Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo TDCI Ghia 96kw Lupkanje samo u leru !

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Dovla76
Poruka: 49
Član foruma od: petak, 8. avg. 2014. u 15:43h
Lokacija: Beograd

Mondeo TDCI Ghia 96kw Lupkanje samo u leru !

Poruka od Dovla76 » nedelja, 23. apr. 2017. u 14:09h

Pozdrav Fordasi...

Evo da izlozim svoj problem,s obzirom da sam pregledao dosta toga,na temu lupkanje u leru,koje se cuju samo kad je pusteno kvacilo,a kad se isto pritisne,na polakvacila i do kraja stisnutog,nista se ne cuje.Ovo se cuje,kad je kazaljka na 750 obrtaja,znaci prva crta ispod 1000.Pomalo poskakuce skazaljka od 750-800obrtaja,povremeno ne stalno i tad se cuje lupkanje,koje se cuje rekao bih na levoj strani motora(da napomenem,da se zvuk motora promeni,kao da hoce da se ugasi,kao da trokira,otezan rad).Auto zaista lepo vuce i ide bez ikakvih problema.Juce sam bio u Grand FOrd servisu,nema ni jednu gresku i ima najnoviji software za kompjuter(oba kompa,jer ima i board comp).Na kolima je uradjeno sledece:
1.Ceo set kvacila zamenjen komplet,sa plivajucim zamajcem > LUK-ovo stavljeno / presao ford 210000km.
2.Na desnoj strani motora,zamenjena remenica radilice,svi roleri,spaner i kais,zamenjen i lezaj na altenatoru-puni sasvim okey i nov akumulator.Sve nemacki delovi stavljeni,nikako zamenski delovi !
3.4 nova diska Textar kao i plocice,zamenjeno.
4.Isao sam kod Panic-a za pregled dizni,covek mi kaze da nije skorije cuo da tako dobro radi TDCI !!Dosao iz Italije ford,valjda je gorivo okey tamo,pa samim i tim su dizne okey.Sreca moja jel....znamo koliko kosta reparacija istih.Turbina je okey,radi geometrija,puni crevo bas,provereno,jer covek radi i te stvari.

Pisem sve sta je radjeno,da imate informaciju,pa samim tim da pretpostavite,sta bi mogao da bude problem,oko lupkanja,samo u leru i otezan rad motora,delimicno kao da se muci
kad radi na leru i cudan je zvuk motora(nije onaj zvuk dizela,koji svi volimo da cujemo).Posumnjao sam na regulator pritiska goriva na CR pumpi,uobicajen problem kod ovih motora,kao i HDI isto,dijagnostika kaze nema gresaka!!Sad dali moze da bude neki senzor,tipa MAP il koji vec,a i neznam koliko imate to veze s lupkanjem u leru,na 750 obrtaja..
Vidim da se prica vrti oko korpe il lamele-srce njeno,mada promenjeno,novo stavljeno,al 2 majstora mi kazu,kad su probali auto,da je u pitanju najverovatnije,spojnicka,kod kvacila il u menjacu,mozda i neki lezaj,verovatno ce menjac da se skida. :shok: Dakle izludjuje me to lupkanje u leru i kad je hladan,cuje se navedeni cudan zvuk motora,kad se zagreje,lepse bas radi.
Napomena:Kad auto radi na nekih 850-900 obrtaja,NE cuje se nikakvo lupkanje i tad je to pravi zvuk dizela bas,jako lepo radi!Verovatno ima veze s nivom ulja u menjacu il sta vec... :suicide:
Molim za Vase misljenje i pomoc,sta moze biti uzrok lupkanja u leru i cudnog zvuka na 750 obrtaja?
Kad resim problem,javljam sta je bilo i ima da se :beer: ko zmaj!

Hvala i pozdrav

PS :Ide Mondeo ko vetar !! :ford:
Mondeo 2002 TDCI 2.0 Ghia
Duratorq :ford:

Avatar korisnika
skolioza
Poruka: 1347
Član foruma od: nedelja, 24. maj 2015. u 18:26h

Re: Mondeo TDCI Ghia 96kw Lupkanje samo u leru !

Poruka od skolioza » nedelja, 23. apr. 2017. u 15:30h

pa ako si imao prilike da cujes kako lupa zamajac kad ode onda bi treba da znas jel on ili nije
bez obzira sto si menjao pre 20k,ja sam skoro isao da gledam nekoliko dizela tdci i koji god je imao problem sa zamajcem svi su lupali na leru neki manje neki vise u voznji nista
Sta su ti rekli u tom servisu sta oni misle da je uzrok lupanja?
Ford Mondeo 2.0 tdci 110kw/150hp 2015god dizel automatik (2021-....)
Kia Sportage 1.6 97kw/132hp 2018god benzinjara (2020-2021)
Kia Cee'd 1.4 73kw/100hp 2015god benzinjara (2017-2020)
Ford Focus 1.8tddi 66kw/110hp 2001god dizel(2015-2017)

Avatar korisnika
Dovla76
Poruka: 49
Član foruma od: petak, 8. avg. 2014. u 15:43h
Lokacija: Beograd

Re: Mondeo TDCI Ghia 96kw Lupkanje samo u leru !

Poruka od Dovla76 » nedelja, 23. apr. 2017. u 18:45h

Sumnjaju na spojnicku u kvacilu ili neki lezaj u menjacu.
Mondeo 2002 TDCI 2.0 Ghia
Duratorq :ford:

Avatar korisnika
StefanKlek
Poruka: 20
Član foruma od: nedelja, 15. jan. 2017. u 20:51h
Lokacija: Klek

Re: Mondeo TDCI Ghia 96kw Lupkanje samo u leru !

Poruka od StefanKlek » petak, 28. apr. 2017. u 11:02h

Jeste li prikopcali auto na dijagnostiku dok je motor bio u radu ili ugasen.. Meni nije izbacio gresku dok je motor bio ugasen, kad sam ga upalio i kad je krenuo da zeza onda je izbacio gresku.. Nisam taj problem resio a slicne simptome sam imao, nekad mu se desi da na leru krene da se zalece tj kao da na trenutak radi na 3 pa na 4 klipa, u zadnje vreme tipa 2 meseca nemam problema ali cu pred letovanje da zamenim taj regulator pritiska. Da ispisem jednu situaciju kod drugara.. Reno megane 1.9 valjda DCI valjda oznaka.. inace.. Auto kupljen radi preprodaje za male pare ali sa cudnim zvukom u motoru kasnije se ispostavi da je lezaj u maloj pesnici, to se sredi ali auto i dalje nema lep zvuk. Dizne odnete na kontrolu i odma uradjene jer su bile lose, opet sve vraceno ali lupka i dalje... posle par jos skidanja i vracanja drugar je hteo da ga zapali ali na kraju mu bosista koji je radi dizne da savet da zameni mesta diznama, prvu i drugu, trecu i cetvrtu, samo da ih rotira. Drugar onako u fazonu dal me ovaj jos zeza na kraju za moje pare.. nekako on poslusa njega i zameni mesta, upali auto a on tih ko benzinac prede samo.. Kako je to uspelo, dal je moguce ili nije pojma nemam ali eto ako nekom nepreostane nista drugo pa nek proba jos to..

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“