Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

C max prekidac gepeka ne radi

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

C max prekidac gepeka ne radi

Poruka od Lazar01 » utorak, 14. feb. 2017. u 23:03h

Kao sto u naslovu pise, gepek ne mogu da otvorim kad stisnem prekidac koji je na njemu nego samo preko kljuca. Cuo sam da je to cest kvar kod Forda pa me zanima kako to da resim?
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: C max prekidac gepeka ne radi

Poruka od M.M.L. » utorak, 14. feb. 2017. u 23:12h

Proveri instalaciju koja ide sa gepek vrata na karoseriju

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: C max prekidac gepeka ne radi

Poruka od Lazar01 » utorak, 14. feb. 2017. u 23:23h

Mislis kad otvorim gepek pa gore u onim gumama kod krova? Koji je osigurac od gepeka? Nikako ne mogu da ga provalim. I da, sijalica u gepeku nekad sija nekad ne (ovih par dana gledam na oglasima neke c-max modele i primetio sam da na 80-90% ni njima ne radi), sta bi tu moglo biti?
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: C max prekidac gepeka ne radi

Poruka od Daki_81 » utorak, 14. feb. 2017. u 23:38h

Ako ti otvara preko daljinca onda je u pitanju samo prekidač na bravi a instalacija je ispravna. Probaj sa wd40 "razradiš" prekidač a moraš verovatno da skineš na vratima gepeka iznutra plastičnu masku da bi prišao...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Lazar01
Poruka: 82
Član foruma od: četvrtak, 27. okt. 2016. u 15:17h
Lokacija: Sremska Mitrovica - Novi Sad

Re: C max prekidac gepeka ne radi

Poruka od Lazar01 » utorak, 14. feb. 2017. u 23:55h

Aha, hvala puno probacu ovih dana pa cu videti
Sad si ti pametan sto si xenone ugradio za 20-30e i sto zaslepljujes sve oko sebe a pri tom ne vidis nista bolje nego sa halogenim sijalicama?

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2020
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: C max prekidac gepeka ne radi

Poruka od M.M.L. » sreda, 15. feb. 2017. u 00:30h

Ako ti sijalica povremeno svetli a povremeno ne, znaci da imas vise prekida u tom snopu zica. Skini gumu i dobro proveri.

Avatar korisnika
dakiva
Poruka: 369
Član foruma od: sreda, 9. nov. 2011. u 22:33h
Lokacija: Novi Sad

Re: C max prekidac gepeka ne radi

Poruka od dakiva » sreda, 15. feb. 2017. u 07:16h

Sijalica ni meni ne radi, a gepek ti se ne otvara zbog mikroprekidaca. Napravili su takvu glupost da se voda sa stakla gepeka sliva direktno na mikroprekidac i zice vremenom korodiraju. Moras da skines taj mikroprekidac, ocistis sve, zalemis ponovo zicice ako su odlemljene (kod mene je bila jedna) i nalijes ponovo nekim silikonom. Malo je pipavo, ali kad otvoris samo ce ti se kasti i nije nista sto bilo ko od nas ne moze sam da resi.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“