Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
odin
Poruka: 79
Član foruma od: ponedeljak, 25. apr. 2016. u 00:08h
Lokacija: Tuzla, BiH

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od odin » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 13:43h

Cak na 17. stranici je rekao da ima Mondeo 2002 2.0 TDCI i sve dosad se niko nije bunio, a meni nije jasno zasto :D
A po meni slicno je to, samo drugo pakovanje, mislim da Mondeo TDCI ima jos gore/izrazenije probleme s diznama nego Focus 1.8 TDCI, bar mi prijatelj rece da je njegov otac popravljao dizne n puta i na kraju ga prodao i otarasio ga se.
Evo jedan standardan slucaj

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od mbole » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 15:34h

Mislis klasican slucaj morona koji ne saceka da se ugasi lampica grejaca pa da pocne da vergla?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od Djole » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 15:50h

Ma ovde su se dizne rasule u 3 lepe... Nista Mondeo nije specifičniji od gž focusa stvar je da li majstor ume ili ne ume da ga popravi u ovom slučaju bosista

Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od mbole » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 17:18h

Doduse i mondeo se ovde obicno kupuje u losijem stanju od focusa, posto onaj u dobrom ozbiljno kosta.
Ne moze razlika mondeo focus da bude 300 evrica a da taj mondeo lici na nesto

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od duratecHE » ponedeljak, 16. jan. 2017. u 17:24h

Ljudi ne znaju da je dobar, tacan mondeo skuplji od vrsnjaka npr wagena, a znaju da kazu "i sto je dobar pasat..."

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od f_tz » utorak, 17. jan. 2017. u 15:09h

Ovako prijatelji , sve 4 dizne su muerte al totalno .. bošista kaže prevelik preliv , ako se završi na diznama da ću odlično proći ..

Dekishaaaa
Poruka: 852
Član foruma od: subota, 6. jun 2015. u 17:43h
Lokacija: Jagodina

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od Dekishaaaa » utorak, 17. jan. 2017. u 15:42h

Nemoj da radis bez garancije pismene !!

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od f_tz » utorak, 17. jan. 2017. u 15:47h

Neću ni radit reparaciju jer bošista hoće 700 € .. može mu se jer je jedini u mojoj okolini , meni je previše. Naručio sam 4 polovne dizne iz "Delić Servis" Bijeljina , kod njih ima pismena garancija 6 mjeseci tako da ću do ljeta tjerat sa njima pa na ljeto poslat u Srbiju da se repariraju..

Dekishaaaa
Poruka: 852
Član foruma od: subota, 6. jun 2015. u 17:43h
Lokacija: Jagodina

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od Dekishaaaa » utorak, 17. jan. 2017. u 16:02h

Pazi sta radis,izvadi filter istresi u casu sacekaj pola sata i gledaj jel ima opiljaka.

Ako ima i te polovne ce pumpa da ti zakove,sve zavisi koliko baca opiljke.

Dizne nikad ne crkavaju same od sebe od pumpe krece sve,bar je tako kod mene bilo.

To su ti mozda i reparirane koje si narucio,jesi pitao?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od mbole » utorak, 17. jan. 2017. u 17:16h

I dizne imaju svoj vek trajanja, tako da nije apsolutno obavezno da ih sje*e pumpa, mada jeste uobicajeno da ona ode prva i povuce ih za sobom.
U svakom slucaju treba proveriti

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od f_tz » utorak, 17. jan. 2017. u 20:03h

Dekishaaaa piše:Pazi sta radis,izvadi filter istresi u casu sacekaj pola sata i gledaj jel ima opiljaka.

Ako ima i te polovne ce pumpa da ti zakove,sve zavisi koliko baca opiljke.

Dizne nikad ne crkavaju same od sebe od pumpe krece sve,bar je tako kod mene bilo.

To su ti mozda i reparirane koje si narucio,jesi pitao?
da , to je bošista rekao .. al svejedno i sa ovom pumpom i diznama mogu do ljeta izdržat , pa ću onda uradit komplet reparaciju. A za ove dizne iskreno ne znam jesul reparirane ali prodavač je rekao da dolazi pismena garancija 6 mjeseci na ispravnost dizni , i ukoliko nešto ne bude okej da mogu vratit i dobit povrat novca ili zamjenu robe tako da uzdam se u to a cijena je prilično "prihvatljiva" u odnosu na reparaciju .. ništa ljudi do petka će stići dizne pa idem montirati , pa vam javim kako sam prošao..

P.S nove dizne zahtjevaju kodiranje ako se ne varam

Dekishaaaa
Poruka: 852
Član foruma od: subota, 6. jun 2015. u 17:43h
Lokacija: Jagodina

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od Dekishaaaa » utorak, 17. jan. 2017. u 20:31h

Dobijas kodove ti uz dizne te koje si kupio.

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od f_tz » utorak, 17. jan. 2017. u 20:35h

Dakle ne moram plačati kodiranje kod bosiste ili u servisu ?

