Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford C Max, 2.0 TDCI - curenje tecnosti (antifriz)

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
MikiN
Poruka: 42
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2016. u 20:37h

Ford C Max, 2.0 TDCI - curenje tecnosti (antifriz)

Poruka od MikiN » nedelja, 18. dec. 2016. u 22:56h

Pozdrav ljudi,

Otkuc'o sam jednu poruku, i kad je trebalo da postujem trazilo je da se ulogujem (a jesam) i sve mi pobrisalo :(. Zivim u Pozegi i pre neki dan sam otis'o do prijatelja u Danilovgrad (u bratsku nam CG). Posle par dana odmora, resio sam malo da se provozam i prilikom pomeranja auta, vidim neke tackice od ulja na mestu gde je auto bio parkiran. Pravo da vam kazem, nije mi bilo prijatno. Auto sam kupio pre par meseci i sama ideja da nesto moze (tako brzo) da krene nizbrdo me je bacila u razmisljanje. Posle krace price sa prijateljom, rekao mi je da su te flekice ustvari od njegovog vozila. Posle boljeg zagledanja primetio sam i par mini "barica" (vlaznih mesta), par cm u precniku, gde se vidi da je bilo vlage. Pre ovoga sam vozio stojadina i stvarno se ne razumem u klime, kapljanja i ostalo i stvarno nisam znao sta da mislim. Sutradan, ne budem lenj, otvorim haubu i pocnem da zagledam. Proslog meseca, kad sam takodje bio ovde u poseti, nasuo sam antifriz. Skinem poklopac sa posude za tecnost i vidim da je nivo antifriza op'o. Sunem nekih pola litra i ostavim to tako. Zagledam se malo bolje, odozdo, i vidim da neka tecnost curi, ima kapljica. Dignem se, pogledam i vidim mesto odakle curi. Posto ne znam sta je to, ubacicu par slika pa da vi procenite. U medjuvremenu, is'o sam do Cetinja i presao mozda 120 km, nisam primetio nikakve probleme sa motorom, zagrevanjem i sl. Proverio sam nivo ulja, nije tenulo. Skid'o sam cepove za ulje, merace i nigde nisam video "majonez" (negde sam procit'o da se pojavljuju takvi simptomi kad auto pocne da mesa vodu i ulje). Dos'o sam antifriza i vozio sam i juce, danas. Za sad stanje antifriza je nepromenjeno (verovatno sto malo curi). Jos jedna stvar, skoro sam sip'o malo vecu kolicinu tecnosti za brisace (ne znam da li to ima neke veze). Iz price prethodnog vlasnika, cuo sam da je im'o problema sa hladnjakom, da je negde curilo i da je bilo nesto u vezi sa klimom (vlasnik je moj dobar poznanik). E sad, treba da se vracam kuci (250 km) pa me interesuje smem li se ja upustiti u tu avanturu a da nesto ne ode u onu stvar? Primetio sam, doduse hladno je napolju, kad recimo idem cetvrtom 60 km/h i dodam malo jaci glas da iza ostane belicasti dim ( ne nesto puno ali se primeti) - da li je kondenzacija ili nesto drugo, stvarno ne znam. Danas kad sam dos'o kuci, dao sam drugu da turira i gled'o iza sta se desava. Ne deluje nista neuobicajeno osim kada pri jacem gasu izduvni gasovi pomeraju kamencice, vidim da ostane pomalo vlazno. Svako misljenje je dobrodoslo!

Ubacio sam par slika (valjda dobro) pa pogledajte (malo sam menj'o uglove slikanja pa da vas to ne zbuni - slika 5 i 6 pokazuju odakle se tecnost sliva)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Ford C Max, 2.0 TDCI - curenje tecnosti (antifriz)

Poruka od SCORPIO123 » ponedeljak, 19. dec. 2016. u 06:05h

donje crevo od hladnjaka prema kucistu termostata. to je psa motor i to im je nekakva mana. kupuje se samo iz originala. . uvek puca na istom mestu gore kod kucista termostata sa strane prema motoru. letos kad sam radio u Austriji menjao sam ga par puta na na psa mini van c8 i peugeot

MikiN
Poruka: 42
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2016. u 20:37h

Re: Ford C Max, 2.0 TDCI - curenje tecnosti (antifriz)

Poruka od MikiN » nedelja, 12. mar. 2017. u 09:41h

Izvinjavam se na kasnom odgovoru (mozda nekom zatreba)! Samo da potvrdim da je SCORPIO123 bio u pravu! Zamenjeno i vise nema problema.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Avatar korisnika
montoya
Poruka: 2104
Član foruma od: sreda, 24. nov. 2010. u 13:13h
Lokacija: Jagodina

Re: Ford C Max, 2.0 TDCI - curenje tecnosti (antifriz)

Poruka od montoya » petak, 20. apr. 2018. u 17:02h

Ja sam primetio pre par dana baricu od antifriza ispod svog c maxa, negde u blizini desnog prednjeg tocka. Prvo sam posumnjao na pumpu vode,pregledao na dizalici sa drugarom nema nigde ni traga od curenja ni sl... Dodjem kuci parkiram u garazi, nismo vratili sus pleh kada posle pola sata sveza barica, podignem mojom dizalicom i zavucem se ispod auta, vidim da curi sa krila pa ispod bocnog drzaca motora se sliva... Dakle pravo ispod posude. Vidim da je ispod nje neko crevo za klimu i neki kabal ali jedino mesto gde moze da curi je sama posuda... Danas vozio opet kontrolisem sada nema nista... Bas sam u dilemi... Inace sam dolio 250ml tecnosti da bi dosla na normalan nivo...
Ford mondeo mk4.5 2023-
Ford Ka mk2 2021-
Volvo v50 1.6 d2 2019-2023
Ford KA 1.3 2019-2021
Maverick 2.0 Zetec 2018-2022
C Max 06. 1.8 tdci 2016-2019
Focus mk1 1.8 tdci Zetec 2010-2016

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“