Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus 2.0 TDCi klapna usisa

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Stivipg
Poruka: 120
Član foruma od: petak, 24. jan. 2014. u 10:37h
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Focus 2.0 TDCi klapna usisa

Poruka od Stivipg » subota, 4. mar. 2017. u 23:54h

U pitanju je Ford Focus 2.0tdci 2008god. , motor sa 136ks i nekih 130000km na satu. Problem je sledece prirode, ne radi klapna na usisnu granu ...

na autu je bio crkao zamajac, zamjac zamijenjen izmedju ostalog nezadovoljan novim LUK zamajcem jer se nov novcijat zamajac cuje na gasenje... a izmedju ostalog otkrijem da se i klapna na usisnoj grani ne zatvara prilikom gasenja motora. Probao sam sa majstorom tri vakum ventila (mala je vjerovatnoca da od 3 komada ni jedan ne radi, a na direktno spajanje na akumulator, cuje se kako klapce), provjerili smo crijeva i membranu sve je ispravno. Jel sliucajno imao ko ovaj problem, ili mozda zna sto bi mogao biti problem.
Moja predpostavka je da moze biti nesto do instalacije ali sta ??? kakav signal dolazi na ovaj vakum ventil , u kakvom obliku? Predpostavljam da je + stalan a da je masa okidac

da napomenem da sam prekontrolisao sve moguce osigurace i releje, da na dijagnostici auto ne izbaca ni jednu jedinu gresku, crijeva su pravilno spojena, u sistemu ima vakuma jer vakum pumpa radi ok , kocnice i vakum ventil turbine radi ok ... sve u svemu poludje me nemirno gasenje motora, a josh vise kad cujem kako se nov zamajac cuje prilikom gasenja. probali smo rucno da zatvorimo kplanu i definitivno se gasi mnogo ljepse
Ako ima neko semu instalacije vezanu za ovaj dio , znacila bi mi, kako bih ispratio malo instalaciju da provjerim da nije nedje sto u prekidu ili da nije dje los spoj, ili makar da znam kakav je taj signal koji pobudjuje ovaj el. ventil

ps. svaka pomoc, savjet je dobrodosao

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“