Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

focus 1.8tdci problem sa vanjskom temperaturom

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
momcilo
Poruka: 2
Član foruma od: petak, 4. sep. 2009. u 13:15h
Lokacija: berane

focus 1.8tdci problem sa vanjskom temperaturom

Poruka od momcilo » sreda, 26. apr. 2017. u 17:09h

pozdrav!
imam problem koji ne mogu rijesit, naime focus 1.8tdci 2004g imam vec cetiri godine, sve je normalno evo cijelu zimu ide bez problema, pali isto dobro, cak zimus i na -27C.problem koji imam se prvih godina javljao rijetko samo kad je bas velika jara i temperatura vani i onda sve cesce i cesce , sad malte ne cim ugrije.problem se javi ako vozim i auto postigne radnu temperaturu,sve je normalno, parkiram i nakon pola sata ili tako odprilike , upalim normalno temperatura na instrumentu je na pola radne i vec osjecam pri kretanju da ne prima gas kako treba , onda je jos veci problem na raskrsnice moram ga varakat sa vecim gasom a nekada se i ugasi.Na otvorenom putu to ne osjecam kada odem u veci prenos,vuce i ponasa se normalno.Zivim u Berane a i u okruzenju nemam blize kvalitetniji servis, zbog toga sam i kupio dijagnostiku, eto za prvu pomoc.Na dijagnostici pokaze P0251 i P1211, sada sam mjerio i neke parametre ukoliko su tacni jer imam osjecaj da neki termo davac zeza.t-goriva 94C;CHT-3.863V;rashladna tecnost 82C;usisni vazduh 66C i cilind1 temperatura goriva 75.5C.Hvala Vam zasvaku sugestiju!!!

SCORPIO123
Poruka: 1029
Član foruma od: sreda, 11. nov. 2015. u 20:43h

Re: focus 1.8tdci problem sa vanjskom temperaturom

Poruka od SCORPIO123 » četvrtak, 27. apr. 2017. u 08:48h

nevalja ti neka dizna

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“