Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem sa menjacem - Ford Cougar

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Stefan Cougar
Poruka: 2
Član foruma od: nedelja, 22. jan. 2017. u 10:12h
Lokacija: Osipaonica, Smederevo

Problem sa menjacem - Ford Cougar

Poruka od Stefan Cougar » nedelja, 22. jan. 2017. u 11:17h

Cao svima!
Juce mi se pojavio problem sa menjacem, tacnije menjac je zaglavio u drugoj brzini. Pomera se samo napred-nazad, a levo-desno nece, i uvek je u drugoj brzini, nece ni da izbaci. Pre nego sto se to dogodilo auto je poceo da mi gubi ler, vozio sam i kada sam hteo da skrenem, razdvojim na kvacilo i obrtaji padnu skoro pred gasenje pa se podigne na1000 obrtaja, pa padne na nekih 500 pa opet se popne na 1000. Tada sam auto ubacio u drugu brzinu, drzao sam kvacilo pritisnuto do kraja i istururao auto do 7000 obrtaja, i od tada menjac ostaje u drugu brzinu, radi napred-nazad ali nece ni da izbaci ni da ubaci u bilo koju drugu brzinu.
Molim vas, ako je neko imao isti slucaj ili zna u cemu je problem, da odgovori.
Hvala unapred!

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Problem sa menjacem - Ford Cougar

Poruka od SCORPIO123 » nedelja, 22. jan. 2017. u 19:27h

imao sam taj problem prosle godine na focusu , zaledila je sajla od biraca brzine

Avatar korisnika
Stefan Cougar
Poruka: 2
Član foruma od: nedelja, 22. jan. 2017. u 10:12h
Lokacija: Osipaonica, Smederevo

Re: Problem sa menjacem - Ford Cougar

Poruka od Stefan Cougar » nedelja, 22. jan. 2017. u 23:45h

Resio sam problem. Problem je bio na kraju sajle biraca, ispao je osigurac i raspala se ona mala caura pri cemu se kraj sajle otkacio od biraca. Problem sam resio obicnom armiranom gumom, izbusio sam gumu burgiom 8mm, a spoljni precnik gume sam obrusio na 12mm i ubacio ga u plasticni deo na kraju sajle i zakacio ga za polugu biraca brzine, stavio podmetac i novi osigurac. Napravio sam mu novu cauru od armirane gume i sada nema ni milimetar lufta na sastavu kraja sajle i poluge biraca, radi kao kad je izasao iz fabrike. :woohoo:

Avatar korisnika
Kotorcevic
Poruka: 107
Član foruma od: četvrtak, 21. mar. 2013. u 01:12h
Kontakt:

Re: Problem sa menjacem - Ford Cougar

Poruka od Kotorcevic » utorak, 31. jan. 2017. u 20:48h

Zdravo , da li kod vas na fokusu ima malo luft na rucici menjaca , znaci levo desno, kod mene malo ima , i izgleda da mi sajla na rucicu pukla ili sta vec , kada rucicu povucem na levu stranu , sporo vrati u pocetnu tacku , a kada u desnu stranu povucem odmah vraca lepo .

Da li je pukla opruga ili popustila , i kako se skida taj deo .
Poslednja izmena: Kotorcevic, na dan utorak, 31. jan. 2017. u 22:51h. Ukupno izmenjeno 1 put.
FOKUSS rulest

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Problem sa menjacem - Ford Cougar

Poruka od SCORPIO123 » utorak, 31. jan. 2017. u 20:54h

sajla ti sigurno nije pukla jer da jeste nebi mogao da menjas brzine.

Avatar korisnika
Kotorcevic
Poruka: 107
Član foruma od: četvrtak, 21. mar. 2013. u 01:12h
Kontakt:

Re: Problem sa menjacem - Ford Cougar

Poruka od Kotorcevic » utorak, 31. jan. 2017. u 22:48h

Greskom sam napisao sajla , mislio sam na oprugu , izvinjavam se .
FOKUSS rulest

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“