Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Mondeo ABS lampica

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
maho_sa
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 23. jul 2009. u 11:27h

Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od maho_sa » petak, 3. mar. 2017. u 16:49h

Dobar dan!

Imam Forda 2004 g. TDCI 2.0, 85 KW.

Od jučer mi gori ABS lampica. Auto sam odmah vozio u servis na dijagnostiku, koja nije pokazala apsolutno nijednu grešku. Majstori u servisu su probali dijagnostiku u vožnji, opet nema nikakvih grešaka. Šta savjetujete? Hvala!

Avatar korisnika
kantonac
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 10. apr. 2010. u 10:54h
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od kantonac » petak, 3. mar. 2017. u 17:31h

Oprati tockove iznutra. Mozda se samo nakupilo prljavštine na senzorima

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od SCORPIO123 » petak, 3. mar. 2017. u 18:29h

ako na dijagnostici nema gresaka samo instrument tabla

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od kekic91 » petak, 3. mar. 2017. u 18:54h

Ili ono najcesce jeftina univerzalna dijagnostika :D

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od mbole » subota, 4. mar. 2017. u 01:49h

Savetujem druge majstore :)

Jel ABS radi ili ne?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

maho_sa
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 23. jul 2009. u 11:27h

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od maho_sa » subota, 4. mar. 2017. u 07:56h

Sinoć mi se ugasila. :doh:

Ovi u servisu su rekli da ABS ne radi. Ostavio sam im auto jučer cijeli dan i kao nešto su pregledavali (ko zna šta) i moram sam ga uzeti jer mi danas treba.

Kako ću provjeriti radi li ABS?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od Markedjani » subota, 4. mar. 2017. u 07:57h

saznaćeš pri prvom naglom kočenju pri većoj brzini.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

maho_sa
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 23. jul 2009. u 11:27h

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od maho_sa » subota, 4. mar. 2017. u 08:01h

Markedjani piše:saznaćeš pri prvom naglom kočenju pri većoj brzini.
Ne bih baš da saznam kada udarim nekoga. hahahaha Hoće li mi auto proklizati ? Ili ima neki zvuk? Kako ?

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od Tiler » subota, 4. mar. 2017. u 08:30h

Pa zaleti ga na parkingu i opali po kočnici... Ako radi ABS pulsiraće papuča kočnice i čučeš udare točkova na kočenju po principu blokira/debkoira...blokira/deblokira... Nije valjda da ti se nikad nije ABS do sada aktivirao ?
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od Neša » subota, 4. mar. 2017. u 08:37h

Ma neki od senzora na tockovima nema dobar kontakt.. skini svaki,malo prsni kontakt sprejem i gurni dobro da cakne
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od kekic91 » subota, 4. mar. 2017. u 09:47h

Ma bre slobodno koci ako neki tocak blokira onda na njemu ne radi abs ne mora da znaci da ne radi na svakom. Inace papucica treba da se vraca i popusta,osetices udare na nozi dok drzis kocnicu.
ABS ne radi na pesku tako da tu ne pokusavaj da provalis da li radi ili ne.
Inace menjaj majstora kao sto je kolega mbole preporucuo,cuj ceo dan ga pregledavali hahahaha

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od mbole » subota, 4. mar. 2017. u 23:43h

Kada se upali lampica, definitivno je kompletno iskljucen.
Kada ABS ne dobija ispravne impulse od makar jednog senzora, iskljucuje se totalno.

Posto bi u suprotnom napravio ringispil kad jedan od tockova blokira a tri koce kako treba.

Jedina varijanta da svetli lampica a da ABS i dalje radi je da postoji neki problem sa signalizacijom, mada je to malo verovatno, al ajd za svaki slucaj.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

maho_sa
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 23. jul 2009. u 11:27h

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od maho_sa » nedelja, 5. mar. 2017. u 09:23h

Kao što sam napisao, u petak se ugasila i jučer sam vozio i nije se ponovo upalila. Nisam jučer mogao testirati jer je bilo suho, a danas u Sarajevu najavljuju kišu pa ću probati. Sada nemam pojma da li radi ABS uopšte ili ne radi. Prema ovome što pišete, ako ne svijetli, radi. Može li se desiti da ne svijetli a da ne radi?

