Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Nov lezaj

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Nov lezaj

Poruka od Almighty.shO » subota, 8. apr. 2017. u 22:34h

Poz svima, pre neki dan sam menjao lezajeve na autu, i napred smo stavili FAG (nisu imali SKF) a nazad SKF... I par dana sve ok kad ono prc. Prvo je pocelo neko struganje (od napred) pa nesto kao da guma koci ne mogu opisati i sve pri brzini od 10-20 km/h, da bi danas poceo lezaj da bruji, neki dodatan zvuk pored klasicnog zvuka motora i naravno upalila se lampica od ABS-a... Pa da li je to moguce? NOV LEZAJ?!!??!?!? POLUDEO SAM!

U pon moram proveriti ali ako je tako zapalicu auto.. sto vise brines o njemu i ulazes on vraca 10x gore...

Eto, morao sam ovo sa vama da podelim a neko nek javi sta je pametno raditi (msm da je najisplativije vratiti taj lezaj i vijati SKF).

'EBEM TI AUTO!
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
Mladenovac
Poruka: 60
Član foruma od: nedelja, 30. dec. 2012. u 18:27h

Re: Nov lezaj

Poruka od Mladenovac » subota, 8. apr. 2017. u 23:17h

Meni se desilo nešto slično, promenim ležaj na autu, ležaj kupim u specijalizovanoj radnji koja prodaje samo ležajeve i isto ......krčanje i brujanje.

Ja kod majstora, jer sam sam menjao ležaj a on se smeje i pita gde sam kupio, ja mu pričam a on mi kaže da ne poveruješ, ležaj mora da kupiš u prodavnici autodelova i to baš za forda jer je on uži.

Ja ga gledam i neverujem, ali šta ću odem kupim zamenim i stvarno nema problema.

Kod mene su obični ležaji , znači nema veza koliko ga pritežeš, na IV sam morao da vodim računa bili konusni.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Nov lezaj

Poruka od mbole » subota, 8. apr. 2017. u 23:33h

FAG pravi kvalitetne lezajeve.
Sad dal su FAG ili "FAG"... ili nije montirano kako treba...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: Nov lezaj

Poruka od SCORPIO123 » nedelja, 9. apr. 2017. u 05:47h

nije to zamenjeno kako treba. a i taj lezaj prednjeg tocka od focusa2 je malo zajeban za montazu. fag je dobar montirao sam napred musteriji u decembru prosle godine i radi kako treba

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Nov lezaj

Poruka od Almighty.shO » nedelja, 9. apr. 2017. u 08:47h

Hm, nije montiran kako treba...neznam, gledao sam kako ga izbijaju i sve... nisam toliko strucan a ovi majstori vaze za bolje u gradu.. ne znam, videcemo sta i kako. Javljam ako resim problem :)

BTW, da li postoji neki poseban metod montaze ili...?
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
FF2004B
Poruka: 55
Član foruma od: četvrtak, 12. nov. 2015. u 13:57h
Lokacija: Zemun

Re: Nov lezaj

Poruka od FF2004B » nedelja, 9. apr. 2017. u 11:40h

Ja sam pre skoro 2 godine, takoreći prvi servis otkako sam uzeo auto, zamenio zadnji ležaj i još ponesto i sve radi normalno je čuje se nista. Servis radjen kod majstora Dragomira iz Pinosave. Da napomenem da ne znam koji su mi ležaj stavili.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Nov lezaj

Poruka od Almighty.shO » nedelja, 9. apr. 2017. u 12:25h

Ma oke, Dragomir mi je na 200km pa mi se ne isplati ici samo zbog toga... ali ako se sa zamenom pojavi opet isto idem kod njega, definitivno.
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Nov lezaj

Poruka od Almighty.shO » ponedeljak, 10. apr. 2017. u 19:40h

Epilog novog lezaja.. uopste nije on u pitanju nego je prednji DESNI lezaj otisao. Sad ja nesto kontam, nisu mi valjali zadnji desni, prenji levi i zato ni nisam prednji desni, nego kako je ovo promenjeno to je jos ostalo, neverovatno. Probali smo u raznim rezimima voznje i digli auto (jedan tocak) i unutra slusali, 'ebote bruji kao da ce otpasti (ili da ce avion poleteti)... Eto, sutra stavljamo jos jedan FAG napred i to je to.. Bice FAG, FAG, SKF i FoMoCo (to je jedini koji je jos uvek citav a da nije menjan nikako :D). E da i ovo za ABS, skinuli, ocistili, malo WD, skinuli gresku preko dijagnostike i sve ok... Pih... Ali ae, imacu nove lezajeve :D
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“