Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus, nivo antifriza

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Intertic
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 22:43h

Focus, nivo antifriza

Poruka od Intertic » ponedeljak, 12. dec. 2016. u 23:16h

Postovani,
Zanima je da li normalno sljedece. Posjedujem Focus mk2 1.6 ti-vct (benzin-plin) i od kad sam ga kupio (prije godinu i po) presao sam oko 50.000km i naime desava se da je nivo rashladne tekucine ispod minimuma (vidi se nivo tecnosti u boci). Kada bih dosuo stalo bi oko pola lite ili nesto vise da dodje do maksimuma medjutim taj nivo za relativno kratko vrijeme opet padne ispod minimuma i tu stoji, ne pade dalje. Temperatura je idealna, ne pregrijava se, ne pali ventilator. Napominjem da je boca rashladne tekucine zamijenjena kad je auto kupljeno jer je originalna bila ostecena, pa ne znam ima li to neke veze. Pretpostvaljam da boca koja je stavljena nije originalna, cak mi je i cudna jer se moj originalni cep prilicno cudno zavrce iako ga uspijem zavrnuti do kraja. Mozda sam bio preopsiran ali me zanima da li se to jos nekom desava, i koliko je to opasno?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus, nivo antifriza

Poruka od mbole » ponedeljak, 12. dec. 2016. u 23:24h

Ovako napamet, najvise lici da je i ta boca negde busna, pa dok nivo ne spadne ispod pukotine, curi i posle toga prestane.
Ume da bude jako tesko primetiti da je prsla (ja sam zagledao godinu dana, svud po motoru, dok je konacno nisam provalio).
Kad je rashladna tecnost hladna ne curi, a kad se zagreje, maltene trenutno ispari cim izadje napolje.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Intertic
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 22:43h

Re: Focus, nivo antifriza

Poruka od Intertic » ponedeljak, 12. dec. 2016. u 23:28h

Ne bih rekao jer sam proslu mijenjao upravo iz tog razloga ali se to jasno vidjelo a i boca je bila masna zbog curenja, ali ova je potpuno suva kao barut.

Avatar korisnika
darkisa
Poruka: 140
Član foruma od: subota, 5. dec. 2015. u 20:33h
Lokacija: podgorica cg

Re: Focus, nivo antifriza

Poruka od darkisa » ponedeljak, 12. dec. 2016. u 23:35h

Proveri tako sto ces nasuti tecnost na max,upali auto provozaj dok se nezagreje ostavi auto upaljen u polako pragledaj sve redom od boce pa nadalje ceo sistem jer kada je sistem vruc plastika ,creva,racve se sire i po malo pusta al dobro prati ako kapa na motor odmah se osusi,moras da nadjes,cim je nemas na max negde ide van.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Focus, nivo antifriza

Poruka od mbole » ponedeljak, 12. dec. 2016. u 23:38h

Gde god drugo kroz instalaciju da krenes, tecnost je pod pritiskom i u crevima, to jest nema (ili ne bi trebalo) da bude vazdusnih dzepova pa da moze da stane.
Jedino mesto u instalaciji, da mi pada napamet, koje treba da ima vazduh pri vrhu je boca (iako i ona treba da je pod pritiskom).

Daklem, gde god drugo da je busno, curelo bi stalno, a ne bi stalo nakon sto dodje do nekog nivoa.

Ko sto rekoh, boca moze da prsne ko dlaka, i da kada sistem nije ugrejan ne pusta uopste, ali kada se sistem ugreje i poraste pritisak, pocinje da duva jako tanak mlaz koji trenutno isparava da ga je gotovo nemoguce primetiti. Sto kazes, sve suvo, a negde ipak nestaje. I ja sam moju nasao tek kada se pukotina povecala.

Pregledaj je dobro kada je motor ugrejan, nista te ne kosta.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Intertic
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 22:43h

Re: Focus, nivo antifriza

Poruka od Intertic » ponedeljak, 12. dec. 2016. u 23:43h

Hvala probacu prvo to. Valjda ce pokazati i u radu "na leru" ako je to u pitanju.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Focus, nivo antifriza

Poruka od duratecHE » utorak, 13. dec. 2016. u 08:15h

Meni na prethodnom pustala boca i to sa donje strane samo kada je vruc, i uvek istera tecnost 1mm ispod min markera, zamenio bocu i sve ok

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“