Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od DonKihot » petak, 6. jan. 2017. u 11:29h

Nije napon nizak, to se uzima kao donja granica da ne treba da ide ispod 9,5V, mada ja tvrdim da i sa većim padom napona neće biti problema ovog tipa.
Navedeni tekst je više nego jasan, ako alanser ne napravi dovoljan broj obrtaja džabe sve... Može na self testu da se prati koliko je broj obrtaja
pri verglanju.
Filter je kvalitetan. Nema problema sa radom na leru.
Majstori koji popravljaju stojadine i jugiće su daleko kompetentniji od mnogih po ovlašćenim servisima koji sebe nazivaju majstorima.
Ima izuzetaka naravno i kod jednih i kod drugih.

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od nikola » petak, 6. jan. 2017. u 12:08h

Zanimljiv "istraživački" tekst, ali pomalo čudan. Čovek je malo detaljnije proverio rad anlasera, pa ga zamenio, iako kaže da anlaser nije radio loše. Ok, to što ne radi loše, ne znači ni da radi odlično. Dakle, zamenio ga i voila... rešen problem. A onda se javlja njih 20 u komentarima, koji svi do jednog menjaju anlaser i svima problem rešen.
Ok, ja nisam zamenio anlaser, ali sam ga kompletnog remontovao i očistio. Čuje se da drugačije radi pri verglanju. Bar po zvuku bi se reklo da je to energičnije, brže.
Ali, sama bit problema pri hladnom startovanju se ni za milimetar nije promenila. Evo, jutros na Banjici -9, verglao je bar desetak sekundi pre nego što je sastavio. Čak je bilo na ivici da li će uopšte uspeti da sastavi, jer je zvuk verglanja ukazivao da anlaser dobija sve slabiju struju od akumulatora. E sad, da anlaser nije remontovan, možda na ovih -9 jutros ne bih uopšte ni uspeo da upalim auto... i to je vrlo moguće.
U svakom slučaju, gust beo dim koji je izašao iz auspuha nakon paljenja ukazuje da je problem verovatno do dizni.

Još jedna stvar. Ovaj tekst me je malo podstakao da prošvrljam po netu na ovu temu. Na internetu, po forumima, na gomile tema i tekstova o paljenju Focusa 1.8 TDCI. Eto, koliko se i nas samo ovde javilo u ovoj temi? Suviše slučajno da ovoliki broj ljudi u svetu ima problem sa hladnim paljenjem Focusa 1.8 TDCI. Nemoguće je da toliki broj ljudi diskutuje na ovu temu slučajno i da baš svima redom nešto fali. Sad sam već stvarno sklon da verujem u to da ovaj model auta ima takav konstrukcijski sklop, da pri niskim temperaturama hladan start bude otežan. Ovoliko diskusije na ovu temu nemaju ni vlasnici Mondea, Focusa TDDI i Fiesti zajedno.

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od SCORPIO123 » petak, 6. jan. 2017. u 12:37h

zanimljivo u ovom testu je da sa starim anlaserom dolazi do iskljucenja senzora bregaste. ne samo da je amperaza sa starim 211a a sa novim 165a . ako stvarno dolazi do diskonekcije cam senzora to objasnjava zasto nemoze da upali.

EMD
Poruka: 30
Član foruma od: nedelja, 31. jan. 2016. u 09:40h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od EMD » petak, 6. jan. 2017. u 12:58h

Kod mene je problem

Ostala auta kad upale sami sebi drze ler gas 800-900 obrtaja ako je bas hladno i 1000
Ja svog kad upalim moram mu ja drzat obrtaje na 900-1000 i tako jedno 2-3 sec onda on sam radi, ako ne uradim to ugasi se. To se desava samo kad odstoji auto duze, poslije svako paljenje je uredu.

Ne znam sta mu moze biti

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od 911s [SK] » petak, 6. jan. 2017. u 13:00h

Ne dolazi do isključenja nego je senzor isključen. Kako izmeriti struju koju vuče anlaser pri verglanju a pritom biti siguran da motor neće upaliti? Logično, autor teksta ga je sam raskačio, da motor ne bi upalio i da bi mogao da izmeri struju verglanja u potrebnom vremenskom trajanju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od kekic91 » petak, 6. jan. 2017. u 13:02h

Heh ne,meris struju dok vergla nista ne otkacinjes,dovoljna ti je i jedna sekunda da vidis napone

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od 911s [SK] » petak, 6. jan. 2017. u 13:05h

Očigledno nisi dobro protumačio dijagrame. Čovek nije gledao napone, već struju. Vidi se da u prvoj sekundi postoji pik kome je potrebna baš jedna sekunda da se stabilizuje, a kod polovnog anlasera je izražen šum tek u trećoj sekundi. Dalje, koliko puta u jednoj sekundi anlaser dovodi motor u mrtvu tačku i tada mu je nateže da ga okrene na dalje? Šta ako se kleme na akumulatoru i kontakti na anlaseru greju i pritom električnu energiju pretvaraju u toplotnu, na tom mestu dovodeći do gubitka struje ali se to vidi tek posle kratkog vreglanja? I šta si onda izmerio ako meriš samo jednu sekundu?
Pri svakom merenju postoje i apsolutne i relativne greške, zato se merenje ponavlja i zato je vrlo poželjno da traje.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od kekic91 » petak, 6. jan. 2017. u 13:18h

Aha,mislio sam da pricas za napone i akumulatore sto je bila prica iznad za napon pri verglanju.

