Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Scorpio 95 2.0 16v benzin

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
nera
Poruka: 51
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 13:26h

Ford Scorpio 95 2.0 16v benzin

Poruka od nera » subota, 5. dec. 2009. u 16:22h

Od kada sam kupio posljednji Ford Scorpio pocetkom 2009. godine, a radi se o modelu 95 god sa benzinskim 2.0 motorom i 16V 100KW, osjecam 'luft' u diferencijalu i cujem odredjeno lupanje. Kako cu morati uskoro na tehnicki pregled rijesio sam da to popravim. Naravno, diferencijal je skinut (ne sam, majstor je to uradio) i otvoren a majstor je utvrdio da su u njemu stradali tzv. 'trkaci'. U BiH je inace tesko naci prodavnicu koja narucuje orginalne djelove za Ford i ako je nadjete - mislim imaju neke nije da bas nemaju ali tu su djelovi uglavnom jako skupi. sa druge strane, veoma je tesko naci dio za 'novog skorpiona', cak i polovan.
Posto diferencijal nije dio koji cesto strada na ovim automobilima, barem se ja sa tim ni na jednom prijasnjem modelu nisam susreo, zanima me zna li mozda neko od vas postoji li neki diferencijal od drugog modela, recimo starijeg, koji bi mi pasao?
Ford cesto zna praviti razlicite djelove cak i za iste modele da je to cudo, ali rek'o mozda je neko od vas vec imao slican problem sa tim pa zna sta bi odgovaralo kao eventualna zamjena? Dakle, mora li diferencijal biti bas od identicnog modela kao sto je moj?

P.S. ovo pitam jer sam ja na jednom scorpionu upotrebio servo pumpu od eskorta, ma identicna je bila

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Diferencijal za Ford Scorpio

Poruka od van » nedelja, 6. dec. 2009. u 22:11h

Diferencijal ne mora biti sa takvog automobila kao sto je tvoj ali mora da bude kompatibila, da moze da se ugradi .
Treba voditi racuna o prenosnom odnosu diferencijala , koji treba da bude slican.
Inace sta su to "trkaci " u diferencijalu?

nera
Poruka: 51
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 13:26h

Re: Diferencijal za Ford Scorpio

Poruka od nera » utorak, 8. dec. 2009. u 11:54h

Tako to zovu kod nas, ja se ne razumijem pretjerano. Nalaze se na osovini unutar kucista. Evo imas na slici, pod rednim brojem 11 :D

Slika


Inace uporedjivao sam diferencijale sa nekim starim sierinim na otpadu i nisam mogao vjerovati koliko su slicni. jedino je sirina bila manja za 2 cm a sve je ostalo bilo isto, nosaci diferencijala, njihov raspored.... Naravno, nisam nista uzeo, a sutra bih trebao gledati jedan diferencijal od novog skorpija sa 2,3 motorom. Covjek mi je izmjerio i poslao njegove dimenzije i izgleda da se sve poklapa. Valjda ce to biti to...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8979
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Diferencijal za Ford Scorpio

Poruka od van » utorak, 8. dec. 2009. u 12:55h

Siera ima 7incni dif a skorpion 7.5 incni , inace su iste konstrukcije .

nera
Poruka: 51
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 13:26h

Re: Ford Scorpio 95 2.0 16v benzin

Poruka od nera » petak, 18. dec. 2009. u 19:45h

Samo da prijavim da sam rijesio problem sa diferencijalom. Kupio sam polovan diferencijal od modela '96 godiste, 2.3 benzin. Diferencijal je bio u odlicnom stanju u sta sam se uvjerio kad sam skidao poklopac i mjenjao ulje. Postojala je samo jedna razlika - a to je bas tipicno za Ford :D - u zadnjem nosacu koji je nesto drugacije izveden. Zamjenom poklopaca i to sam rijesio i auto se sada ponasa fantasticno. Nema lufta, udaranja dok se salta... Kompletna investicija sa troskovima ugradnje i putovanja gore-dole kostala me je oko 170 eura :S

nera
Poruka: 51
Član foruma od: subota, 5. dec. 2009. u 13:26h

Re: Diferencijal za Ford Scorpio

Poruka od nera » petak, 18. dec. 2009. u 19:50h

van piše:Siera ima 7incni dif a skorpion 7.5 incni , inace su iste konstrukcije .
Ovo je sirina diferencijala pretpostavljam, je li tako? Zar se ona ne moze regulisati nekim dodacima na osovinama?

Avatar korisnika
ace1
Avenger from the past
Poruka: 1983
Član foruma od: petak, 14. nov. 2008. u 19:47h
Lokacija: izmedju (ne smem da kazem)
Kontakt:

Re: Ford Scorpio 95 2.0 16v benzin

Poruka od ace1 » petak, 18. dec. 2009. u 21:13h

da to je sirina diff-a ,ali se misli na kuciste samog diff-a(ne mozes da ga siris)
Opel killer , in progress autolite evolution ,then bekame restomod and eventually all supercars killer (Ferrari too)
It is 1971
Slika

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“