi umeju da stave termostat koji je za nizu temperaturu, pogresno razmisljajuci da ce im tako auto imati bolje hladjenje, odnosno da ce se teze pregrevati.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od riddick » subota, 19. okt. 2013. u 12:52h

nisam ni prema kojem,otisao u trgovinu,taj i taj model,98' godina,on dao termostat. sad sam upalio auto i radio je na leru mozda 20 minuta,tek onda otvorio termostat i ima grijanja,ali kazaljka nece iz bijelog polja na pocetku skale,tek kad se otvorio termostat pomakla se za 2-3 mm,ali nije dosla do slova N
Endura DE

Avatar korisnika
Mosha
Poruka: 272
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 21:39h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od Mosha » subota, 19. okt. 2013. u 13:08h

Kod mene je obicno na slovu N, retko kad stigne do pocetka O.
Sad vec mozda nije vazduh u pitanju, kad ti grejanje ne radi dobro to je jedna stvar ali tebi motor ne moze da podigne temperaturu sto znaci da se previse hladi, tj da je termostat otvoren.
Jedna stvar mi nije jasna, kazes da je podigao temperaturu kad je termostat pustio, posle 20 min. Trebalo bi da je obrnuto, kad otvori termostat temperatura pada posto voda krece da cirkulise i kroz hladnjak ne samo kroz motor.
Generalno lako je da proveris da li je termostat. Upali auto kad se ohladi, debelo crevo od termostata do hladnjaka je hladno, po pravilu motor bi trebao da radi neko vreme dok se ne ugreje i tek onda termostat pusta i osetices kako se naglo greje crevo i gornji deo hladnjaka a do tog trenutka je bilo hladno. Ako ti se crevo i hladnjak postepeno greju kako se i motor greje znaci da je termostat otvoren, ne mora da znaci da je los, mozda je neka truncica upala u njega posto si ispirao sistem skoro.

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od riddick » subota, 19. okt. 2013. u 14:13h

pa kazem ti da auto radi na leru 20 min prije nego otvori termostat,pipao sam crijeva. a to za temperaturu tako je,kad otvori termostat tek onda malo digne kazaljku.
Endura DE

Avatar korisnika
Mosha
Poruka: 272
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 21:39h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od Mosha » subota, 19. okt. 2013. u 16:20h

Eh, ne znam pravo da ti kazem, secam se kad sam menjao antifriz letos da sam pratio kazaljku cesto i recimo kad upalim auto, krenem, posle nekih 5km kazaljka stigne do O i onda naglo padne na pocetak onog polja gde pise NORMAL, tad je kao otvorio termostat, posle se popne do N i tako stoji celo vreme. Ne znam ima li neka fora da eventualno izbacis vazduh iz hladnjaka kabine da to mozes da eliminises.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od mbole » nedelja, 20. okt. 2013. u 03:54h

Moso, ni kod tebe nesto ne radi kako treba.
Termostat mora da drzi kazaljku "zakovanu".
Najpre, termostat nije "prekidac" pa da bude otvoreno skroz-zatvoreno skroz. On se otvara i zatvara postepeno u zavisnosti od temperature (ili barem tako treba da radi kad je ispravan).
Kada krene da se otvara i voda pocne da cirkulise kroz hladnjak, temperatura vode padne, pa se termostat ponovo malo zatvori, pa opet otvori malo, pa tako u krug, ali te promene ti ne smes da vidis na kazaljci, posto su "analogne" da tako kazem (kontinualne, nisu sa preskocima), i previse fine.
Kazaljka mora ravnomerno da se penje dok ne postigne radnu temperaturu, to jest postavi se u vertikalan polozaj (ne secam se na kom je to tacno slovu, al treba da stoji bas uspravno).

Temperatura motora, nadalje ne sme nikada da pada ispod tog polozaja. Moze da poraste malo, ako vozis pod oprterecenjem, u koloni, uzbrdo, ostro... ali samo malo, tu je doceka ventilator, i tada se desava nagli pad, na malkice ispod normale (ali bas malkice, reda debljine kazaljke), kada se ventilator ugasi, i temperatura se ponovo popne na normalu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od riddick » ponedeljak, 21. okt. 2013. u 09:12h

Upalim ja auto na leru,radi 20 min,otvori termostat i dobijem grijanje,i kako tada tako osta,grijanje ekstra sad. Ali kazaljka od temperature i kad je kao na "radnoj" temperaturi mi nikad ne dodje ni do slova n,a vidio sam na ostalim da im stoji vertikalno,otprilike na slovu R
Endura DE

Avatar korisnika
Mosha
Poruka: 272
Član foruma od: ponedeljak, 6. dec. 2010. u 21:39h
Lokacija: Obrenovac
Kontakt:

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od Mosha » ponedeljak, 21. okt. 2013. u 11:33h

