Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Sierra 2.0i OHC motor

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
masa
Poruka: 7
Član foruma od: utorak, 20. dec. 2016. u 13:01h

Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od masa » utorak, 20. dec. 2016. u 21:38h

Odmah u startu da kažem nisam neki poznavalac mehanike i sličnih radova. Navedeni auto vozim desetak godina i uz normalno održavanje i servisiranje služi me dobro. Došlo je vreme da se neke veće stvari urade na njemu pa me zanima dali je bolje zameniti motor ili raditi raditi generalku na postojećem (imam ponudu drugi motor s ugradnjom 300€) Motor je 2.0 i ohc s ugrađenim plinom landi renco. Da napišem nešto i o kvarovima počeo je da troši i da baca ulje svuda motor je mastan mnogo, teško pali sad po ovim minusima svako paljenje traje vergla al ne sastavlja pet šest puta treba da vergla. Ne palim ga na plin samo benzin. Neki bi rekli promeni auto ali to ne dolazi u obzir. Plin sam sredio prije nešto više od pola godine sve novo membrana,filteri itd... Sve što sam ubacivao ili menjao je novo unazad dve godine kvačilo,hladnjak,kočnice prednje zadnje,neke vragove na prednjim točkovima .... Pa vas molim za savet i naravno koliko bi to otprilike koštalo.hvala unapred :D

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od Markedjani » utorak, 20. dec. 2016. u 21:41h

Za početak izmeriš kompresiju... ako imaš barem kompresiju 9-10 bar na sva 4 cilindra onda se isplati sređivati motor.

Ako si dosta ispod toga i ako je neravnomerna kompresija, jeftinije je drugi motor (naravno ako je stvarno u dobrom stanju).

Ako je samo na jednom cilindru loša kompresija, to može biti neka pukla karika ili izgoreli ventil.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od van » utorak, 20. dec. 2016. u 23:35h

Са обзиром да је 10 година вижен на плин који је Вентури , глава мора сигурно напоље да се обраде седишта и вентили и промене гумице .
Какав је доњи део мотора , може да каже мерење копресије , па сипање једног чепа уља у цилиндар па поновно мерење . Ако скочи компресија онда је до цилиндара и нечега у њима . Ако не скочи , онда је до главе .

masa
Poruka: 7
Član foruma od: utorak, 20. dec. 2016. u 13:01h

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od masa » sreda, 21. dec. 2016. u 16:03h

Evo me natrag po vašem savetu smo uradili merenje kompresije i na sva četri cilindra je ista između 11-12 što bi trebalo biti ok. Drugar što je merio pregledao odmah i svećice i reče da dve ne bacaju kako spada to promenio ( privremeno dok ne kupim nove sve četri iste) možda zato nije palio kako treba videćemo kad se oladi ili sutra. Nameravam promeniti svećice i kablove u roku odmah, a što se tiče daljnjih radova može li neka preporuka .poz iz Baranje... :beer:

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od van » sreda, 21. dec. 2016. u 21:52h

Oпери мотор, промени семеринге , брегасте радилице и мале брегасте , дихтунг декле , гумице вентила . Треба би да је то то . Са компресијом преко 11 то би требало да ради пристојно . Очисти разводну капу од гарежи и провери да ли имам пукотина са унутрашње стране , очисти контакте и напрскај је са wd40. Стави нове свећице и то би требало да је то .
Семеринг је око 500 дин комад , дихнутн декле је исто толико , око 2000 динара су гумице . Силикон је око 300 динара . Има једно 3 сата посла да се све то промени

masa
Poruka: 7
Član foruma od: utorak, 20. dec. 2016. u 13:01h

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od masa » sreda, 21. dec. 2016. u 22:32h

Hvala ti VAN sad mi je lakše sad znam šta mi je činiti samo ne znam majstora koji bi to uradio jer ovde oko mene u krugu 50 km neće niko da se bakće s starim autima. Kao ne isplati se skupo itd itd... Ako znaš nekog ili ako si ti ne tako daleko da bi to odradio ja sam za poz i još jednom hvala !!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od van » sreda, 21. dec. 2016. u 23:17h

Па сат мајстора кошта колико кошта , без обзира са чиме се бакће . Не знам мајсторе који су вољни да се зезају са тим , али то ники тежак и копликован посао . Најгоре од свега је очистити мотор прво .
Ја се доста дуго бакћем са тим моторима хобија ради , и како све сам радим око њих могу ти рећи да је то викенд посао за аматера . Е сада нису сви вољни да се бакћу сами и "прљају руке" и ту настаје проблем . Ауто тог годишта већ губи статус нормалног превозног сретства а узима статус хоби играчке која може да превезе . И ту си у проблему ако не можеш доста ситница сам да одрадиш а мајстори неће да раде .

