Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Čudan miris ulja

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
senatorkv
Poruka: 158
Član foruma od: ponedeljak, 30. apr. 2012. u 23:42h
Lokacija: Kraljevo

Čudan miris ulja

Poruka od senatorkv » nedelja, 19. mar. 2017. u 15:44h

Drugari, focus mk1 1.6 zetec se, benzinjara, maločas uzmem da izmerim nivo ulja i pažnju mi privuče miris- benzina! Zapravo, vise podseća na nekadašnji D2, ali vuče i na benzin. Glava je obrađena i dihtovana pre oko desetak meseci, ulje zamenjeno pre oko 3.000 km, nivo ulja i vode su konstantni, ne pregreva se, lepo pali, lepo vuče. Treba li ulje da se oseća na benzin ili opet imam havariju u najavi?

Edit: Sad citam da je moguce da je do kratkih relacija ili dizna koja ne zatvara. Dnevo prelazim oko 20 km (10 u odlasku na posao, 10 u povratku sa posla). Potrosnja je 7.8l po bordu. Vozim kao penzos jer sam unistio stil voznje sluzbenim autom- dizel automatik. Ulje je masno i ne dize se nivo. Na sipki se bas oseti miris benzina, na poklopcu jedva. Svecice menjane pre oko 1.500 km. E da, ujutru kada ga palim, upali posle sekunde verglanja, ali pali bas grubo kada je hladan, kao da u cilindru ima nesagorelig goriva.
Si vis pacem, para bellum!

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“