Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Lezaj zadnjeg tocka

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Lezaj zadnjeg tocka

Poruka od Almighty.shO » ponedeljak, 20. feb. 2017. u 17:48h

Znaci onda su gume... Za poludeti. Znam da su zimske bucnije, ali ovo je haos. Videcemo kad probam nove zimske kakvo ce stanje biti :)

Thanx y'all!
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14449
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Lezaj zadnjeg tocka

Poruka od mbole » utorak, 21. feb. 2017. u 00:13h

Fakat i gume i lezajevi bi trebalo da su sve bucniji i bucniji kako se brzina povecava.

Imao sam na davno orionu, cim sam ga kupio, bas problem sa neravnomerno potrosenom gumom, koji se manifestovao identicno kao lezaj. Cak sam od prodavca dobio nov lezaj, kaze covek mi smo hteli da ga zamenimo, al majstor kaze ne znam koji da menjam, svi su OK.
Ja odem kod drugara u KG, dizi, okreci, polako, brzo, natezi pa polako okreci... cak smo koliko se secam skinuli jedan tocak koji je bio "najsumnjiviji"... ma jok, lezajevi svi kako teba.
Pade njemu napamet, daj da zamenimo mesta gumama napred/nazad... samo se preseli zvuk.
Aha...

Ko sto rekoh, uopste ne mora da znaci da je to, al nije tesko proveriti, pre pokusaja ozbiljinijih i skupljih intervencija.
Almighty.shO piše:...Interesantno je da pre stavljanja zimskih to hucanje nisam imao niti toliku buku. Jeste bilo buke ali ne toliko izrazene. ...
Kako ja vidim stvari.... ovo sve govori. Ako si samo promenio gume i buka se pojavila... 99% verovatnoce je da je problem u gumama (onih 1% je da je nesto zeznuto prilikom zamene guma )
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Lezaj zadnjeg tocka

Poruka od Almighty.shO » utorak, 21. feb. 2017. u 10:13h

@mbole hvala na ovome. I ja sve mislim da je do guma, verovatno da su vec krute dosta pa da to doprinosi svemu. Videcu kad uzmem od drugara njegove tockove (sa novim gumama) kakvo ce biti stanje. I da, na letnjim gumama je bila mnogo veca tisina :)

Javicu kako je proslo, samo cekam da se dados smiluje pa da mi da njegove tockove :D
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“