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od 911s [SK] » sreda, 21. dec. 2016. u 23:43h

Džaba sve gumice i dihtovanje motora ako ubrizgavanje ne radi kako treba, a to već nije posao za mehaničara amatera. Treba proveriti da li na vozilu još uvek postoji katalizator, da li rade lambda sonde ako ih ima, da li su dizne ispravne, da li svi senzori rade, da li protokomer radi... To su sve problemi zbog koji motor neće da upali na benzin ili pali jako teško odnosno ne radi nikako na benzinu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

masa
Poruka: 7
Član foruma od: utorak, 20. dec. 2016. u 13:01h

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od masa » četvrtak, 22. dec. 2016. u 08:55h

Sve je to uredu posao jednostavan nije problem ni ruke uprljati ( po struci sam moler xexex) samo nemam s čim ni gde a znanje o mehanici ravno nuli. Tako da mi majstor ne gine. A što se tiče katalizatora ima kad sam ga kupio morao ugraditi jer ne bih prošao na tehničkom, sve bi to trebalo proveriti svestan sam toga samo ovde nema ko zato se i raspitujem po Srbiji em se više voze i nadam se da su bolji majstori. Na benz. radi ok malo zna trokirati dok se ne zagreje a na plin ide super, dizne koliko vidim po vašim odgovorima treba čistiti to mi ni jedan do sada nije radio tako da ih treba menjati sigurno. Gorivo stigne do motora motorić u rezervoaru odradi svoje potera gorivo paljenje i jutros jedva nije do svećica ... Potraga za majstorom se nastavlja :-) :-)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od van » četvrtak, 22. dec. 2016. u 11:55h

Промени филтер за гориво и опери дизне . Свако ко ради прање дизна опраће и од сијере , јер је њему све једно одакле их скида , увек је сличан посао .
Иницијално паљење када је ниска температура , увек је са појачаном смешом , тако да ако има су чисте дизне и има адекватног простора горива , мотор одмах пали . Када упали како ће да ради зависи од стања и ефи инсталације . При давању контакта , када стрија дође до дизни , оне накраткосе отворе и затворе . То мало горива што су убризгале је довљно да при првом окретању радилице пробуди мотор .

На јутјубу имаш сваку ситницу да видиш како се поправља

masa
Poruka: 7
Član foruma od: utorak, 20. dec. 2016. u 13:01h

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od masa » subota, 24. dec. 2016. u 14:34h

Probat ću i to da se odradi jer nije nikad rađeno pa se javim hvala na savetima :beer:

masa
Poruka: 7
Član foruma od: utorak, 20. dec. 2016. u 13:01h

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od masa » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 19:05h

Evo da probamo danas neki dan mi nije uspelo da pišem. Za početak promenio sam svećice i akumulator palio je lakše nova baterija pa valjda to, onda su očišćene oprane dizne, promjenjen semering na usisnoj grani i brtva na poklopcu motora. Pa onda opet problemi auto dimio strašno (crni dim) i smrdilo gorivo, na plin radi a na benzin trokira. Potom je promjenjen i filter goriva uz koje kakve kombinacije jer nigde ne mogu naći orginal ili bar neke koje valjaju moje strunulo. Problem protokomer i to sreddio majstor plinar uštelovao sve kako spada, radilo jedan dan sad ne mogu upaliti na benzin na plin pali uz duže verglanje ali radi dobro kad vratim na benzin ugasi se. A ono naj gore sad ulje curi na drugom mestu probilo na menjaču strašno toliko za sada sutra opet kod majstora pozzz iz Baranje!!!

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od SCORPIO123 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 19:40h

2.0i ohc ima problem sa diznama. kad nevaljaju dizne trosi 15-20l benzina kad ih operes trosi jos vise i na auspuhu imas crn dim kao da je dizel. jedino druge dizne i nista drugo. sa pranjem dizni se situacija samo pogorsava.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Sierra 2.0i OHC motor

Poruka od van » utorak, 7. feb. 2017. u 01:48h

Дизне се тестирају да ли имају исти проток и облик млаза .
Аутомобили са таквим мотором имају механички протокомер са клапном , која страда од детонација плина у усису .

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“