Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Daljinsko ne radi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

zilijen018
Poruka: 31
Član foruma od: nedelja, 21. apr. 2013. u 19:27h

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od zilijen018 » nedelja, 19. feb. 2017. u 16:16h

WFONXXWPDN1C27494,mislim da je decembar 2001

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od mbole » nedelja, 19. feb. 2017. u 16:40h

Septembar 2001.
Tako da ti verovatno spadas u 2002 (kod forda je obicno avgust prelomni mesec), to jest imas GEM, pa cela stvar izgleda drugacije.
Kod njega zakljucava kada masu dovedes na pin 19. Pin za otkljucavanje je isti.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

zilijen018
Poruka: 31
Član foruma od: nedelja, 21. apr. 2013. u 19:27h

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od zilijen018 » nedelja, 19. feb. 2017. u 16:52h

Kod mene izgleda ovako
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od mbole » nedelja, 19. feb. 2017. u 17:09h

Huh... ovo vise lici na CLM nego na GEM.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

zilijen018
Poruka: 31
Član foruma od: nedelja, 21. apr. 2013. u 19:27h

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od zilijen018 » nedelja, 19. feb. 2017. u 17:37h

E kao sto si rekao, kad dodirnem pin 13 na zelenom dzeku on zakljuca, a pri sledecem dodiru otkljuca, sa pinom 16 se nista ne desava, sto me navodi na to da nema masu za zakljucavanje a ima za otkljucavanje. Kazu mi da moze biti problem u mikro prekidacima na motorcicu centralne u vozacevim vratima.Savetuju me da pronadjem dve zice u prelazu vrata i stuba koje su za zakljucavanje i otkljucavanje i njih presecem.Onda cu kao imati zakljucavanje i otkljucavanje preko daljinca ali na kljuc ne.Mada bih ja da resim problem drugacije pa da imambi na kljucu i na daljincu a i iz vozila na vratima, :)

zilijen018
Poruka: 31
Član foruma od: nedelja, 21. apr. 2013. u 19:27h

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od zilijen018 » nedelja, 19. feb. 2017. u 17:39h

Planiram da skinem tapacir na vratima i vozacevim i suvozacevim i tu proverim dali imaju masu pri davanj komande

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od mbole » nedelja, 19. feb. 2017. u 18:30h

Sad gledam semu malo bolje, i koliko kacim, stvari nisu bas tako proste, to jest da samo dovodjenje mase na jedan pin otkljucava, a na drugi zakljucava.
Najpre mikroprekidaci na vozacevoj i suvozecevoj strani su spojeni jedan sa drugim.
To ce reci da kada je recimo auto otkljucan, na pin 13 je stalno spojena masa.
Kada okrenes kljuc u suvozacevim ili vozacevim vratima, ti istovremeno spojis i pin 16 na masu.
Recimo ako su vrata otkljucana i ti si okrenuo kljuc u vozacevim vratima, taj mikroprekidac je spojio pin 16 a masu, ali onaj sa suvozacevih jos uvek drzi masu na pinu 13. Tek kad motorcic na suvozacevim vratima odreaguje na komandu, tj zakljuca vrata, i taj mikroprekidac se prebaci.
Isto vazi i obrnuto, kada otkljucavas samo sto je sada stalno spojen pin 16, a pri otkljucavanju ti dovedes masu i na pin 13.

Sad... kako CLM "razmislja" i sta mu treba da bi radio kako je predvidjeno... ko ce ga znati.

Ono sto bih ja proveravao je dal i kad imas masu na pinovima 13 i 16 ali na strani ka instalaciji/bravama, to jest na konektoru, ne na CLM-u, u zavisnosti od toga dal su vozaceva/suvozaceva vrata otkljucana/zakljucana. Ako je tu masa kako treba, onda imas problem sa samim CLM-om. Ako nije, videces koji mikroprekidac ili veza od njega ka tom konektoru koji ide na CLM te zavitlava.