@nikola pa i neces videti ljude koji hvale neki motor kako ekstra pali,videces ljude sa problemima naravno.Moj 1.8 tdci pali perfektno,evo jutros na -10 ,dva puta okrenuo kljuc za grejace,na treci zaverglao i upalio iz cuga,bez tresenja motora da sastavi ili slicno tome. Nije u garazi vec napolje ispod jutrasnjih 30cm snega,sad vec ima po * metra :D

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od SCORPIO123 » petak, 6. jan. 2017. u 13:27h

sve u svemu nije velika investicija, otvaranje anlasera i pregled. samo cu prethodno proveriti rpm pri verglanju

Avatar korisnika
nikola
Poruka: 477
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 23:47h
Lokacija: Beograd

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od nikola » petak, 6. jan. 2017. u 13:37h

@kekic91: Ja ni ne tražim teme u kojima ljudi hvale neki auto da dobro pali. Ali, prosta logika nameće - ako ljudi masovno ne pričaju o problemu paljenja za neki model auta, taj model očigledno nema probleme pri paljenju. Upravo, istom logikom se vodim i u suprotnom slučaju. Ako nas 10, 15, 20 ili koliko već, priča o problemu sa paljenjem na Focusu 1.8 tdci, to onda nije statistička greška.
Eto, sam kažeš da ga dva puta greješ i treći put pališ. Kao što je već neko ranije u ovoj temi objašnjavao - to nije "normalan", niti standardan način paljenja. Normalno paljenje je - daš kontakt, sačekaš da se lampice na instrument tabli pogase, sačekaš još par sekundi da grejači odrade svoje i startuješ motor. Ako sastavi iz prve, bez mučenja, sa sistemom startovanja motora je sve u redu. Ako se muči ili ne sastavi, znači da nešto nije u redu. Poenta je u tome što nas ima mnogo sa Focusom 1.8 tdci kod kojih nešto nije u redu.
A i to što kažeš da je pod snegom pola metra... sneg je izolator i ispod snega temperatura nije -10, ako je napolju -10.
Jutros je na Banjici bilo -9, šiba hladna košava i naravno auto nije u garaži, nego na parkingu. Zbog toga sam i očekivao otežan start, što se i desilo.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od kekic91 » petak, 6. jan. 2017. u 13:43h

Nemam problema sa paljenjem i sa jednim grejanjem samo,to radim ne znam ni ja zbog cega,navika izgleda.
Bilo je pre neki dan -12 bez snega,stipao mraz za oci,isto je palio. Ispod ovog snega na autu ima leda,bas zbog ovog hladnog vetra sto siba napolju.
Jos je meni kuca u takoreci nekom kljancu pored reke,ne vidi mi auto sunce u zimskim danima ni u jedno doba dana.
Nadam se da cete resiti probleme paljenja sto lakse :)

Avatar korisnika
odin
Poruka: 79
Član foruma od: ponedeljak, 25. apr. 2016. u 00:08h
Lokacija: Tuzla, BiH

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od odin » petak, 6. jan. 2017. u 13:59h

@nikola ja sam prilicno siguran da je bilo do anlasera, mada je jos bilo toga u prici sto se zamijenilo, a mozda nije trebalo. dosta sam majstora obisao i mozda sam skupo platio ovo zadovoljstvo, ali meni vise vrijedi licna satisfakcija sto sam konacno napravio da radi kako valja. isto tako ne bih nekome drugome uvalio auto u neispravnom stanju pa da se pati. sto sam se vise time bavio osjetio sam da sve teze pali kako temperatura opada, a tada je jos bila u plusu i rekoh moram to srediti do zime. u jednom od servisa gdje sam bio nasli su da postize 150-170 obrtaja, a rekose da treba 250, dakle ispod granice je znatno. ovaj sto je otvarao anlaser nije uopste ga testirao, nego od oka provjerio cetkice, podmazao i vratio. gledajuci malo po youtube nasao sam da se mora spojiti direktno na akumulator pa testirati brzinu vrtnje. meni dizne nisu nesto narocito bile lose, samo je malo nemirno radio. ponovo sam jutros upalio bez problema, jos niza temperatura, izmedju -8 i -11 C.
ja sam ovo dao momcima koji ujedno drze otpad, pa su dovezli citavog focusa i iz njega vadili dio po dio dok nisu svaku sitnicu otklonili.

