Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fiesta mk5 1.4 tdci, 2002 - Problem sa skalom temperature

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
kiza76
Poruka: 2
Član foruma od: petak, 4. nov. 2016. u 16:23h

Fiesta mk5 1.4 tdci, 2002 - Problem sa skalom temperature

Poruka od kiza76 » utorak, 8. nov. 2016. u 13:50h

Klincu sam uzeo fiestu 1.4 tdci. 2002 godiste. Zadnjih pet dana mi se desava identican problem, kao na videu u prilogu. Inace po kupovini auta, odmah je uradjen veliki servis i zamenjeno je sve sto se trebalo zameniti prilikom velikog servisa. Od kaiseva do ulja...
Znaci skala temperature ide od nulitog polozaja do sredine i pada opet do 0 vrati se do sredine i tako stalno. zamenjen termodavac, isto. dijagnostika kaze da je temperatura 90 stepeni konstantno...


Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21106
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Fiesta mk5 1.4 tdci, 2002 - Problem sa skalom temperatur

Poruka od Markedjani » utorak, 8. nov. 2016. u 23:35h

Najverovatnije je problem do table... pošto ti senzor radi dobro.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
pedjmark
Poruka: 2
Član foruma od: utorak, 21. mar. 2017. u 12:38h

Re: Fiesta mk5 1.4 tdci, 2002 - Problem sa skalom temperatur

Poruka od pedjmark » utorak, 25. apr. 2017. u 14:47h

Pozdrav,
Kod mene na Ford Focusu mk2, 1.8tdci 2005 godiste je slican problem, samo kod mene kazaljka temperature pada kada stisnem gas, kada pustim papucicu gasa ona ide do sredine. Ovaj problem imam posle zamene vodene pumpe i kucista termostata.
Bio sam i na dijagnostici, temperatura je konstantna 86-87 stepeni, ali kazaljka pada na 70-75. Instrument tabla pregledana, majstor kaze da je ispravna.
Posle toga sam menjao termostat, senzor temperature rashladne tecnosti, rashladnu tecnost, cep na kantici rashladne tecnosti.
Ali problem je ostao isti.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“