Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo mk3 tdci regulator pritiska

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
StefanKlek
Poruka: 20
Član foruma od: nedelja, 15. jan. 2017. u 20:51h
Lokacija: Klek

Mondeo mk3 tdci regulator pritiska

Poruka od StefanKlek » sreda, 14. jun 2017. u 13:13h

Kao sto sam pre pisao neko se seca problema sa greskom p1664 koja se javljala i koja je pripisana regulatoru pritiska goriva. Auto kad sam ga kupio radio je prefekto mada jednom mi se desilo da nije hteo da upali na prvo paljenje samo vergla i onda opet pokusam i upali bez muke na "pola" kljuca. Malo guglam i nadjem da je to moguce senzor bregaste i kupim i zamenim posle toga nisam imao problema.. Nekad mi se desi da kad stanem na pumpu ugasim auto ali ostavim kljuc u polozaju 1 cisto da svira muzika zeni i sinu dok cekaju ili da se puni tel.. nebitno... sednem, krenem da verglam i nece da upali, vratim kljuci na 0 opet dam kontakt cekam da se pogase lampice ali ona od grejaca blinka, opet oduzmem kontakt sacekam sekund ili dva pa ponovo zaverglam on upali na "zub" nista nije to tako cesto ali se nakacim na dijagnostiku i opet greska p1664 nije to bilo tako ceto da me zeza pa sam kontao nije hica da se zameni.. Skupim kes narucim orginal delphi regulator pritiska i zamenim, auto pali lepo radi ko pre ok, izadjem ja malo na put da ga proteram da vidim sta kaze, 180km/h vuce ko mazga nema problema, mogao je on jos sigurno ali ja nisam mogao :) Vratim se kuci sve je ok radi dobro, ja srecan... Posle 2 nedelje krene da me zeza onaj problem od gore sto sam napisao, nece da upali, pa blinak lampica od grejaca, pa upali odma e to je sad krenulo sve cesce i cesce skoro svaki put. Neki mozda znaju da je auto u ghia opermi i da ima fabricku navigaciju i neki parrot (je*ao ga onaj ko ga izmisli) taj parrot je povezivanje tel preko bluetooth-a nesto kao handsfree ima jos i neki priljucak za neku nokiju za punjenje i stalak.. nebitno.. Zovem ja druga sa dijagnostikom obrisemo mi greske tj samo tu p1664 i krenemo da palimo auto da vidimo dal ce sta da izbaci opet, svaki put upali bez greske nista ne izbacuje ja vec ludim za malo da krenem da ga slikam i stavim u oglase... Nista aj mi da popijemo nesto i ja ostavim kljuc mahinalno u bravi nek bar radio svira. Posle par min, nema meni djavo mira ja reko aj da vidim hoce li sad da upali kad on nece, ja srecan ko malo dete, majstor kaci dijagnostiku i opet greska p1664 brisemo gresku palimo vise puta nekad hoce nekad nece da upali, krenemo redom da ocitavamo sve parametre i sve je super nema odstupanja jednino prva dizna ima nesto manje necega dok je hlada kad se ugreje radi kako treba, ali tu mi skontamo da kad nece da upali tad onaj suntavi parrot nesto zapisti nestane slika na radiju i posle se javi slika ali pise "telephone" i tad dijagnostika izbaci gresku.. Dal je neko preko povezao taj Parrot da mu bude sigurnost neka prilikom kradje auta ili nesto drugo pojma nemam pa je onda prilikom prodaje u srbiju to onesposobio da nebi ovde pravio problema.. U sustini ni bivsi vlasnik nije mogao nikad da se poveze na to cudo i nije ga koristio, ja sam i pre kontao da to izbacim jer me nervira to pistanje po nekad ali nisam kontao da mi to izbija pre iz dzepa.. Izgleda da je taj parot povezan na struju od regulatora pritiska i on krene da zeza (verovatno crkava jer je dosta star, mozda da je ispravan nebi bilo problema) i zabuni ceo sistem pa izbaci gresku. Cuo sam se sa jednim dobrom majstorom za elektroniku oteracu auto da sve pregleda kaze da bi mogao da mi resi problem samo sa reprograiranjem kompa a ako treba izvadice i taj parrot pa makar po cenu celog radija...

Izvinjavam se na psovkama i na mozda nekim pravopisnim greskama ali sam tekst kucao dva puta jer prvi put nestalo struje pa nije sacuvao..

Imam regulator pritiska za motor tdci 2.0 85kw skoro nov i dao bih ga za 70e ako nekom treba ispravan je 100% i dajem garanciju da ako se poklaze kao pokvaren vracam novac. Godinu dana je bio samo na autu recimo par hiljada je presao..

mladja_red_mk3
Poruka: 479
Član foruma od: četvrtak, 9. okt. 2014. u 14:52h

Re: Mondeo mk3 tdci regulator pritiska

Poruka od mladja_red_mk3 » utorak, 8. maj 2018. u 10:15h

Vidis, i meni prilikom paljenja auta po nekad nesto jako i ruzno zapisti, da nisam nikad ni mogao da pretpostavim da je to taj parot. Ja sam ga koristio dok nije crkao displej na njemu, meni je bio veoma koristan. Moram ovih dana da ga skinem, jer ne vidi se vise nista na njemu. Ne znam dal bi mogao da se sredi taj displej na njemu.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“