Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mali servis , Mondeo 2.0 TDCI 85 kw

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

kemo993
Poruka: 147
Član foruma od: sreda, 26. avg. 2015. u 16:23h

Re: Mali servis , Mondeo 2.0 TDCI 85 kw

Poruka od kemo993 » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 01:40h

@mbole, sto se tice izvlacenja na vakuum - ja sam imao lose iskustvo ali slazem se da ne treba generalizirati. Mozda taj majstor (ili 'majstor') nema pojma o zivotu, ali meni je na Fiesti uspio izvuci svega 3l od ukupnih ako se ne varam 3.75l. Sto je ipak malo puno starog ulja, oko 20%.

Cisto poredjenja radi, na narednom servisu na saraf je iscurilo oko 3.5l ili malo vise, sudeci po onome sto mi je ostalo u kanti novog ulja od 5l. :)

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Mali servis , Mondeo 2.0 TDCI 85 kw

Poruka od f_tz » utorak, 7. feb. 2017. u 21:44h

Pošto majstor nije mogao ni danas primiti auto , nisam završio ništa, ali primjetio sam jednu stvar. Kad auto stoji na ravnoj podlozi ulje uopšte ne curi ali kad ga parkiram blago nagnut prema naprijed , tada u roku par sati iskapa par flekica ulja .. dakle , zaključak je da curi samo kada je motor nagnut naprijed. Pitanje zašto ?

zoka
Poruka: 8
Član foruma od: nedelja, 10. apr. 2016. u 23:59h
Lokacija: Beli Manastir

Re: Mali servis , Mondeo 2.0 TDCI 85 kw

Poruka od zoka » nedelja, 19. feb. 2017. u 00:04h

Meni je istrunio karter, boja bila napuhana ispod hrđa i curilo pri samom vrhu kartera i slijevalo se preko šarafa.

f_tz
Poruka: 134
Član foruma od: sreda, 16. nov. 2016. u 19:54h

Re: Mali servis , Mondeo 2.0 TDCI 85 kw

Poruka od f_tz » nedelja, 19. feb. 2017. u 22:05h

Servo pumpa pušta u mom slučaju.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“