Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus 2003 1.6 101cv gasi se u leru kad vozim na CNG

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
ИлкеПанчевац
Poruka: 18
Član foruma od: petak, 10. mar. 2017. u 22:37h
Lokacija: Pančevo

Focus 2003 1.6 101cv gasi se u leru kad vozim na CNG

Poruka od ИлкеПанчевац » subota, 11. mar. 2017. u 00:21h

Pozdrav! Focus ima ugrađen (ne fabrički) cng, i naravno, samo ga tako vozim. Naravno da svako paljenje ide na benzin.. Od kada ga imam ima isti problem a to je: najčešće kada je hladan motor, a bogme i kasnije zna da mi se ugasi kada ga ubacim u ler. Ne uvek, ali nije više ni retkost.. ovako se manifestuje.. kada radi na metan naravno da ler gas igra gore-dole, to smatram normalno i ne pravi mi problem jer mi je isto tako bilo na prethodnoj Toyoti sa ugrađenim plinom. E sad, primer, vozim ga u četvrtoj, petoj brzini, vidim semafor, ubacim u ler da se dovučem do njega, auto obori obrtaje i ugasi se. Kažem, ne uvek, ali više nije ni tako retko.. ili, približavam se krivini, ubacujem u ler jer hoću da kada uđem lagano u krivinu ubacim u drugu, on se ugasi.. ponekad kada tako šeta obrtaje gore dole, u leru, obori obrtaje do nule, ali nekako se sam izvuče od gašenja i povrati se, ali ponekad ne.. Čisto da napomenem da na benzinu radi bez problema. E sad, probao sam kod mog lokalnog metanžije, po njegovoj preporuci, da zamenim cng dizne i filter, stavio je nove novcate, ništa nije pomoglo, pa sam opet vratio stare, ista stvar. On mi rekao da probam koliko toliko da očistim step motor razređivačem i wd-om, i to sam radio.. nije pomoglo.. do skoro sam imao problem sa trzavicama i knedlama pri startu iz mesta na metan.. to sam rešio tako što sam mu zamenio kablove za struju, sad radi i cima kao zmija.. ali problem sa gašenjem u leru nisam rešio. I iskren da budem, samo me je valjda Bog pogledao u određenim situacijama zimus po onom snegu.. ima neko ideju šta bi moglo da bude? Ako treba još neko pojašnjenje, tu sam...

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“