Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

C-MAX 1.6 TDCI PROBLEMI SA SIMMENS DIZNAMA

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
mpopovic
Poruka: 3
Član foruma od: sreda, 8. mar. 2017. u 07:52h

C-MAX 1.6 TDCI PROBLEMI SA SIMMENS DIZNAMA

Poruka od mpopovic » sreda, 8. mar. 2017. u 11:32h

Na autu 2011 god. koji je presao 64000 km crkle sve 4 dizne . Prva je zamenjena novom , cekao sam da stigne iz Nemacke 10 dana , u ovlastenom Viva servisu u Kragujevcu . To se desilo na predjenih 55000 km . Od tada je bord 3-4 puta prijavljivao iste greske na bordu ali sam uspevao sam da otklonim problem skidanjem kleme od akumulatora , jer mi se uvak to desavalo u nekoj nedodjiji . Oterao sam auto u Todorovic servis u Krusevac na remont dizni . Rekli su mi da sve 4 nisu dobre ukljucujuci i onu novu diznu koja je zamenjena prosle godine . Ne mogu da verujem da je dizna radila ispravno samo 9000 km. Da li ima neko savet u vezi sa gorivom ili aditivima za odrzavanje sistema za ubrizgavanje ? Moje iskustvo sa simmensom je veoma lose , a vidim da se i sa drugim diznama nisu bas nesto usrecili . Ima li neko generalni svet kako izbeci ove neprijatnosti i skupe popravke . Gde sipati gorivo , i da li je bolji ED ili sa aditivima ? ...Ili jednostavno preci na benzinca ...

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: C-MAX 1.6 TDCI PROBLEMI SA SIMMENS DIZNAMA

Poruka od bojcistv » subota, 11. mar. 2017. u 10:21h

Da ti nije pumpa visokog pritiska u problemu? Imas li opiljke u gorivu? Ako ima opiljaka ne pomaže zamjena samo dizni nego se mora remontovati i pumpa zajedno sa diznama. Ja lično sipam aditiv Liqui Moly Systempflege vec godinama i to odrzava sistem ispravnim uglavnom kroz podmazivanje i čišćenje.ED je prilično suv i nema dobro podmazivanje. Aditiv to rješava. Ali ako su pumpa i dizne u kvaru onda samo remont i to mod nekog krštenog majatora koji zna sta radi.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“