Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Sklapanje retrovizora C-max

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
tihi2
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 11. dec. 2016. u 22:24h

Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od tihi2 » nedelja, 11. dec. 2016. u 22:54h

Od aprila kad sam kupio C-max TDCI, 2011., titanium pri zaključavanju mi se sklope retrovizori i upali se "go home" funkcija tj svetla farova i na retrovizorima. Kad se auto otključa, otvore se retrovizori i upali svetlo na farovima i retrovizorima i gasi kad uđem u auto. Sve radi daljinskim jer nema ključa.
Dan-dva mi se dešava da kad otljučam auto ne otvori retrovizore a kad uđem u auto i ručno to uradim onim dugmencetom iznad kruga za podešavanje retrovizora, retrovizori se otvore i sve je ok. Ali kad zaključam auto ne zatvara retrovizore.
Danas sam primetio i da ceo panel na vozačkim vratima (sva 4 podizača stakala i krug za podešavanje položaja retrovizora) blinka tj pali se i gasi u ritmu sekunda sija, sekund ne sija. U istom ritmu radi i svetlo na retrovizoru za "go home" funkciju.
Koju vudu tehniku treba primeniti da se ovo vrati na pređašnji sistem (da se pri otključavanju upale svetla i da se otvore retrovizori a da se pri zaključavanju sklope retrovizori i upale svetla).
Pitam za vudu tehniku jer sam se ubio tražeći kako se poništava upozorenje o zameni ulja posle 20 000km. Rešenje je bilo jednostavno: pritisne se istovremeno kočnica i gas 10 sekundi i onda se da kontakt, tako drži 5 sekundi i onda isključi kontakt. Krajnje logično, zar ne?

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od SCORPIO123 » ponedeljak, 12. dec. 2016. u 13:49h

verovatno si prebacio na rucno podesavanje. slucajno si pritisnuo neki taster na vozacevim vratima

tihi2
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 11. dec. 2016. u 22:24h

Re: Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od tihi2 » ponedeljak, 12. dec. 2016. u 14:19h

Meni to liči kao na neki mod da se pri otključavanju ne otvaraju retrovizori jer kao možda nema mesta p da se ne oštete.
A posle toga šta sam sve pritiskao ne želiš da znaš. Sam Bog zna šta nisam, ali rešenje nisam našao.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14391
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od mbole » ponedeljak, 12. dec. 2016. u 14:44h

Rtfm

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od SCORPIO123 » ponedeljak, 12. dec. 2016. u 20:58h


tihi2
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 11. dec. 2016. u 22:24h

Re: Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od tihi2 » utorak, 13. dec. 2016. u 00:40h

Da, hvala, imam ja i novije uputstvo od 201108 ali tamo piše kako je radilo. Nisam našao šta treba da uradim da ga ponovo vratim na automatsko. Strana je 72.

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od SCORPIO123 » utorak, 13. dec. 2016. u 05:17h

strana 73-74 automatic folding and unfolding. i vozilo mora biti sa upaljenim motorom. nije to vudu tehnika imas samo jedan taster

tihi2
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 11. dec. 2016. u 22:24h

Re: Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od tihi2 » utorak, 13. dec. 2016. u 23:53h

Da, kad bi to tako radilo.
Dešava se sledeće:
zaključam auto i retrovizori se ne sklope. Otključam auto pa zaključam ponovo a retrovizori se sklope. Otključam auto i retrovizori ostanu sklopljeni. Uđem u auto, upalim motor i ručno na to dugmence iz 2. ili 3. pritiskanja otvorim retrovizore. Sve vreme se pali i gasi u ritmu jedne sekunde ceo displej na vozačkim vratima i svetlo samo na vozačkom retrovizoru dok desni retrovizor uredno stalno svetli.
Izgleda da se nekako aktivirao manuelni mod a ja ne znam da gaisključim.

tihi2
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 11. dec. 2016. u 22:24h

Re: Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od tihi2 » utorak, 3. jan. 2017. u 18:54h

Ipak je problem ozbiljniji...
Bio sam u ovlašćenom servisu i kažu da levi modul u vozačkim vratima odbija testiranje i da je verovatno crkao... zamena prava sitnica, 150000din...

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od BojanM » utorak, 3. jan. 2017. u 19:36h

Ček, da li je realno? 1200 (i kusur) evra?! 10+% cene vozila?!?

Pronađi oznaku tog modula, mora da postoji opcija da se naruči odnekud.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

tihi2
Poruka: 7
Član foruma od: nedelja, 11. dec. 2016. u 22:24h

Re: Sklapanje retrovizora C-max

Poruka od tihi2 » subota, 25. mar. 2017. u 15:43h

Malo sam preterao sa nulama. 15000din tj malo više od 100evra.
Inače, nisam ništa menjao i sada radi kao što treba. Otoplilo. :bravo:
Dakle, radi se najverovatnije o hladnom lemu negde u modulu i kad je napolju deblji minus, brljavi. Čisto da bude info za nekog.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“