Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Bubice mog MK4

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
MK4NBG
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. jan. 2017. u 11:20h
Lokacija: Beograd

Bubice mog MK4

Poruka od MK4NBG » ponedeljak, 2. jan. 2017. u 16:32h

Veliki pozdrav svima, i srecni praznici :clap: .

Imam mondeo mk4 2008 sa convers + instrument tablom i velikim problem . Plastika koja stiti kazaljke i sami displej je napukla, i bolno je postalo da gledam u pukotinu.

https://postimg.cc/image/3ntjc9hzt/

Da li neko ima ideju uopste gde i kako bi se ovo moglo popraviti ?

Druga stvar je sto mi je turbina pocela da pisti kao postaljka, ne gubim snagu na motoru , zvuk popusti kada se kola ugreju . Rzamisljao sam da uzmem Wynns sprej za ciscenje turbine pa da probam da ocistim turbinu,ili mi je sudjen remont turbine :ozid:

Gledam sad da utegnem turbinu i motor i da spricam donji deo kola sa STOP RUST i da utegnem farbu na kolima jer je puna rupica od kamencica, pa da radim chip na kolima, samo ne znam nikoga da mi kaze kad su skidali EGR ako su osetili neku razliku tokom voznje ili ako bi mi uopste preporucili da ga skidam .

Srecna NOVA GODINA SVIMA :woohoo: :ford: :beer:
Poslednja izmena: MK4NBG, na dan ponedeljak, 2. jan. 2017. u 16:37h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Bubice mog MK4

Poruka od BojanM » ponedeljak, 2. jan. 2017. u 19:02h

Teško da ćeš sanirati tu plastiku da se uopšte ne poznaje. Ako se pukotina od vibracija nije razmrvila, iskusniji plastičari znaju čime može da se zalepi konkretan tip plastike (akrilna se - navodno - fino lepi rastvarajućim lepilima, poput onih koji se koriste za hemijsko "varenje" plastike). Ja to ne bih radio samostalno, bar ne za prvi i jedini pokušaj, pošto je pipav posao i možeš da zezneš stvar nepovratno.

Pošto pretpostavljam da je naći zeznutu Convers+ tablu kako bi se od nje iskoristilo to staklo nemoguća ili preskupa misija... ako je relativno ravno "staklo", možda je jednostavnije da nađeš nekoga da ti skroji novo parče klirita / pleksiglasa.

Šta ti je taj Stop Rust?
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Bubice mog MK4

Poruka od SCORPIO123 » ponedeljak, 2. jan. 2017. u 19:04h

samo remont turbine

Avatar korisnika
MK4NBG
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. jan. 2017. u 11:20h
Lokacija: Beograd

Re: Bubice mog MK4

Poruka od MK4NBG » ponedeljak, 2. jan. 2017. u 19:13h

Izgleda da ce biti tako . Idem sl.nedelje na karbon ciscenje motora pa onda pravac remont turbine pa chip tuining da odradim.

@BojanM: Nisi mi citirao ovde neki clan iz prvilnika hahahaha :woohoo: .
Ma kontao sam da uzmem da isecem taj komad plastike, sacuvam rub koji ide okolo i nadjem nekoga ko ima CNC narezivanje i ko meze identican komad da mi isece pa da ubacim samo, jer druge bas i nema. Cuo sam za neki servis u Loznici ali nisam stigao da uhavtim koji je tacno.
A rust stop je preparat na bazi ulja za zastitu od korozije, jer mi vec zahvatilo kola malo ispod, a to malo mene vec iritira. Oko 1000 din je 1l, ima razlicitih gustina.

http://ruststop.rs/
https://www.facebook.com/RustStop.zasti ... je.zauvek/

ADMIN EDIT:
Evo odmah ću da ispravim tu grešku i da ti citiram po jubilarni treći put, pošto ne želiš da me poslušaš:
FCS Team piše:Zabranjeno je citiranje poruke koja se nalazi direktno iznad one koju pišete

Kada odgovarate na poslednju poruku u temi, kliknite na opciju "ODGOVORI" umesto na opciju "CITIRAJ"!

Razlog za ovo je taj što se podrazumeva da odgovarate autoru poslednje objavljene poruke u datoj temi. U tom slučaju bi citiranje samo bespotrebno smanjilo čitljivost teme, zbog prekomerne količine ponovljenog teksta na stranici, koji je svakako vidljiv svega par redova iznad.

Ovo posebno dolazi do izražaja kada neko citira desetak redova prethodne poruke da bi na kraj dodao samo kratku reakciju (npr. "slažem se", "hvala" ili "OK."). Izbegavajte ovu praksu.

Kada želite da se odgovorom nadovežete na neku od ranijih poruka, citiranje je - naravno - poželjno, jer se njime daje precizniji kontekst rečima koje napišete u odgovoru. Čak i tada, imate opciju da i bez citiranja, jednostavnim navođenjem nick-a korisnika kome odgovarate (npr. "@PeraPeric, ..."), naznačite na koga se vaš odgovor odnosi.

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Bubice mog MK4

Poruka od SCORPIO123 » ponedeljak, 2. jan. 2017. u 19:21h

koji je motor u pitanju

Avatar korisnika
MK4NBG
Poruka: 15
Član foruma od: ponedeljak, 2. jan. 2017. u 11:20h
Lokacija: Beograd

Re: Bubice mog MK4

Poruka od MK4NBG » ponedeljak, 2. jan. 2017. u 19:23h

2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“