Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

ford mondeo 3 2001 2,0tdci nema grejanje

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
finis
Poruka: 13
Član foruma od: ponedeljak, 14. dec. 2009. u 10:31h

ford mondeo 3 2001 2,0tdci nema grejanje

Poruka od finis » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 11:00h

imam problem sa ovim autom nece da greje,da opisem auto kad ide uzbrdo tad podigne temperaturu motora i normalno pocne da greje i kabinu ali cim vidi nizbrdicu ili ravnicu odma ohladi motor i izgubi grejanje.
U vezi tog problema sam otiso kod tkzv.majstora i oni su promenili termostat i nadali se da su resili problem ali nisu.Vracao se u servis ali nista da ne razvlacim vecina nas zna kako to ide.
Ovde na forumu vidim da ford ima dva termostata pa ako neko ima slike gde se nalaze term.nije lose da postavi to da vidim.jer se desava da su jedna creva hladna a druga topla (creva koja ulaze-izlaze iz hladnjaka)pa se nadam da je do taj drugi termostat.ttrazim slike kako bi mogao da objasnim u servisu koji je promenjen akoji nije termostat.Mozda ljudi i neznaju da taj ford ima dva termostata.Ako nekog smorim unapred se izvinjavam i zahvajlujem ako neko resi problem....

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: ford mondeo 3 2001 2,0tdci nema grejanje

Poruka od Dragomir » ponedeljak, 14. dec. 2009. u 16:23h

Prva stvar moraju orginalni termostati.
Drugi termostat se nalazi na pumpi vode na izlaznom crevu koje vodi prema hladnjaku ulja
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

finis
Poruka: 13
Član foruma od: ponedeljak, 14. dec. 2009. u 10:31h

Re: ford mondeo 3 2001 2,0tdci nema grejanje

Poruka od finis » četvrtak, 17. dec. 2009. u 17:29h

ok hvala,auto je bio neznam koliko dana po servisima i opet nista,to se radilo prosle godine,sad i nisam pokusavao da resim taj problem dok nisam naisao na sajt.
e sad mozda se i resim da opet krenem da mislim o popravljanju grejanja.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“