Što se tiče savjeta promjeni majstora, imam dobrog majstora za mehaniku ali on neće da radi ovakve stvari, pa sam morao ići u servis (ford.ba) na dijagnostiku. A tamo su htjeli da ispituju više dana.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od kekic91 » nedelja, 5. mar. 2017. u 09:35h

Nema veze sto je suvo,ako ABS radi tocak ne sme da blokira i osetices udare na nozi.
Moze da se desi da ne svetli i da ne radi samo ako pored toga sto ABS ne radi da je otislo jos nesto,sijalica,instrument tabla itd. Male su sanse za to.
Jel taj tvoj majstor neki Nemac pa zna samo ispod haube da dira ostalo ne sme ?
Ford.ba koliko li im treba dana za nesto ozbiljnije ,ne znam kakvi su,iz Srbije sam ali 100% sam siguran da auto ne bih ostavio vise od 3 sata u bilo kom servisu za bilo sta vezano za ABS.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od mbole » nedelja, 5. mar. 2017. u 12:58h

Takvi sad radi - sad ne radi kvarovi na ABS-u, su najcesce posledica losih kontakata ili zica do senzora.

ABS "pamti" zadnje stanje u kome je bio. Daklem, ako je neki senzor recimo u prekidu, i das kontakt, lampica ce svetleti nakon sto upalis auto. Cim auto krene, on ce odraditi proveru, i ako pocne da dobija ispravan signal sa svih senzora (los kontakt "proradio", prekinuta zica se spojila), lampica ce se ugasiti, i on ce profunkcionisati normalno.
Isto vazi i ako je lampica pre toga bila ugasena. Krenuces sa ugasenom, ali cim prestane da dobija signal sa nekog senzora, lampica ce se upaliti i ABS ce se iskljuciti.

Nevolja je sto kad imas takav radi-ne radi, kvar, treba ga uhvatiti dok lampica svetli da bi se videlo koji je senzor u problemu. Koliko se secam, ne pamti, to jest sam ukine gresku kada proradi/ugasi lampicu.

Ono sto je problem je da majstori nisu mogli / umeli da pronadju gresku a lampica je gorela. Iskreno to mi najvise vuce na njihovu nestrucnost.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od kekic91 » nedelja, 5. mar. 2017. u 13:02h

mbole piše:Ono sto je problem je da majstori nisu mogli / umeli da pronadju gresku a lampica je gorela. Iskreno to mi najvise vuce na njihovu nestrucnost.

+1

maho_sa
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 23. jul 2009. u 11:27h

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od maho_sa » nedelja, 5. mar. 2017. u 16:21h

Vidim da imate dobra i velika iskustva. Ovo je sada ovlašteni servis Forda u Sarajevu i oni imaju orginalnu dijagnostiku, pa je logično da prvo probam kod njih. I meni se čini da je nestučnost u pitanju ili pomankanje iskustva kod ovakvih problema. Da vam još javim kako sam probao naglo kočiti i na papučici kočnice se osjeti da nešto par puta zalup a i da se osjeti da vrati u kočnicu. Valjda je to znak da ABS radi !?

Avatar korisnika
dejan_BL
Poruka: 292
Član foruma od: ponedeljak, 26. maj 2014. u 12:17h
Lokacija: Бањалука

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od dejan_BL » nedelja, 5. mar. 2017. u 16:47h

Nemoj se zezati sa takvim kočnicama, moj savjet.
Imao sam sličnu situaciju gdje je nekada svjetlila a nekada nije ABS lampica, isto tako radio / nije radio ABS. Bio sam u zvaničnom servisu i odradio dijagnostiku gdje su locirali da je problem tačno na senzorima zadnjeg desnog i prednjeg lijevog točka. Pokušao sam prvo sa iščišćavanjem senzora i jedno vrijeme je bilo ok, da bih kasnije onda morao ipak promjeniti ležaj zadnjeg desnog točka, i od tada više nemam nikakvih problema sa ABS-om.

Nije skupa intervencija i mislim da uopšte nije vrijedno kockanja pa da brineš kad će ti i da li će ti otkazati ABS kad je najpotrebniji
Ford Mondeo MKIII TDCi 2.0 96kw (2011- ...)

maho_sa
Poruka: 6
Član foruma od: četvrtak, 23. jul 2009. u 11:27h

Re: Ford Mondeo ABS lampica

Poruka od maho_sa » nedelja, 5. mar. 2017. u 17:33h

Upalila se lampica, bio u zvaničnom servisu, orginalna dijagnostika, ništa. Priključili i vozili, opet ništa. Nikakvih grešaka. Oni su isto bili začuđeni i iznenađeni.
Poslednja izmena: FM III, na dan nedelja, 5. mar. 2017. u 18:11h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiriaš prethodnu poruku jer se smatra da odgovaraš na nju, koristi opciju odgovori

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“