Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus mk 1.5 zetec 1.6 16v se gasi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

st_rs
Poruka: 16
Član foruma od: nedelja, 28. dec. 2014. u 13:11h

Re: Focus mk 1.5 zetec 1.6 16v se gasi

Poruka od st_rs » četvrtak, 25. maj 2017. u 21:44h

Da ne otvaram novu temu postavicu ovdje.

Da li je na Focusu Mk1 1.6 16v pumpa goriva fiksirana u rezervoaru? Desava mi se da kada nivo goriva padne ispod polovine u nekom trenutku auto prestane da vuče, kao da mu se smanji dotok goriva. Razlog što mislim da je pumpa "ispala iz ležišta" jeste što se pri naglom zaustavljanju i kretanju čuje neko tumbanje i mućkanje pozadi, vjerovatno iz rezervoara. Da napomenem da od kada mi se ovo počelo dešavati ne puštam ga da padne ispod pola i sve je ok, ali b ivolio da riješim problem.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus mk 1.5 zetec 1.6 16v se gasi

Poruka od Markedjani » četvrtak, 25. maj 2017. u 21:46h

da, stoji unutar plastične posude.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

st_rs
Poruka: 16
Član foruma od: nedelja, 28. dec. 2014. u 13:11h

Re: Focus mk 1.5 zetec 1.6 16v se gasi

Poruka od st_rs » četvrtak, 25. maj 2017. u 21:51h

Znači postoji mogućnost da je ova teorija tačna, da u nedostatku dovoljne količine goriva, "ispliva" i ne povuče dovoljnu količinu u tom trenutku? Pogotovo jer mi se to pretežno dešavalo dok vozim na strani.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Focus mk 1.5 zetec 1.6 16v se gasi

Poruka od van » petak, 26. maj 2017. u 17:29h

Теорије ти није тачна . Пумпа не може да испадне из кућишта јер је поклопац кућишта почетак одовода пумпе . Поклопац кућишта належе на пумпу , има једна гумени прстен за дихтовање , па са поклопца иде пластично ребрасто црево до поклопца резервоара . Проблем може бити или у тој гумици за дихтовање , која не дихтује ( питај ме како знам ) или у прслом ребрастом цреву ( и ту ме питај како знам ) . Ја сам палио сауто са скинутим отвореним резервоаром , да видим зашто не ради ауто , а лује се пумпа .Гориво пишки на све стране унутар резервоара , на тој гумици са где се спаја пумпа са поклопцем и на цреву које је испуцало на х места . Како ми се није давало 15000 за најјефтиније ново кућиште са пумпом , а пумпа је нова , пребуџио сма то цревом и исекао под гепека да могу да приђем пумпа.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“