Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

novi focus paljenje

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
vidakovic
Poruka: 7
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 22:54h

novi focus paljenje

Poruka od vidakovic » sreda, 14. okt. 2009. u 23:08h

Imam novog fokusa 1.6 benz. januar 09. Imam specifican problem koji se sastoji u tome da ponekad nesto duze vergla prilikom paljenja i to uglavnom nakon sto je prethodno vozen neko vreme odnosno nikada mi se to nije desilo nakon celodnevnog nepaljenja odnosno prilikom prvog dnevnog paljenja.Zapazio sam da mi se to letos nije desavalo osim mozda jednom pa to povezujem sa spoljnom temperaturom ali samo nagadjam jer se opet sada s jeseni pocelo desavati - do sada od kada je zahladnelo vec 2 puta u 10 dana.Bio sam proletos dva puta na dijagnostici i ne prijavljuje nikakav kvar a i ovlasceni serviseri u Cacku i Beogradu nemaju nikakvu ideju sta bi moglo da bude. Na jednom hrvatskom forumu sam nasao ideju da se skinu svi metalni privesci sa kljuca sto sam ucinio i delovalo je ali samo letos da bi se ponovo pocelo desavati na hladnijem i vlaznijem vremenu. Molio bih za savet jer me ovo stvarno izludjuje iako nije neki veliki problem ali na novom autu to svakako ne bi smelo da se desava.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: novi focus paljenje

Poruka od Dragomir » subota, 7. nov. 2009. u 19:43h

Kada palis dali sacekas da se ugasi lampica imobilajzera ?
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

vidakovic
Poruka: 7
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 22:54h

Re: novi focus paljenje

Poruka od vidakovic » subota, 7. nov. 2009. u 20:43h

Naravno sve po pravilima, mada evo i sad po ovoj kisi se ne desava, mozda je ipak skidanje metalnih privezaka pomoglo, od tada< ima vec pet meseci desilo se samo 3 puta,al i to valjda ne bi smelo,

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: novi focus paljenje

Poruka od Dragomir » subota, 7. nov. 2009. u 22:07h

tesko je otkriti takav kvar ali po svemu sudeci mislim da je problem u zakasneloj informaciji imobilajzera prema PCM-u
Sve to oko skidanja privesaka ima veze sa imobilajzerom.
Mozda ga nesto jos ometa ?
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: novi focus paljenje

Poruka od ace1 » subota, 7. nov. 2009. u 23:39h

lepo ti rece 911 za popa lol lol lol ,neces da slusas ove sa gitomobilima lol lol lol
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

vidakovic
Poruka: 7
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 22:54h

Re: novi focus paljenje

Poruka od vidakovic » nedelja, 22. nov. 2009. u 10:04h

Nesto novo sam u medjuvremenu zapazio. Imam utisak, laicki , da nesto ipak nije u redu sa senzorima temperature ili smesom kod paljenja jer mi se uvek desava ovo preskakanje paljenja nakon sto se motor nije sasvim ohladio a nije ni vruc. Neko vece se desilo nakon desetak minuta rada motora da je auto stajao oko sat vremena i kada sam pokusao da ga upalim samo je verglao a kada sam mu samo malo dodao gas odmah je upalio tako da mi se cini da senzori pogresno registruju temperaturu pa se ubrizgava manje benzina jer ocitava da je motor vruc .ili je problem sa saugom ako ga ovaj moj focus ima, ali i to mi logicki izgleda da je povezano sa temperaturom tecnosti u motoru i napolju.
Da li sam blizu dijagnoze i kako se ovako nesto moze pouzdano proveriti.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: novi focus paljenje

Poruka od Dragomir » nedelja, 22. nov. 2009. u 10:45h

Moze da bude broblem u diznama(imao slucaj nekidan na fiesti 1.4 16v)zamenuo cetri dizne i auto sada pali normalno
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

vidakovic
Poruka: 7
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 22:54h

Re: novi focus paljenje

Poruka od vidakovic » nedelja, 22. nov. 2009. u 20:31h

zar ne bi dizne uvek pravile problem, i kad je hladno i kada je leto, ne znam da li sam rekao da letos uopste nisam imao ovaj problem. a da li dijagnostika moze da vidi da nesto fali diznama

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: novi focus paljenje

Poruka od Dragomir » nedelja, 22. nov. 2009. u 20:35h

Nemoze da vidi kvar dizni.
Nisam nio ja verovao da je problem do dizni dok nisam zamenuo na fiesti.
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

vidakovic
Poruka: 7
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 22:54h

Re: novi focus paljenje

Poruka od vidakovic » nedelja, 22. nov. 2009. u 21:16h

ajd jos jednom da pojasnim, pocelo se desavati 15 dana posto sam ga kupio i to jednom od dvadeset paljenja a onda letos prestalo dok nije ponovo zahladnelo pre mesecak dana a do sada sam presao samo 7500 km,
nego nesto me zanima ima li na forumu jos neko sa novim fokusom i imate li kakvih problema ili sam ja bio srecni dobitnik


nesto mi se cini da ovaj forum slabo posecuju ljudi sa novim autima pa ne znam koliko su ovi komentari primenljivi u tim situacijama, kad sam u servisu rekao za dizne samo sto mi nisu rekli da ne lupam gluposti, a posteno govoreci i sam sam se pitao sta mi bi da tako nesto pitam

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: novi focus paljenje

Poruka od Dusan64 » ponedeljak, 30. nov. 2009. u 21:13h

Ajde ti oteraj auto kod Dragomire,pa nek lupa gluposti...

vidakovic
Poruka: 7
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 22:54h

Re: novi focus paljenje

Poruka od vidakovic » utorak, 1. dec. 2009. u 22:58h

Ajde mozda jedno glupo pitanje, zar se neki problem sa diznama ne bi manifestovo na jos neki nacin u radu ili pak sve cesce i cesce prilikom paljenja jer su valjda kako koji dan sve prljavije, a ne ovako jednom pa dvaes dana nista a i u radu nikakav problem, radi ko sat

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: novi focus paljenje

Poruka od Dragomir » utorak, 1. dec. 2009. u 23:03h

Mislim da bi trebalo da malo vise pitas majstore u Grandu ipak tvoje auto je pod garancijom a njihova je duznost da ti poprave ili da ti daju drugi auto
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: novi focus paljenje

Poruka od van » sreda, 2. dec. 2009. u 00:41h

Pri verglanju i leru , dizna je ima vema kratko otvorena , sto nije slucaj pri vecem gasu .
Shvati ovako , da one prave apsolutnu gresku , a ne relativnu , tako da ta greska moze da bude velika pri leru a neprimerna pri vecem gasu . Jos ako dodas i cinjenicu da na leru ne radi zatvoreni lambda ciklus .
Ovo sv epricam iz mog iskustva , auto nije ford presao je 150 000 km i ima problem sa losim rasprsivanjem na dve dizne . Sve imaju isti protok , ali dve imaju los mlaz, pa auto pri leru ne sagoreva isto u svim cilindrima i zato ne radi svrseno mirno. Pri dodavanju gase ovo se ne oseca , posto je protok vazduha veci i gorivo se bolje pomesa sa vazduhom .
Ovo verovatno nema veze sa tvojim slucajem ali je jeden od pokazatelja losih dizna

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“