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od Djole » petak, 6. jan. 2017. u 14:41h

https://vimeo.com/198343144
Auto nije paljen od Juče, jedno grejanje

Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
odin
Poruka: 79
Član foruma od: ponedeljak, 25. apr. 2016. u 00:08h
Lokacija: Tuzla, BiH

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od odin » petak, 6. jan. 2017. u 17:07h

kul :)
taj trip computer mi je jedina stvar koja mi nedostaje, a volio bih da mi je dosla.

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od DonKihot » petak, 6. jan. 2017. u 18:38h

To je dobro paljenje, a cak i ne vergla najbolje...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8135
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od FM III » petak, 6. jan. 2017. u 19:48h

Djole89 piše:Auto nije paljen od Juče, jedno grejanje
Nije loše upalio, ali ipak mu na ovakvim hladnoćama gasi sve moguće potrošače, pa čak i radio ;)
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od kekic91 » petak, 6. jan. 2017. u 20:13h



Ne znam jel trim malo zakasnio ili sta cim sam posao posle 100tinak metara pokazao -11 i tu je stao

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od Cedo » petak, 6. jan. 2017. u 22:08h

Lampica se gasi posle ~3sek, relej cakne posle ~8




Lumia 930
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14429
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od mbole » subota, 7. jan. 2017. u 03:35h

nikola piše:A i to što kažeš da je pod snegom pola metra... sneg je izolator i ispod snega temperatura nije -10, ako je napolju -10. ...
Pod uslovom da ima nesto sto bi ga grejalo :)

Izolacija ne podize (ili spusta) temperaturu, samo usporava njenu promenu. Nakon dovoljno vremena, da imas 3 metra izolacije mnogo bolje od snega, temperature ce se izjednaciti.

Tebi je toplije ispod snega nego napolju, al ti proizvodis toplotu.
Ugasen auto je ne pravi.

Plus, i senzor temperature u autu je ispod istog tog snega.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od Tiler » subota, 7. jan. 2017. u 09:07h

Slažem se Mbole... Debeli sloj snijega će u prvom momentu zaštiti od hladnog vjetra ali nakon nekog vremena slediće se i on a onda logično tome i auto...
Nego kod paljenja auta pod snijegom, posebno Focus MK1 treba dobro paziti na ventilacione otvore... Potrebno ih je što prije očistiti kako se ventilator klime kojeg svi postavimo na veću brzinu dok očistimo snijeg ne bi pregrijao... znam,za jedan slučaj doduše, gdje je pregrijani ventilator radi začepljenih klimatizacionih otvora pregrijao se i zapalio pa zapalio čitavo auto...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od Djole » subota, 7. jan. 2017. u 09:12h

Slika

Нисам снимао али није се намучио. .. добар босански еуро 5

Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

Avatar korisnika
DonKihot
Poruka: 649
Član foruma od: utorak, 1. sep. 2015. u 11:13h

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od DonKihot » subota, 7. jan. 2017. u 11:25h

Meni jutros kaslje, kaslje, trokira i upali iz 3ce, 4te.. malo nakon, beli dim. Moraju se meriti prelivi na diznama.
Mir Boziji, Hristos se rodi! Srecan Bozic

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od kekic91 » subota, 7. jan. 2017. u 11:28h

Vaistinu se rodi ! Jutros bogami lep minus,mnogo leda na autu,iako mi auto pali odlicno ja po ovom minusu ne izlazim bez preke potrebe.

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od Cedo » subota, 7. jan. 2017. u 13:11h

Solidno upali jutros ali rekao bih ne bas sjajan dizel u rezervoaru, malo varirao ler.

[youtube][/youtube]
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Dekishaaaa
Poruka: 852
Član foruma od: subota, 6. jun 2015. u 17:43h
Lokacija: Jagodina

Re: Prvo paljenje-zimski problem focus 1.8 tdci

Poruka od Dekishaaaa » subota, 7. jan. 2017. u 13:13h

Moj jutros na -12 u toku noci islo i na -15 sastavio tek iz 4-5 puta. Nesto nije u redu,prvi put vergla i nista cujem ga kako nadolazi ali je daleko, drugi put upali sekundu raid u ugasi se,treci i cetvrti put sve bolje i 5 put upali i radi normalno. Alnaser sam uradio pre mesec dana mozda malo vise,4.000 din sam dao stv ga je uradio extra. Grejaci proveravani ne znam kako ali rece majstor da su u redu,ja ipak mislim da je do njih ili je sledila nafta.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“