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od BojanM » utorak, 17. jan. 2017. u 21:32h

Neko mora da upiše te nove kodove u računar tvog vozila... ali se nadamo da ne moraš da plaćaš određivanje kodova tih dizni.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od f_tz » utorak, 17. jan. 2017. u 22:14h

zašto jednostavno kad može komplikovano jelde .. dakle kao što vidim i tu ću proći "teže"..

koliko košta "određivanje" kodova uz upisivanje u računar ?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od mbole » utorak, 17. jan. 2017. u 22:19h

Mnogo.
Unosenje u racunar auta je sica. To moze da se uradi i sa kinrzom (ne sa svakim, al generalno moze)
Masina koja "odredjuje" nove kodove je reda 70k evrica, pa ti saberi

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od BojanM » utorak, 17. jan. 2017. u 23:14h

Na samim diznama treba da postoje upisani fabrički kodovi = opisi karakteristika njihovog rada, za svaku diznu ponaosob. To je pod pretpostavkom da su dizne samo izvađene iz polovnog vozila. Ako je nešto rađeno sa njima, npr. reparacija, pa to više nisu one "fabričke" dizne, ili ako su izašle iz tolerancije pa kodovi više ne odgovaraju, i ako uz njih ne dođu kodovi, ili ako dođu neki neodgovarajući..... moraće da im odredi kod neko ko ima odgovarajuću mašineriju. Koliko to košta, eh... više od dve pive, za to sam siguran, al' i dalje se nadam da nećeš morati da se raspituješ tačno koliko.

Kad su kodovi poznati, što reče mbole, upisati ih u kompjuter može svaki opremljeniji servis, i to ne bi smelo da košta mnogo.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od f_tz » utorak, 17. jan. 2017. u 23:46h

Dakle ostaje mi da se nadam da će ipak "doći" kodovi uz dizne .. Mnogo hvala svima na preciznim odgovorima , kad namontiram i napravim javim vam kako pila radi. Lijep Pozdrav

Avatar korisnika
odin
Poruka: 79
Član foruma od: ponedeljak, 25. apr. 2016. u 00:08h
Lokacija: Tuzla, BiH

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od odin » sreda, 18. jan. 2017. u 13:58h

Kao sto vidis raditi sam na svoju ruku bez informacija kako i sta obicno izadje skuplje. Ne znam odakle si, ali ako si iz Tuzle kako ti sugerise nick ovdje ima jos majstora za Forda samo se treba raspitati, a nisu ni skupi. Ja sam dobio 2 reparirane dizne 75 eura po dizni, sve sam to uradio kod istog majstora koji je nosio bosisti, ispitivao auto itd. U tom servisu koji me je izasao 250 eura najmanje su kostale ruke, a tu ima i zupcasti remen, anlaser, zatezac remena, neke gumice, crijeva, ne znam sta jos od nekih sitnica okolo. Rezultat je bio vidljiv odmah iduce jutro kad je upalio bez sekunde verglanja. Sad vec malo zasteka, ali je opet generalno daleko bolje nego sto je bilo.
Radije odnesi nekom da ti to stavi i upise kodove, hajd i nekako zamjeniti sam akumulator, sijalice, tecnosti, eventualno grijace, ali sve ostalo ja bih to dao nekom ko to radi svaki dan.

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od f_tz » sreda, 18. jan. 2017. u 16:40h

Pa i jesam odvukao majstoru , kod njega auto stoji i on će mi završiti .. pitao sam samo zbog kodiranja , jer nisam baš upučen kako to ide , ali srecom sve 4 dizne imaju kod na sebi dakle potrebno ga je samo unijeti .. a to ce odraditi ovi momci kod kojeg stoji auta vec danima..

A ako znaš nekog iz Tuzle da je kršten za forda preporuci slobodno , ja nazalost znam samo za Remex koji se i nije pokazao baš uljudan..

Avatar korisnika
odin
Poruka: 79
Član foruma od: ponedeljak, 25. apr. 2016. u 00:08h
Lokacija: Tuzla, BiH

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od odin » sreda, 18. jan. 2017. u 17:05h

Kakav Remex, njima sam otisao prvo, nemaju ni dijagnostiku kako treba.
Ja sam svoj popravio u autoservis/otpad Ado ispod Sicke petlje prema carinskoj zoni.

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od f_tz » sreda, 18. jan. 2017. u 17:44h

Ni on nije baš čemu .. komunikacija i usluga nikakva a da ne pričam za dalje.. Očigledno da u TK ne postoji kvalitetan Ford majstor , pa čak ni ovlašteni Remex servis nije pouzdan ..

Meni su za skidanje i montiranje alnasera (uz navodnu dijagnostiku) uzeli 55 € , auto stojalo 5 dana a nisu mogli ni dizne pregledati.. Mislim katastrofa

Avatar korisnika
odin
Poruka: 79
Član foruma od: ponedeljak, 25. apr. 2016. u 00:08h
Lokacija: Tuzla, BiH

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od odin » sreda, 18. jan. 2017. u 19:12h

Ja sam s ovima uglavnom zadovoljan, imaju dijelova, vidio sam da imaju i rastavljen Mondeo. Kad su moj radili doveli komplet Focusa i s njega skinuli dizne. A bio sam kod dosta majstora, svi su ovo gledali ko misteriozan slucaj, mijenjali neke totalno trece stvari koje veze nemaju, jedan neke nepovratne ventile stavljao, ovi skinuli kazu to ne utice ni na sta itd.

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od f_tz » sreda, 18. jan. 2017. u 19:16h

I kod mene su ugrađeni nepovratni ventili ali baš tako ništa ne utiču tako da .. bacanje para .. Jedino sam čuo da ima u poljicu neki kršteni majstor za Forda , sad kakav je i jel poznaje novija vozila nisam siguran ..

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od f_tz » subota, 21. jan. 2017. u 18:00h

Danas stigle tri dizne iz Delic Bijeljina i jedna moja reparirana .. Auto upalilo na sprej , dok cuva sprej auto radi mirno , fino kako treba , međutim kad pusti sprej auto trese , trokira , guši se i nakon 5-7 sekundi ugasi se .. Majstor govori da VJEROVATNO ove tri dizne iz Delic nisu uredu ..Stvarno čovjek ne može biti normalan sa ovim

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“