Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21090
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od Markedjani » četvrtak, 19. jan. 2017. u 13:29h

Još ako je variable venturi...
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od van » četvrtak, 19. jan. 2017. u 13:38h

Ма не , двогрли вебер , јако сличан оном у југу 60-65 и флориди 1.4.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 19. jan. 2017. u 14:39h

Ako je motor sa lancem, ja bih kupio takav karburator sa usisnom granom, nebitno i neispravan, za delove, i naravno shodno tome ga i platio.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

ljuban susic
Poruka: 25
Član foruma od: petak, 13. jan. 2017. u 10:41h

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od ljuban susic » utorak, 7. feb. 2017. u 19:04h

evo da se javim.problem sam resio.zamenuo sam komplet motor drugi sa karburatorom .plin izbacio.ostao mi je motor ceo sa tim veber karburatotom.motor je sa lancem ako treba prosledicu ti pa se bahci sa njim.svim drugarima hvala ali majstor nije hteo nista drugo vec kao bolji je i motor ubacicemo i prodaji.. :ford:ostao mi je kompletan motor sa granom ma sve i menjac.motor nije otvaran.trosio je i ulje mislim da je u njemu sve fabricki.mogu da garantujem.nije otvaran.ima senzor na radilici i bombinu.bolje paljenje...morao je struju da menja .samo kad sam ga se resio....van mi je pomogo na savetima,ali majstor nije hteo da prihvati.kao sta da pokusavamo vise kada ti je i motor ovaj bolji...taj ti trosi i gorivo i ulje.jer ja sam kupio komplet auto sa dobrim motorom i trapom,losije limarije i reatest treba za 15000din.ubacio taj motor . :bravo:

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od van » utorak, 7. feb. 2017. u 20:44h

Има црна кутија са црвеним поклопцем и џеком који води каблове до бобине . Пише ESC II на њој . Ја сам заинтересован за исту ако је скинута са аутомобила

ljuban susic
Poruka: 25
Član foruma od: petak, 13. jan. 2017. u 10:41h

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od ljuban susic » utorak, 7. feb. 2017. u 21:22h

ta crna kutija?ja sam vadio to sve kablove instalaciju svu i ostala mi je u drugoj kuci u garazi tu.a karoseriju sam na gvozdje dao..motor menjac ,sve mi ostalo i naravno na motoru taj cuveni potrosac :D samo mi obljasni jos jednom i mogu pogledati to da ti prosledim.a struju mi je nesto radio a veruj mi da mislim da nije ni on znao za to sto si mi rekao sada. thumbsuph
Poslednja izmena: ljuban susic, na dan utorak, 7. feb. 2017. u 21:41h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od van » utorak, 7. feb. 2017. u 21:28h

Црна кутија проближних димензија 10 * 6 * 2 цм , са широким џеком и црвеним поклопцем . Стоји негде на кошу . Има и цевчицу која иде ка усисној грани . То је електорника које погони бобину . Ако је остала вишак , је сам заинтересован да је купим .

ljuban susic
Poruka: 25
Član foruma od: petak, 13. jan. 2017. u 10:41h

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od ljuban susic » utorak, 7. feb. 2017. u 21:43h

a cekaj van.ja sam prodao auto taj sto je imao to paljenje na karoseriji,jedino ako ima i ovaj to?ma da je on imao obicno paljenje...jel ima i on?ako ima to mi stoji onda u garazi skinuto.e a bombina mi je nova stavljena,nova i ona je na motoru ostala,imam je

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8992
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od van » sreda, 8. feb. 2017. u 20:49h

Ако је отишао са каросеријом , онда ништа . Ауто који има разводник нема тај модул . Хвала у сваком случају .

ljuban susic
Poruka: 25
Član foruma od: petak, 13. jan. 2017. u 10:41h

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od ljuban susic » sreda, 8. feb. 2017. u 21:22h

da da.sa karoserijom je onda otislo.ostalo mi je na motoru senzor i bombina nova...sto sam izvadio i ta karoserija sa obicnim paljenjem al kazes nema...kud sam ostavio to ludak.kad neznam...

ljuban susic
Poruka: 25
Član foruma od: petak, 13. jan. 2017. u 10:41h

Re: velika potrosnja na 1.3 motoru eskorta 4

Poruka od ljuban susic » četvrtak, 9. feb. 2017. u 22:48h

otkud odmah nisam pisao kad sam ubacio motor ,pa da si mi reko da sam skinuo.sad mi krivo kao da mi neko udario samar..ma daleko bolje paljene ...

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“