Najsladje je kad se problem resi sam od sebe thumbsuph

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od riddick » ponedeljak, 21. okt. 2013. u 15:18h

rijetko,ali jeste :D
Endura DE

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od goja » ponedeljak, 21. okt. 2013. u 15:18h

Ne pocima grijanje kad otvori termostat,voda cirkulise kroz sistem za grijanje kabine cim upalis auto a termostat otvara samo vodu za glavni hladnjak. prica sa termostatima nema kraja,moze da se desi da ih kupis nekoliko i da ni jedan ne radi posao kako treba a moze s ''ubosti'' iz prve..navodno samo original radi kako treba ali je kod nas taj pojam malo rastegljiv...

riddick
Poruka: 364
Član foruma od: utorak, 30. mar. 2010. u 19:33h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od riddick » ponedeljak, 21. okt. 2013. u 15:19h

znam ja to,ali meni od tad grije,mozda je neki vazdusni cep bio pa se ozracio ili nesto drugo ,ne znam
Endura DE

zale
Poruka: 10
Član foruma od: petak, 7. apr. 2017. u 11:38h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od zale » petak, 7. apr. 2017. u 11:57h

Pozdrav narode citam ali mi i dalje nesto nije jasno i ja imam problem sa grejanjem na mom fordu focusu radi tek kad predjem preko 130 -140 kilometara na cas tad duva toplo.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od kekic91 » petak, 7. apr. 2017. u 19:58h

Jel ti radi termostat uopste,jel podize radnu temperaturu na pokazivacu ? Koji fokus je u pitanju ? Jel ventilator ok ? ne zuji,bruji i svi stepeni rade ? daj malo informacija ako hoces da ti se pomogne

Avatar korisnika
zekavr
Poruka: 442
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 10:16h
Lokacija: vranje

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od zekavr » petak, 7. apr. 2017. u 21:02h

a sta ce vam sad grejanje kad smo izbacili zimski set?

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od kekic91 » petak, 7. apr. 2017. u 21:12h

Mozda je covek zimogrozljiv sta ima veze hahahaha

dejov
Poruka: 75
Član foruma od: utorak, 10. dec. 2013. u 20:47h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od dejov » petak, 7. apr. 2017. u 22:01h

meni na mondeu mk2 1.8 16v benzin zetec je crkao termostat. Kupim novi Febi termostat 92 stupnja, postoji još i od 88 al on ide mislim na dizele.
U originalu je bio taj od 92 stupnja. Taj novi Febi nije valjao, kazaljka nije bila na sredini.
Naručim novi originalni termostat i sada kazaljka stoji zakucana na sredini i jako brzo dođe u taj položaj.

zale
Poruka: 10
Član foruma od: petak, 7. apr. 2017. u 11:38h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od zale » subota, 8. apr. 2017. u 04:51h

Pozdrav odjavio sam se zato nisam ni pisao dalje nista inace je u pitanju forde focis tdci 1.8 2001 termostat radi kao i ventilator pokazuje radnu temperaturu kao sto sam napisao daje grejanje ali tek kada se auto vozi brze.Inace postavio bih sliku ali nisam provalio jos kako.Zaboravih da l je normalno sto trosi g12 ode litar g12 za par dana.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od 911s [SK] » subota, 8. apr. 2017. u 05:33h

Nije normalno što uopšte i troši G12 i imaš očigledno neki problem sa protkom tečnosti kroz kabinski hladnjak.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

zale
Poruka: 10
Član foruma od: petak, 7. apr. 2017. u 11:38h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od zale » subota, 8. apr. 2017. u 05:52h

Ok hvala :)

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8137
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od FM III » subota, 8. apr. 2017. u 11:25h

zale piše:...Inace postavio bih sliku ali nisam provalio jos kako...
Ispod prostora za odgovor postoji plavim slovima link ka postimage i piše: Dodaj sliku u poruku a nalazi se tačno iznad dugmića Pregledaj i Pošalji.
Ili ako imaš neki svoj nalog na nekom hosting serveru, poput ovih: http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... p?f=4&t=33
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

zale
Poruka: 10
Član foruma od: petak, 7. apr. 2017. u 11:38h

Re: Problem sa grijanjem

Poruka od zale » utorak, 25. apr. 2017. u 20:54h

Da nebih mnogookolisao da pitam sad mi je grejanje sporedna stavka bio sam na dijagnostici her je motor poceo cudno da radi ustanovljeno je da je nekakav injektor 4 kvar alimajstor kaze da trebam sve menjati kao i bosh pumpu na reparaciju koliko je sve to tacno i sta prvo da radim Hvala unapred

Hvala FM III za odgovor

Da li sam uopste ja na dobrom forumu
Poslednja izmena: FM III, na dan utorak, 25. apr. 2017. u 23:05h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne piši post za postom u kratkom vremenskom periodu već koristi opciju uredi ako si nešto zaboravio

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“