Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus, 2002. godište, 1.8 TDCi, 85 kW, pregrijavanje

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Focus, 2002. godište, 1.8 TDCi, 85 kW, pregrijavanje

Poruka od stefan milanov » sreda, 8. mar. 2017. u 18:43h

da nije uzrok svega gore navedenog zaostali vazdusni cep nakon menjanja termostata i kucista?
Poslednja izmena: stefan milanov, na dan sreda, 8. mar. 2017. u 21:14h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Focus, 2002. godište, 1.8 TDCi, 85 kW, pregrijavanje

Poruka od FM III » sreda, 8. mar. 2017. u 19:05h

Pa napisa čovek koji je razlog ;)
Mirza_Capri_MK1 piše:...Dođe šlepa i pravac kod majstora koji mi je zamijenio kućište i termostat i vidimo da je puklo neko crijevo tamo iza motora. Pa će se sutra tim pozabaviti...
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Mirza_Capri_MK1
Poruka: 496
Član foruma od: ponedeljak, 16. dec. 2013. u 22:45h
Lokacija: Sarajevo

Re: Focus, 2002. godište, 1.8 TDCi, 85 kW, pregrijavanje

Poruka od Mirza_Capri_MK1 » sreda, 8. mar. 2017. u 19:19h

Što se tiče pregrijavanja, meni je jasno, puklo crijevo, iscurila rashladna tečnost i pregrijao se. Kada stavi crijevo i naspe vodu na njemu je da ispita kućište i termostat i sazna zbog čega se nije htio zagrijati na radnu temperaturu.

On je sve skinuo i stavio, ja nisam bio tu. On sutra neka se pozabavi kućištem i termostatom. Ne interesuje me. To dvoje sam platio 35 Eura i plus 12,5 Eura za ruke, što je previše u svakom slučaju.

Nego da li čist koncentrat da sipam ili? Kako treba fabrički? Naravno nakon što sve testira vodom.

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus, 2002. godište, 1.8 TDCi, 85 kW, pregrijavanje

Poruka od kekic91 » sreda, 8. mar. 2017. u 19:31h

polaris piše:Kako mislis majke ti da je zaboravio selnu da vrati,pa tu bi odmah propisalo pri paljenju auta..
Ne bi,ja sam menjao jednom fokusu i jedan majstor je bio tu pored i ubedjivao me da moze da se desi da je termostat desno a ne tu gde sam ja skidao (16v) i skinuo je crevo da napipa da li je tamo,normalno nije bio,i samo je vratio crevo ocekujuci da cu ja da vratim selnu i to je tako ostalo ,vozili smo auto 4 km pre nego sto mi je palo napamet da proverim majstora sta je cackao jer inace to uvek odradim i imao sam sta da vidim. Crevo je drzalo sva sreca.

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Focus, 2002. godište, 1.8 TDCi, 85 kW, pregrijavanje

Poruka od polaris » sreda, 8. mar. 2017. u 20:17h

Mirza_Capri_MK1 piše:
Nego da li čist koncentrat da sipam ili? Kako treba fabrički? Naravno nakon što sve testira vodom.


Vecina nas mesa pola antifriza 100% i pola destilovane vode,nikako obicnu,a mozes i da stavis sve 40%.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Focus, 2002. godište, 1.8 TDCi, 85 kW, pregrijavanje

Poruka od polaris » sreda, 8. mar. 2017. u 20:23h

kekic91 nema sanse da se selna na crevu za vodu ne stegne,a da ne propisa ili pak ako je crevo za vazduh da ne duva,ako nije stegnuto.
Necu se ubedjivati,ali to prosto nikad nisam doziveo niti cuo.
Meni se licno desilo na jugicima i golfovima koje sam vozio kao klinac i na kojima sam menjao termostate i creva da propisa kad nije selna dovoljno stegnuta,a kamo li da nije uopste stegnuta.

No da ne zatrpavamo temu i posto je otkriven uzrok,to bi bilo to.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Avatar korisnika
kekic91

 
Poruka: 1022
Član foruma od: subota, 17. dec. 2016. u 17:09h
Lokacija: Žagubica

Re: Focus, 2002. godište, 1.8 TDCi, 85 kW, pregrijavanje

Poruka od kekic91 » sreda, 8. mar. 2017. u 20:48h

Kod fokusa kao i kod ovog te selne ne zatezes ti nego same,nije ovo selna na srafciger nego ona sto se klestima skida. Kako kazes nema sanse a ja ti upravo ispricao nesto sto se stvarno desilo ja sam licno bio u autu prosli smo 4 km a da nije procurelo,crevo je bilo dobro nije se vremenom prosirilo drzalo je celih 4 km bez selne .
ne znam koliko bi jos izdrzalo ali eto toliko je moglo. Normalno da je manja sansa za to nego da propisa slazem se ,prosao sam kroz to zato i pricam. Nije nemoguce da je majstor i kod njega zaboravio nesto od toga.

Avatar korisnika
polaris
Poruka: 1088
Član foruma od: ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:06h
Lokacija: Beograd-Lekino brdo Voždovac

Re: Focus, 2002. godište, 1.8 TDCi, 85 kW, pregrijavanje

Poruka od polaris » sreda, 8. mar. 2017. u 21:19h

Znam da je na kljesta,ako su vracene fabricke,a pretezno su zamenjene na srafljenje,no i te na kljesta mozes samo malo da priteknes sa laganim stezom ili pak dobro da stegnes kljesta i tako dobro stegnes selnu.
Mirza je ustanovio probuseno crevo,oterao u servis da se vidi sta i kako dalje.Bitno je da je otkriveno i da bude sve sanirano.
Focus Mk3 karavan 2.0 TDCI

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“