Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Taunus 75 1.6 benzin

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
doktor
Poruka: 14
Član foruma od: petak, 15. maj 2009. u 13:23h
Lokacija: novi beograd

Ford Taunus 75 1.6 benzin

Poruka od doktor » nedelja, 22. nov. 2009. u 13:29h

Imam TC 1 1975 godište 1600 ccm . U zadnje vreme poluga za gas zakačinje za nazubljeni segment kada je spoljnja temp. nula i niže. Potreban mi je savet kako da se podesi.

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od ace1 » nedelja, 22. nov. 2009. u 15:33h

sta ti je nazubljeni segment ,aj slikaj molim te
mislis plasticna caura se pojela oko koje se vrti osovinica za gas na usisnoj grani
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

doktor
Poruka: 14
Član foruma od: petak, 15. maj 2009. u 13:23h
Lokacija: novi beograd

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od doktor » nedelja, 22. nov. 2009. u 16:15h

To je dodatak kod automatskog coka a od metala je i ima "zube"

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od goja » ponedeljak, 23. nov. 2009. u 12:53h

jeli to neka budzevina?nema tako nesto na taunusu...

doktor
Poruka: 14
Član foruma od: petak, 15. maj 2009. u 13:23h
Lokacija: novi beograd

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od doktor » ponedeljak, 23. nov. 2009. u 15:09h

Nikakva budzevina. Sajla od gasa je vezana za to. Nalazi se odmah iza karburatora.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od van » ponedeljak, 23. nov. 2009. u 19:35h

Leba ti , gde je to na ovoj slici ?

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od ace1 » ponedeljak, 23. nov. 2009. u 21:12h

doktore jel se tebi zubi od klapna glave ili ti se to tako cini ,da ti se nisu olabavili zavrtnjevi na osovinici sto pricvrscuju klapne-poklopce za osovinu,a tebi deluje da glave zubi ,aj proveri
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

dmauka
Poruka: 64
Član foruma od: sreda, 31. dec. 2008. u 12:20h

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od dmauka » sreda, 25. nov. 2009. u 10:43h

Mislim da covek misli na deo na koji je direktno zakacena sajla preko izbusene kugle, nema ga na slici koju je van postavio, a sluzi da stepenasto otvara automatski saug.
Imam ja to na Capriju, dvogrli karburator.
Verovatno je potrebno prestelovati za koji mm jer , koliko ja mogu da zakljucim, imao sam slican problem, ima tri zuba od po nekih 5-6 mm u stepenima. Kada je hladno, posle prvog dodavanja gasa, ceo taj deo ostane zakocen u krajnjem otvorenom polozaju za pun gas (dok se najbolja marka auta na svetu ne zagreje ;) ). Kada se motor zagreje, dobija se utisak da stalno vozis pod punim gasom. Ja sam to resavao tako sto bih pritisnuo gas do daske a onda samo sklonio nogu sa istog, kao kada zelis da ... recimo, kada pustas kamen iz pracke (e, ako ovo razume, razumeo je).
Dobro ciscenje, malo podmazivanja i ako je potrebno, malo nastelovati sajlu gasa...

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od goja » sreda, 25. nov. 2009. u 12:32h

razumijemo se ali on ima,valjda,jednogrli karburator,ako nije nesto pakovano.a tebi ako nece da vrati na ler gas kad se zagrije motor ne rade opruge na sistemu coka.. sama temperatura motora,tj. vode otvara klapnu na grlu ali ne i polugice koje zadrzavaju povisen gas...trebalo bi da skines to i da ''premotas'' za jedan krug,oslabile su, tako da kad ti se motor ugrije treba samo da pipnes papucicu gasa i da oslobodis polugicu koju inace drzi sraf i koji mozes regulisati koliki gas ce biti na saugu...e sad,cini mi se da je na 1.6 malo uprosten taj sistem pa nemam pojma o cemu je rijec,sta zapinje...mada sta je god,trebalo bi da je prosto...

Avatar korisnika
DrazenNS
Poruka: 198
Član foruma od: subota, 29. avg. 2009. u 21:47h
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od DrazenNS » petak, 4. dec. 2009. u 19:33h

Trazio sam temu sa karburatorom ali nema nigde. Videh ovo i reko ajd ovde da napisem problematiku. Imam cini mi se karburator bas kao sto je na slici. Sa forda taunusa. Nije nista budzeno tako da je verujem da je to to. I Problem je u tome sto bih zeleo da uradim servis karburatora. Pa me zanima iskustvo necije oko toga koliko ima svrhe tako nesto raditi. Od vise ljudi sam cuo da je to los karburator i bolje da trazim neki drugi da stavim. Pa ne znam sta mi je raditi sada. Nije mi zao ni platiti da se uradi servis, ali kada bi znao da ce to imati neke svrhe. Najveci mi je problem oko prebacivanja s plina na benzin. Ne znam kako da objasnim zasto zelim da radim servis,ali ako nist drugo, bolje cu se osecati. :)

dmauka
Poruka: 64
Član foruma od: sreda, 31. dec. 2008. u 12:20h

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od dmauka » ponedeljak, 7. dec. 2009. u 09:50h

