Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Pištanje iz motora fijesta 1.6 TDCi 2006. godište

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
milosjov
Poruka: 177
Član foruma od: nedelja, 30. okt. 2016. u 11:11h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Pištanje iz motora fijesta 1.6 TDCi 2006. godište

Poruka od milosjov » subota, 17. dec. 2016. u 23:04h

Iz motorskog prostora počelo je da se čuje neko pištanje, neprijatan zvuk. Uspeo sam da lociram odakle dolazi i slikao deo. Deluje da je neka pumpa al nemam pojma čega jer nisam preveliki poznavalac motora pa me zanima dal neko može da mi kaže šta je u pitanju i eventualno koliko će me koštati zamena? Slika je u prilogu, a automobil je fijesta 1.6 TDCi 2006. godište

Slika
Poslednja izmena: FM III, na dan četvrtak, 22. dec. 2016. u 17:41h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Izmenjen naziv teme

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Pištanje iz motora

Poruka od dados » četvrtak, 22. dec. 2016. u 17:39h

caos druze da te pitam samo.. jel mozda kojim slucajem ti pisti auto kad ga ugasis i nakon mozda 20 sekundi se cuje to pistanje? ... ili na primer probaj otvoriti haubu, i ne moj upaliti auto vec samo daj kontak na II, znaci ne palis auto vec samo dva puta okrenes kljuc, samo da se popale lampice i cuje se to zujanje i onda ugasis i dalje se cuje jedno 10 - 20 sekundi i nakon toga prestane uz zvuk neki kao da produva nesto ... ja sam nesto nasao na netu da je to vacuum solenoid i da je mozda zacepljen malo pa se to jace cuje.. a negde pise da je mozda PAS pumpa pa daje taj zvuk.. ali voleo bi bas cuti neko strucno misljenje ako ko moze da kaze vise o ovome...

Avatar korisnika
milosjov
Poruka: 177
Član foruma od: nedelja, 30. okt. 2016. u 11:11h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pištanje iz motora fijesta 1.6 TDCi 2006. godište

Poruka od milosjov » ponedeljak, 26. dec. 2016. u 21:25h

Pa ne, ništa od navedenog. Majstor kod kog sam bio mi reče da je to senzor turbine i da nije problem dok se ne čuje u kabini. Kad vrisne prestaće da mi radi turbina što ću i te kako da primetim pa planiram da ga što pre zamenim.

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Pištanje iz motora fijesta 1.6 TDCi 2006. godište

Poruka od dados » ponedeljak, 26. dec. 2016. u 21:50h

pa dobro.. ali ako ti je auto ok sto se tice drugih stvari.. bolje ti je verovatno srediti turbinu pa znas na cemu si.. ovako opet nikad ne znas sta ces uzeti.. jedino ako ne uzimas nesto drugo ili novo naravno...

Avatar korisnika
milosjov
Poruka: 177
Član foruma od: nedelja, 30. okt. 2016. u 11:11h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pištanje iz motora fijesta 1.6 TDCi 2006. godište

Poruka od milosjov » ponedeljak, 26. dec. 2016. u 22:07h

Nisam siguran da si baš skapirao u čemu je problem al nema veze. Turbina je ispravna i ništa joj ne fali, senzor turbine koji je kod mene problem je poseban deo i košta (nov) oko 40 evra. Zašto da prodajem automobil zbog dela od 40 evra?
Poslednja izmena: BojanM, na dan ponedeljak, 26. dec. 2016. u 22:28h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Ne citiraj poruku iznad svoje (vidi 9. stavku u Pravilniku foruma). Ispravljeno.

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Pištanje iz motora fijesta 1.6 TDCi 2006. godište

Poruka od dados » ponedeljak, 26. dec. 2016. u 23:22h

aha da da sign0007 :D .. jbg kasno je vec i ponestaje mi koncentracije... da kapiram ... thumbsuph

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: Pištanje iz motora fijesta 1.6 TDCi 2006. godište

Poruka od dados » sreda, 22. feb. 2017. u 16:17h

e da javim.. znam da je vec proslo dosta ali ja sam po ovom tutorijalu ocistio taj ventil i kod mene se sad manje cuje.. ali je zvuk i dalje prisutan...

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“