Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

abs lampica

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
davoR tddI
Poruka: 90
Član foruma od: subota, 3. maj 2014. u 20:25h

abs lampica

Poruka od davoR tddI » petak, 24. feb. 2017. u 11:57h

Auto ford focus tddi.Svetli mi non stop lampica za abs.U pocetku se povremeno gasila a sada nikako.Probao sam da izmerim unimerom senzore,svaki je pokazivao drugaciju vrednost u rasponu 718-742 ali se vrednost nije menjala kada bi zavrteo tocak.Skinuo sam i dobose i ocistio senzor i magnetni prsten na dobosu.Probao auto i lampica se ugasila posle 50m,posle 2km se opet upalila.Evo je gori jos uvek :diablo:

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2019
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: abs lampica

Poruka od M.M.L. » petak, 24. feb. 2017. u 12:05h

Zakaci ga na dijagnostiku i dobices info sta je u pitanju. Dosta lakse nego da gatas koji je i da li je senzor ili nesto drugo.

Avatar korisnika
bane1967
Poruka: 346
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 10:43h

Re: abs lampica

Poruka od bane1967 » petak, 24. feb. 2017. u 13:51h

Ja sam o sličnom problemu (ali na senzoru koji se nalazi na prednjem kočionom disku) i kako sam ga rešio pisao ovde:
http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 38&t=26118
Ako si očistio senzor i onaj ozubljeni prsten (i ako je on čitav), obavezno očisti i konektor koji se nalazi na otprilike 30-40 cm posle senzora i podložan je dejstvu vlage, pa se često desi da tu oksidira i izgubi dobar spoj!

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“