Moje misljenje je da trosis vreme i novac.
Osim ako nije u pitanju muzejski ili kolekcionarski primerak.
Dobar servis karburatora kosta a ako nemas original delove (dizne i sl.) za zamenu, neces puno uraditi. Osim ako ne krenes putem mog kolege koji je razbusivao dizne burgijama od 1,2 mm...;)
Generalno je problem sa tim starijim karburatorima povlacenje fals vazduha sto je uzrokovano deformacijom samog karburatora usled stalnog grejanja. Osim toga, karburatori na tim starijim modelima su napravljeni od legure aluminijuma i prilicno su osetljivi na ostecenja, sitne zareze, unistenje navoja i tako to. A tu ni Bog otac ne pomaze...
Meni su svojevremeno rekli kako pasuje karburator od golfa I (za Capri, ne za Taunus, za Taunus ne znam ali verovatno vise zavisi od motora a ne od modela auta).

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od ace1 » sreda, 9. dec. 2009. u 02:28h

Mislim da je najbolje da nadjes dobar karburator servis u NS ,pa da ga odneses tamo ,pa da oni procene ,jel ima svrhe ili da trazis drugi.Mada ako ga prebacujes na plin ,onda ti nije ni bitno ,osim da radi klapna
@doktor,Doktore jel dvogrli DGAV ili jednogrli ili nesto trece ?
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od van » sreda, 9. dec. 2009. u 11:31h

Sve se da srediti , sem ako nije mehanicki ostecen karburator .
Jednogrili fordovi karburatori su prosti , glavna dizna , emulziona cevcica , korektor za vazduh , cine glavno kolo , lerdizna sa srafom za stelovanje cini pomocno kolo ( ler) . Jos su tu i pumpica za ubrzanje sa membranom , kuglicom i valjcicem , i leptir saug(h)a .
Karburator prvo skines , razmontiras , lepo operes nitrorazredjivacem , posle sve lepo izduvpas i produvas sve kanale komprimovanim vazduhom . Stvari na karburator vracas obrnutim redom skidanja .
Proveri na staklu da li poklobac membrane nije kriv pa vuce fals vazduh , da li je mebrana ispravna ( nije sipucali ili ukrtila ) itd ,itd .
Ako je nacin ugradnje plina takav da je promenjen vakum u usisnom traktu ispred karburatora (razni restriktori), to nece vise lepo da radi sa fabrickim setovanjem dizna . Ako imas probusen karburator ispod difuzora , auto ce najcesce da guta knedlu , pa tek onda da povuce.

Avatar korisnika
mirke
Poruka: 777
Član foruma od: ponedeljak, 20. jul 2009. u 08:31h
Lokacija: LOZNICA / Bg.

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od mirke » sreda, 9. dec. 2009. u 11:45h

dmauka piše:Mislim da covek misli na deo na koji je direktno zakacena sajla preko izbusene kugle, nema ga na slici koju je van postavio, a sluzi da stepenasto otvara automatski saug.
Imam ja to na Capriju, dvogrli karburator.
Verovatno je potrebno prestelovati za koji mm jer , koliko ja mogu da zakljucim, imao sam slican problem, ima tri zuba od po nekih 5-6 mm u stepenima. Kada je hladno, posle prvog dodavanja gasa, ceo taj deo ostane zakocen u krajnjem otvorenom polozaju za pun gas (dok se najbolja marka auta na svetu ne zagreje ;) ). Kada se motor zagreje, dobija se utisak da stalno vozis pod punim gasom. Ja sam to resavao tako sto bih pritisnuo gas do daske a onda samo sklonio nogu sa istog, kao kada zelis da ... recimo, kada pustas kamen iz pracke (e, ako ovo razume, razumeo je).
Dobro ciscenje, malo podmazivanja i ako je potrebno, malo nastelovati sajlu gasa...
Ja sam imao slican problem na fiesti mk2 i tako sam resavao, naglim sklanjanjem noge sa papucice gasa i onda je sve bilo ok. Ne secam se razloga zbog koga se papucica nije vracala.
Slika
MIRKE / Fiesta 1.25 zetec

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od van » sreda, 9. dec. 2009. u 13:48h

Ako je problem veci ler gas pod automatskim saugom , postoji sraf koji naleze na stepenasti elemant ( sa zupzima ) i on se steluje . Ja drzim kod sebe 1200 obrtaja ler na punom saugu . Brzim pritoskom na papucicu gasa i naglim otpustanjem , saug prelazi na zubas nize , i tada je skoro na normalnom leru , mozda malo vise oko 900-1000 obrtaja . I kada se motor skroz zagreje , saug prelazi na poslednji zub , kojeg u stvari i nema , jel ler gas sada drzi sraf za podesavanje ler gasa .
Ume da bude problem nastlovati sve to da pri tranziciji sa jednog zuba na drugi ne dodje rano pa da motori ima mali ler gas jer se nije dovoljno zagrejao

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11502
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa automatskim cokom na Ford Taunusu

Poruka od 911s [SK] » sreda, 9. dec. 2009. u 20:25h

Naravno pre paljenja hladnog motora treba pritisnuti papučicu do kraja i otpustiti je, a verglati bez gasa, da bi se sauh namestio na najvišem zubu i time full "aktivirao" automatski sauh.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“