Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zabavni kvarovi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
dmauka
Poruka: 64
Član foruma od: sreda, 31. dec. 2008. u 12:20h

Zabavni kvarovi

Poruka od dmauka » ponedeljak, 7. dec. 2009. u 09:37h

Mozda ce biti malko cudan naslov ali sam inspirisan sinocnjim "otklanjanjem kvara" na mom Eskortu.
Naime, pocelo je da se javlja nesto cudno sa menjacem, tesko ubacivanje u brzine, slabija vuca, da bi kulminacija bila pocetak lupkanja iz motora ali samo u odredjenim polozajima vozila (uzbrdica, nizbrdica...). Pitao ja Dragomira oko toga, covek video i zamenio dihtung, nastelovao duzinu hoda menjaca, ali ne lezi vraze, kvar ostao.
Skinem sinoc filter vazduha (onako kako sam video da rade Dragomirovi momci, mnogo je lakse nego kako sam ga ja ranije skidao) da bih prisao menjacu. Vidim, sajla menjaca stoji malo iskosa i blago je zaprljana. Podmazem ja to pa rekoh da vidim sta lupka. I voila!
Na vrhu poluge menjaca postoji jedna budza za koju je zakacena sajla menjaca. Ta budza moze da se svuce sa poluge, sto je kod mene bio slucaj, i da samim tim uzrokuje slabiji pritisak na polugu tesko menjanje brzina, slabija vuca i tako dalje...
Pa rekoh da podelim sa vama ovo iskustvo, mozda ce nekom trebati. Ja kvar popravih za 20 minuta i glava vise ne boli.
Da li ste imali slicna iskustva?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11502
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Zabavni kvarovi

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 7. dec. 2009. u 18:01h

Meni se jednom u toku vožnje sa coupe-om desilo da nije hteo da udje u prvu. U sve ostale ok, ali u prvu nikako, neće ni da zakrči koliko god jako gurao. U rikverc kad bih hteo zakrčao bi. Zavrnuo sam dva kruga na leptir-matici za štelovanje kvačila, malo podigao kvačilo i problem je nestao. :) Verovatno se sajla bila istegla. :S
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
shomicus
Poruka: 677
Član foruma od: subota, 20. dec. 2008. u 19:03h
Lokacija: Bgd,Vozdovac

Re: Zabavni kvarovi

Poruka od shomicus » ponedeljak, 7. dec. 2009. u 18:42h

moj poznanik kupio mondea i vice nece da krene u prvoj al kad krene ne mogu da ga zaustavim.Skinemo kozicu oko rucice a unutra neka plastika zaglavila ulaz u prvu i krece svo vreme u trecoj.Ludak. lol lol lol

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Zabavni kvarovi

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 7. dec. 2009. u 21:09h

Jeste da nije na Fordu, ali jednom priliko mi se na caletovom Golfu pomerio ceo birac jedno 2-3cm ako ne i vise udesno, tako da je bilo veoma zanimljivo nabadati brzine :D
U petu sam ubacivao maltene kod kasete, razlika izmedju 2 i 4 kao da nije postoja vec laganim odpustanjem kvacila odredjujem koja je :D Cale cim je seo u auto posle 50m je stao i rekao: ovako nije bezbedno voziti, a ja od Valjeva do Bg "normalno" isao :D
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“