Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
TheMagnum
Poruka: 64
Član foruma od: ponedeljak, 3. nov. 2008. u 16:39h
Lokacija: Prokuplje - Kraljevo

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od TheMagnum » četvrtak, 9. mar. 2017. u 22:56h

Tema ide malo u off, ali najzad da i ja mogu da pomognem nekom...
Remenica se nalazi na suvozacevoj strani, tacnije iza prednjeg desnog tocka (vidi se kad se skine tocak i koruba).
Sto se tice delova, imas u prethodnom postu:
Markedjani piše:http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 94&t=25829

nabavi ti i pošalje brzom poštom
A sto se tice tvog problema, meni licno to ne deluje kao plivajuci, ali ne bih da lupam gluposti, ostavicu da ti neko pametniji odgovori na to pitanje.
sky is not limit!

Avatar korisnika
vladan 1
Poruka: 93
Član foruma od: utorak, 19. nov. 2013. u 21:49h
Lokacija: pljevlja
Kontakt:

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od vladan 1 » petak, 10. mar. 2017. u 16:27h

Teže se ubacuje u prvu i rikverc ispočetka a kasnije sve ok,od čega je remenica i kaiš na vozačevoj strani

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od Cedo » petak, 10. mar. 2017. u 17:21h

To je opste'poznati "problem" kod Mondea i to mislim samo kod šestobrzinaca, i kod mene je tako ali skroz slabo izrazeno, nekad malo zapne pa ili jace poguram ili pritisnem kvacilo jos jednom i onda je ok, kažu neadekvatno ulje u menjacu i 75wFE resava stvar.

Sa vozaceve strane je pumpa za vodu i servo pumpa.




Lumia 930
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od bojcistv » petak, 10. mar. 2017. u 20:42h

Da, to sa prvom i rikvercom je bilo i kod mene i kazu da je izrazeno samo kod MMT6 odnosno 6-brzinskih mjenjaca. Ja sam to rijesio sa Fuchsom 75w80, ali da kazu da Castol 75FE to sve rijesava. Ovdje to nije skupo. 18 KM/lit
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od duratecHE » petak, 10. mar. 2017. u 21:05h

U vezi otežanog prvog saltanja, moram reci da je problem prisutan i kod MTX75 mjenjača sa 5 brzina i mislim da i nije neki razlog za brigu.
Čak sumnjam da zamena ulja može eliminisati pojavu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
Namce
Poruka: 86
Član foruma od: ponedeljak, 14. okt. 2013. u 12:49h
Lokacija: Sarajevo

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od Namce » petak, 10. mar. 2017. u 21:23h

bojcistv piše:Da, to sa prvom i rikvercom je bilo i kod mene i kazu da je izrazeno samo kod MMT6 odnosno 6-brzinskih mjenjaca. Ja sam to rijesio sa Fuchsom 75w80, ali da kazu da Castol 75FE to sve rijesava. Ovdje to nije skupo. 18 KM/lit
Koliko ide ulja u MMT6 i gdje si ga našao po cijeni od 18 KM? Meni je problem samo rikverc i to obicno dok je hladan.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od bojcistv » subota, 11. mar. 2017. u 00:28h

Ide 1.75litara po knjigama, a toliko vala i stane ako cemo pravo, mozda deci gore dole. Ovdje kod nas ima u Demi d.o.o. http://www.autodemi.ba/
Ako ides u ove krajeve kupis licno ili neko tvoj kupim ja i dogovorimo se pa nek' ti ponese.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
TheMagnum
Poruka: 64
Član foruma od: ponedeljak, 3. nov. 2008. u 16:39h
Lokacija: Prokuplje - Kraljevo

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od TheMagnum » petak, 17. mar. 2017. u 23:56h

Pa da osvezim... Nakon nekih 150ak km voznje nakon ciscenja EGR ventila i usisne, stucanje nije izleceno. Tripovao sam da ga u pocetku nije bilo, ili makar manje, ali nisam bio u pravu. Otprilike da nista nisam postigao osim sto sam za nijansu smanjio dimnu zavesu u nekim rezimima.

Sledeci korak je ciscenje turbine. Javicu rezultate (a mozda snimim i onaj famozni klip na srpskom pa pomognem jos nekom).
sky is not limit!

Shumbiliks
Poruka: 2
Član foruma od: ponedeljak, 3. apr. 2017. u 23:06h

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od Shumbiliks » ponedeljak, 3. apr. 2017. u 23:25h

Meni se javio isti problem prija par dana. Ide sve normalno tokom voznje, ubrzva sve kao i do sad i onda ako mu smanjim obrtaje tj pustim gas i opet pritisnem nece da ga prihvati. Mogu ga stisnit do kraja ali nista se ne desava. Ostaje na tim obrtajim tj oko 2000 obrtaja i onda kad dodje sebi tj kad nekako predje tih 2k obrtaja ili mozda malo vise onda ubrza ko lud. Kao da mu nije nista. Ocistili smo mu eger ventil i opet se isto ponavlja. Danas se vracam sa puta i naravno opet se ''stucanje" ponovi ali sad mi je izbacio i gresku na motoru... I sad vec ne znam sta dalje da radim... Ima neko neki savet?

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od Cedo » utorak, 4. apr. 2017. u 21:10h

Види да очиташ грешку. Треба егр затворити па видети шта се дешава, можеш и откачити вакум цревце са егр-а, тј. боље са оне рачве десно, испрати црево видећеш где је, ту рупу заштопај неким шрафом нпр. и онда га пробај у вожњи, ово те не кошта ништа и лако је а може те упутити где треба, мада једино сигурно је механичко затварање, уз топлу препоруку, нарочито ако је еуро3 мотор. Иначе да не би било забуне или нагађања напише се мотор снага годиште.



Лумија 930
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
TheMagnum
Poruka: 64
Član foruma od: ponedeljak, 3. nov. 2008. u 16:39h
Lokacija: Prokuplje - Kraljevo

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od TheMagnum » utorak, 18. apr. 2017. u 13:48h

Pre 3 dana sam skinuo crevo sa EGRa i prvo nema ni grama dima (ako mogu dim da merim u gramima), nema stucanja... U toku prve voznje se nista nije desilo (samo je mnogo lepo isao), pri drugoj voznji je upalio signalizaciju na tabli (greska EGRa).
Javljam se za koji dan sa jos detalja (tacnije za vikend)
sky is not limit!

Avatar korisnika
TheMagnum
Poruka: 64
Član foruma od: ponedeljak, 3. nov. 2008. u 16:39h
Lokacija: Prokuplje - Kraljevo

Re: Mondeo 2005 TDCI stucanje..

Poruka od TheMagnum » subota, 6. maj 2017. u 19:52h

Update:
Otisao kod Dragomira, majstori nasli da je crevo od turbine do EGR puklo. Zamenjeno crevo, EGR u funkciji (ubedili su me da jos uvek ne treb da ga skidam, nema potrebe) auto ne dimi, ne stuca, vrlo se lepo ponasa. Problem resen.

Usput, BokiRS odradio remap, Ponovo sam zaljubljen u svog mondea!
sky is not limit!

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“