Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

servo problem

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Markomicaff
Poruka: 22
Član foruma od: petak, 13. jul 2012. u 12:27h

servo problem

Poruka od Markomicaff » sreda, 6. nov. 2013. u 19:57h

pozdrav svima,odmalopre je moj focus poceo cudno da se ponasa,cuje se neko sistanje u motoru,mrak je pa ne mogu da provalim odakle tacno,ali bitnije od svega ostao sam bez serva,ko da motam fapa.E sad pretpostavljam da je nesto sa servo pumpom.koja bi bila njena cena ako neko zna,ili je imao slican problem,u pitanju je ford focus 2002 god. 16 benzinac

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: servo problem

Poruka od Ford_III » sreda, 6. nov. 2013. u 20:05h

Da ti nije pukao kais ili crevo od tecnosti sa servom?
Jer ti se cuje kao trrrr kad motas?
Pumpa oko 120 €
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Markomicaff
Poruka: 22
Član foruma od: petak, 13. jul 2012. u 12:27h

Re: servo problem

Poruka od Markomicaff » sreda, 6. nov. 2013. u 20:12h

cuje se ko da grebe nesto,a ovo sistanje zvuci ko puckanje mehurica,kao kad nesto vrije

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: servo problem

Poruka od Ford_III » sreda, 6. nov. 2013. u 20:19h

Kad grebe to znaci da nemas dovoljno tecnosti u posudi ili je pak otisla pumpa.Dok ne vidis vizualno barem to osnovno nista ti ne mozemo pomoci.
Samo ako ti je otisla pumpa nemoj da stedis vec je odmah menjaj.Nemoj da se zeznes kao i ja pa da ti ode Bosch pumpa.Sad ce neko reci kakve veze ima Bosch pumpa sa servom .Naravno da nema ali creva i posuda za tecnost stoji ispod i pored Bosch pumpe i onda ako je pumpa za servo otisla servo ulje koje je veoma masno kapljace po Bosch pumpi koje ce uzrokovati ostecenje pumpe ili steuer gerät(ne znam kako to nasi zovu na sprskom ali to je onaj elektricni deo na pumpi.
Poslednja izmena: Ford_III, na dan sreda, 6. nov. 2013. u 21:18h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Markomicaff
Poruka: 22
Član foruma od: petak, 13. jul 2012. u 12:27h

Re: servo problem

Poruka od Markomicaff » sreda, 6. nov. 2013. u 20:26h

cuo sam se sad sa majstorom i on mi kaze da je manjak ulja sigurno,a sto se tice pumpe videcemo sutra

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: servo problem

Poruka od Ford_III » sreda, 6. nov. 2013. u 20:31h

Onda moras videti sta je uzrokovalo manjak ulja? Tako je i kod mene pocelo.Daj boze da ti je crevo negde puklo.Gore od toga je da ti otisla pumpa a kada se menja pumpa serva mora i pumpa za vodu sto je jos oko 80 € barem ovde u nemackoj.U srbiji moguce da je jos skuplje :( .A najgore kao sto sam i rekao pored toga kasnije ide i bosch pumpa. :(
Mada meni i ako je bila crkla servo pumpa normalno sam imao servo volan se nije motao tesko,ali cim mi se tecnost spustila na min onda bi pocelo da se cuje trrr kad motam.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Markomicaff
Poruka: 22
Član foruma od: petak, 13. jul 2012. u 12:27h

Re: servo problem

Poruka od Markomicaff » četvrtak, 7. nov. 2013. u 18:17h

nije pumpa,probio je senzor na crevu visokog pritiska ,iznad letve volana i tu ispusta ulje

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: servo problem

Poruka od Ford_III » četvrtak, 7. nov. 2013. u 18:20h

Sredi to bez odlaganja da ne napravi vecu stetu.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

boskan
Poruka: 2
Član foruma od: ponedeljak, 15. maj 2017. u 18:34h

Re: servo problem

Poruka od boskan » ponedeljak, 15. maj 2017. u 18:50h

Pozdrav,

Ja imam isti ovaj problem na svom autu. Isao sam kod majstora i pokazao mu snimak, gdje se na snimku vidi da pri radu motora, na senzoru servo pumpe curi ulje i kaplje sa konektora. Na instrument tabli mi nije upaljena ni jedna lampica da prijavi gresku, a pumpa cagrlja dok radi ovako.
Probacu da vam ovde podjelim snimak sa Drive-a https://drive.google.com/open?id=0B-9Wc ... mJhdkg3dDg

Majstor mi je rekao da bi samo za ruke za promjenu serva uzeo od 40 - 80e, sto mislim da je malo previse, ako ja pri tome nabavim pumpu.

Potrebna mi je necija sugestija, ukoliko neko zna vise o ovome.

skeca
Poruka: 35
Član foruma od: ponedeljak, 26. avg. 2019. u 21:50h

Re: servo problem

Poruka od skeca » subota, 30. dec. 2023. u 22:30h

Upalila mi se zuta servo lampica na Fiesti benzin 2010 kad dam kontakt ona gori kad upalim motor izgubi se to se do sada nije desavalo,dali da ga teram u servis obzirom da volan okrece dobro sta bi moglo da bude

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“