Evo ti sema, pa probaj nesto da zakljucis.
https://mega.nz/#!mYVjyYaQ!M5dIntwHn1i7 ... 7lnu3EMwzI
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

zilijen018
Poruka: 31
Član foruma od: nedelja, 21. apr. 2013. u 19:27h

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od zilijen018 » nedelja, 19. feb. 2017. u 19:19h

ok,hvala,pokusacu!

zilijen018
Poruka: 31
Član foruma od: nedelja, 21. apr. 2013. u 19:27h

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od zilijen018 » utorak, 28. feb. 2017. u 10:58h

Resen problem!Problem je bio u centralnom modulu fabrickom.Sad je trenutno prespojeno tako da daljinsko radi na jednom impulsu,i zakljucavanje i otkljucavanje dok centralna na kljuc ne radi dok se ne zameni centralni modul.Znaci potreban mi je modul cije su oznake 98 AG15K600 AB CL.Gde bih mogao da nadjem,cuo sam za nekog Gileta na forumu,pa ako ima neko kontakt dobro bi mi dosao,Hvala na pomoci!

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od mbole » utorak, 28. feb. 2017. u 11:51h

Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od shix » sreda, 11. okt. 2017. u 18:54h

Da ne otvaram novu temu, slican problem. Focus 2001. FordEtis mi izbacuje Build Date: 09.01.2001.
Elem, centralna brava tj. zakljucavanje i otkjlucavanje kljucem radi apsolutno uvek. Ali daljinsko radi uglavnom kad je toplo , a cim padne T prestane.
Kljuc i jedan i drugi su sa priveskom sa komandom za zakljucavanje, pri cemu imaju samo 1 taster koji otkljucava i ponovnim pritiskom zakljucava sva vrata. S obzirom da imam priveske i da iznad vozacevih i suvozacevih vrata iznutra ima nesto sto lici na 2 prijemnika kontam da je to daljinsko ugradjivano naknadno. Kad probam preko priveska bliknu zmigavci ali se nista ne desava. Dok kada radi blinknu i sve otkljuca. E sad imam utisak da nekad pri tom pokusaju otkljucavanja kao da u zadnjim vratima nesto zapne pa ne otkljuca ni ostala ili se tripujem.. ? Nisam siguran.. Ili da trazim problem samo u vezi daljinskog ?
I na kraju moze li se samo daljinsko zameniti bez cackanja brava i ostalih stvari...?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od mbole » petak, 13. okt. 2017. u 10:55h

Daljinsko je sigurno ugradjivano naknadno, posto je fordovo na samom kljucu a ne na privesku.
Verovatno je ugradjen alarm koji ima daljinski, pa su ta dva kuribeta iznad vrata ultrazvucni senzori od njega.

E sad, kako je povezan taj alarm/daljinac sa centralnom, zna samo onaj ko ga je ugradjivao.
Sve u svemu problem trazis ili na vezi alarm/daljinac - originalna centralna (zice, kontakti...) ili je sam alarm/daljinac u maleru. Verovatnije ovo prvo, posto cas radi cas ne radi.
Ne verujem da su u pitanju brave, posto centralna radi normalno.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od shix » petak, 13. okt. 2017. u 17:00h

Hvala mbole. I ja tako nekako msm. Pitao elektricara, on kaze to zeza ovo sto je ugradjivano i da je najbolje da ugradi novo daljinsko sa sve alarmom za 30 eurica. Barakuda se valjda zove to sto on ugradjuje. Ok i to ali bih prvo da proverim ovo moje, mozda je nesto banalno.
Da ti kuribeti izgledaju ovako :
Slika

I iznad retrovizera je diodica koja blinka:
Slika

A kod kutije sa osiguracima ne vidim da je nesto ugradjivano:
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od mbole » subota, 14. okt. 2017. u 10:04h

To su ultrazvucni senzori od alarma.
Alarm najcesce zabodu negde oko a stuba, u kabini.
Deluje cak da sam alarm tj njegov daljinac radi, posto blicne migavcima, ali da je izgubio vezu sa centralnom, to jest da je neka zica popustila odnosno izgubila kontakt.
Naravno, elktricaru je lakse i bolje da ti uda nov alarm nego da trazi gde je ovaj u problemu :)
Opet, nije ni neka cifra.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
shix
Poruka: 342
Član foruma od: nedelja, 23. mar. 2014. u 18:44h
Lokacija: Aleksinac

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od shix » subota, 14. okt. 2017. u 10:22h

Nije cifra ali pogledacu prvo sam. Zanimljivo je da za skoro 2 godine koliko ga imam taj alarm nije nikad zapistao..

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Daljinsko ne radi

Poruka od M.M.L. » subota, 14. okt. 2017. u 11:55h

Proveri kod kutije za osigurace i kod A stuba kod suvozaca. Skini pregradu, drzi se na tri srafa odozdo.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“