Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo TDDI cudan zvuk na zracnom filteru...

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
doli123
Poruka: 2
Član foruma od: utorak, 2. maj 2017. u 21:51h

Mondeo TDDI cudan zvuk na zracnom filteru...

Poruka od doli123 » utorak, 2. maj 2017. u 22:12h

Pozdrav ljudi,volio bih kad bi neko znao u cemu je kvar na ovome mondeu tddi 85kw 2001god,svaki majstor ima drugo misljenje i drugi kvar,pa ne znam sta mi je ciniti,dal da otvaram motor ili je nesto drugo crklo :D

Jednostavno iz cista mira je promijenio zvuk,motor tu i tamo fino rade kao i prije,ravnomjerno,ali problem je u tome sto na filter od zraka kao vraca zrak i cuje se pu,pu,pu,pu,pu..
Kad skinem sa usisa crijevo onda se skroz jako cuje to pu,pu,pu,pu,kao da vraca zrake iz motora,nema nekog dima i to,ne pusi ni truna,auto prije toga je isao ko zmaj...

i jos sta sam primijetio a i cuje se u auto,kad se malo jaci gas zada,slijepi crijevo koje je ustekano na vrhu motra http://prntscr.com/f3dbk9,jednostavno usise ga naglo i slijepi,a crijevo nekako mekano tako da onda ostane bez zraka...

Ide on sve,al nema vuce kao prije,20-30% slabije vuce...

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Mondeo TDDI cudan zvuk na zracnom filteru...

Poruka od FM III » utorak, 2. maj 2017. u 23:06h

Ja sam imao sličan problem sa istim motorom i isto se tako čulo kada skineš crevo koje ide iz filtera vazduha. Meni je za razliku od tebe pored slabije vuče i seckao u vožnji. Skinut je poklopac motora i videlo se da jedan hidropodizač ne zatvara dobro ventil i vraća vazduh iz cilindra nazad. On je promenjen ali je razlog ne zatvaranja ventila bilo nešto sasvim drugo pa je ipak otvaran motor i sredjen stvar. Kod mene se ne sećam da je slepljivalo cev a i ovo na slici je TDCI motor.
Šta su tebi majstori radili i proveravali kada predlažu otvaranje motora?
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Mondeo TDDI cudan zvuk na zracnom filteru...

Poruka od Neša » utorak, 2. maj 2017. u 23:09h

Si proveravao turbinu?
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“